Споделена история от Други

Тен като мулатка, родители като Хитлер
Добро утро, добър ден, добър вечер! Моят проблем е свързан с посещението на солариума и консервативността на родителите ми. Момиче на 20г. съм, тъмна коса, имам екзотичен вид, много пъти са ме мислили за мулатка, като изключим цвета на кожата... обичам да имам тен и тази година за първи път започнах да ходя по 3 пъти в седмицата по 10мин. за да добия тен и после като го придобих вече ходя по 1 път седмично за поддръжка. Но родителите ми постоянно ме критикуват каква циганка съм станала и че щяли да ми се смеят, че тена ми е кърски и т. н.
Брат ми ми казва, че съм супер яка така и да не ги слушам....
аз също се харесвам...
но ми е тъпо че постоянно викат по мен...
Дайте съвет....
мерси
Р.

Коментари

1.   Не мисля, че родителите ти са като Хитлер, напротив - прави са хората.

Солариумните бабички на Запад са емблематични. Имало я е модата през 80-те, днес има жени на 40, които изглеждат на 60. Проблемът е, че солариумът действа с UVA лъжи, които проникват точно в по-вътрешните слоеве на кожата и правят бръчки.
Слънцето не е толкова вредно - то има и UVB-лъчи, а и не е толкова силно.

Прави, каквото искаш, но и за мен е грозно - личи си, че е изкуствен този вид тен.
Виж фолкаджийките - голямата част са ми набори (аз съм в средата на 20-те), една Мария, една ДесиСлава бяха свежички и хубавички момичета в началото, а днес приличат на костенурки.
Родителите ти имат право.

И още един въпрос - защо не се изнесеш?
Като не живееш при тях и не взимаш от парите им за солариум, имаш право да правиш, каквото си искач, да станаеш солариумна бабичка на 30, изобщо - да изглеждаш както си искаш.

И вземи прочети малко история, не се излагай, защото явно си нямаш представа, кой е Хитлер и колко милиона БЕЛИ хора е унищожил.

2.   Да бъда честен аз харесвам естествените неща и не разбирам, защо се искате да потъмнявате. Това на мен много ме отблъсква, няма нищо против тена. Т. е. харесвам естествените неща, дори мога да харесвам една циганка повече, защото поне е ествествена. Какви хубави циганки има само.

3.   Ами щом ти се харесваш, това е най-важното. Аз съм на принципа, че човек трябва да се чувства ок в собствената си кожа и да се грижи за себе си както прецени за добре. Не им обръщай внимание, просто изразяват мнение.
Имам и въпрос, понеже и аз започвам да посещавам солариум. Миналото лято ходих, но хванах много повече тен от няколко пъти плаж в сравнение със солариума. За колко време хвана тена?

4.   Не прекалявай със солариума, много е вреден. Да не станеш като негърка, внимавай :Д

5.   АВТОРКА:
Привет! Ами... хванах качествен доста тъмен тен за 8 посещения по 10мин. Наистина, признавам, че и мен самата ме е страх от вредата от бръчките, затова и си купувам много козметика за солариум и лосиони и се хидратирам добре за да не ми изсъхва кожата и засега има ефект, мека и хубава е, но аз не смятам да използвам солариум занапред, а само в следващите няколко месеца, защото имам повод. Но наистина се чувствам като болна и зависима от тена и често изпадам в депресивни състояния, защото съм бяла, въпреки че всички ми казват, че имам собствен тен, който изобщо не е бял...
Дали ще ми се отрази толкова зле ако походя само за това лято? Или трябва да го прекратя още от сега? Мерси!

6.   Рак на кожицата! Ако не те плаши - продължавай в същия дух. "Красотата" си я я поддръжаш още 10-ина години, я не, но уврежданията и страданията ще са за цял живот...

7.   20 солариум процедури те състаряват с 10 години. Ти си прецени.

8.   Подкрепям Номер 1, Номер 2 и Номер 4. Аз даже на плаж не обичам да ходя (въпреки, че никога не изгарям, директнопочернявам). Само на планина. А пък на солариум - НИКОГА!

Птичето

9.   Съгласна съм с номер 1. Наистина, тя много правилно ти казва за вредата от солариума. Във Великобритания много се говори за вредата от тях и вече не са на мода и ги затвориха повечето. На мода излязоха кремовете за тен - най-различни разцветки. Изобщо не ми харесва някой да си сменя тена, но това си е лично мое мнение. Голям смях - в една аптека работи един, явно много загрижен за външния си вид, и през зимата се беше направил направо оранжев, с цвят на морков едва ли не. Всеки път като го видех ме напушваше на смях. А има и някакви хапчета за тен също - тези дето са цвят на морков са от хапчета с каротин. Та тоз аптекар беше голяма смешка посред зима, подава ти лекарствата с едни такива мистериозно оранжеви пръсти, като съща статуя от музея на мадам Тюсо, сякаш е направен от восък.

10.   Лошото е, че увреждането става на ДНК ниво и не проличава веднага, сега може да се чувстваш хидратирана и гладка като коприна, но след няколко години ще избълваш кожни образувания и рязко ще се съсухриш.
Същото се отнася и до прекаляването с естествени слънчеви бани.
Кожата е злопаметна!

11.   Какво заглавие само!
Мила моя, с такъв приятен и забавен речник, за какво ти е този ден?!
Върви се пусни 2-3 пъти за по 5-10 минути и си щракай с пръсти. Идва лято, ще се печеш тепърва! :)))

Гледай по-често да говориш, отколкото да се гласиш! :D :)))