Споделена история от Други

Полудявам като ми лепнат ръцете
Значи тово което имам си е доста странен и маловажен и странен проблем, но все пак бих искала да споделя. Значи от известно време като си измия ръцете ги усещам, че са чисти, но минат ли 1-2 минути примерно си допирам някъде ръцете ими взимам нещо и усещам как леко почват да лепнат и това супер много ме дразни и отивам пак да ги мия.. да не казвам по колко пъти на ден ходя и гледам да не пипам нищо.. Аз самата осъзнавам, че това е доста тъпо и незначително, но полудявам като усещам, че ми лепнаг ръцете и не мога да стоя с кръстене ръце и да не пипам нищо.. Според вас тово нормално ли е?? И моля без подигравки..

Коментари

1.   Да не би да е от кърпата, с която се триеш.. или да му има нещо на сапуна.. Защо не ги смениш?

2.   Ръцете ти вероятно се изпотяват твърде бързо и от това лепнат. Другия вариант е това на №1.

4.   Ами защо не идеш на дерматолог, може да имаш проблемна кожа и той да те посъветва какво да предприемеш. Може да пробваш с пудра, от тази бебешката, действа подсушаващо.

5.   Това е болест на психическа основа.

6.   Болест? Глупости. Това е от времето. И аз съм по същия начин. Последните няколко седмици и особено в определени дни и на мен ми се случва често да си мия ръцете по същата причина - въздухът е влажен и затова се получава така. Лошото е, че и аз не знам варианти за справяне с проблема. И затова просто ги мия през 5 минути. Но аз стоя в офиса по цял ден и не е проблем.

И преди ми се е случвало - през лятото. Не мисля, че е от предметите, които пипаш. Поне в офиса постоянно се чисти и мога да кажа, че не е мръсно. Мисля да пробвам със сух дезинфектант - тези в тубичките. Ако намериш спасение, пиши :)

Д.

7.   От авторката: И аз мисля като №5.. Причината не е в кърпатар нито в сапуна, само в мен.. Просто като си измия ръцете си ги усещам сухи и при най-лекото лепкане когато докосна някой предмет полудявям.. незнам защо..

8.   Охх хораа и аз съм по същия нячин направо вече незнам какво да правя .. Това не е никакъв кожен проблем, нито пък проблем че предметите са мръсни .. Това е на психична основа .. Аз като си измия ръцете малка или много обкръжаващите ме предмети като ги пипна и аз имама такова чуство. Като съм навънка на винаги успявам да ги измия и това ме подлудявя на макс .. Незнам какво да правя мисля само за това и нищо друго .. Не мисля, че това е някаква лигавня или простотия, защото ми създава напрежение и всичко друго оставям на заден план и това ми пречи много! .. Само не ми казвайте да не мисля за това, защото НЕМОГА .. Моля ви кажете ми какво да правя, ако някой е имал същия проблем ... МОЛЯЯ !!! Благодаря предварително!

9.   Това е симптом но заболяване, най-често шизофрения. Ако не се лекува може да се влоши и да се появят какви ли не натрапливости. Затова по-скоро потърсете психиатър.

10.   От авторката към №9: Наистина ли мислиш така?