Споделена история от Други

Вчерашни лигли
Има ли лошо питам аз човек на 20 години да си прави перфектната механа на най-долния етаж. С барбекю, украси македонски, пушки, пистолети, менци, звънци и от рода. Маси и столове от трупи иглолисти. Стените облепени с камъни и плочки естествени. Колони ми направиха доста силни. 2 години я правя с баща ми с огромен мерак, на никой не съм казал, направихме я и да покажа на приятелката ми като любим човек първа да я види и да ми каже:" Ми то това е много глупаво и само пари си дал вмеесто да ги инвестираш в друго. " Просто това много ме издразни фатално, надута работа, 2 години само се залагвах с нея, не ми пука че била като модел и имала пари. Аз пък имам мечти и ги сбъдвам.

Кой е правия според аз или тя? Тя като знае само чалгии, казвам ли и нещо? Нищо срамно няма в това човек на 20 да си направи механа, да обича народната музика и да пие народните вина и ракии. Имаме и изба с вина и ракии и на дядо времето. Не съм от село, просто съм родолюбец, мразя идиоти, който ми се правят на европейци пият ми текила, ром и подобни западно латино извращения. Имам си пари, колкото толкова, но случващото в държавата е потресаващо. Може ли неква пикла с пари уж ме обича и не си к'во да ми убиди така. И лежиш, че на тоя човек мое да се довериш! Това е от мен и моля без простовати коментари. България над всичко!!!

Коментари

1.   Виж, всеки има правото да си избира стила, начина на живот, има си вкус и предпочитания.
Не е глупаво да си направиш механа, това е хубаво хоби, което си имаш с баща ти, но защо очакваш на другите непременно да им хареса, нали на теб ти харесва?

Аз лично също не бих искала да бъда с мъж, който по цял ден е на ракийки и мезенца и гледа фолк-канала в мазето си или ме е пренебрегвал събота и неделя, за да прави същото това мазе на механа, не иска да отидем на нормално кафе/заведение, а само ме развежда по кръчми, народни ресторанти на кебапчета, кюфтета и шопска салата.

Не е лошо човек да запазва корени и традиции, да се събира чат-пат по народно му, но за мен е ограничение това да е всеки ден/всяка събота и неделя.

Иначе - лошо няма, по-добре да си харчиш парите по механи и хобита, отколкото по кръчмите, но ако пиеш ракия всяка вечер, това за днешните момичета с право е КИЛ критерий за една връзка.

Лаура

2.   Сори, че ще ти го кажа, но ти си я избрал не ние, изглеждаш ми малко дребнав, но това с парите ми прави силно впечатление и ми е трудно да определя кой с кого е заради парите тя или ти? Лигла била, ами кажи им го всичкото това дето го писа да ти олекне, ако те обича настина би те разбрала и подкрепила, та дори и да не се интересува от това което вълнува теб

3.   Тя е изразила мнението си само и не трябва да и се сърдиш, че е различно от твоето. За нея това може да е тъпо, но за други не е. Като ти потръгне бизнеса ще онемее:) На мен ми допадат такива места, някак по-уютни са ми, изпълват ми душата, по-добре се чувствам. Не се ядосвай ами се радвай, много клиенти ти желая:)

4.   Еми аз не мога да се определя като голям родолюбец, но домашната ракия и вино си ги тача и също така и народната музика. Това което си направил може само хората да ти завиждат. Явно твоята приятелка е като повечето разглезени мамини момиченца, който са свикнали само по дискотеките да ходят и да слушат поп-фолк, и аз слушам поп-фолк, но в дискотеките, на механа малко не върви да се слуша некви мазни гюбеци и тем подобни. Това което си го направил е много хубаво и няма смисъл да се ядосваш заради нея, понеже тя не го харесва. Събирайте се приятелчета и си прекарвайте в механата до сутринта!!!

Наздраве!
Mark.

5.   Евала човек. И аз съм като теб, но съм момиче. Обичам България! А тая твойта кифличка я остави да си слуша чалгата, и да не обръща внимание на тези неща.
Наздраве за механата. Само хубави емоции да има там!

6.   Тя сигурно и мечти няма затова ти го е казала.
Като моята братовчедка, която е доста по възрастна от нея-цял живот само ЧАЛГА в празната й глава, една мечта не се опита да осъществи, какъв беше този човек, не знам, един мъж не се задържа при нея. Защо ли???
Пък чудя се какво й разбира главата на приятелката ти от ИНВЕСТИЦИИ, чула нещо да казва Ани Салич по тв-то и вече иска да те прави акула от Уолстрийт.

7.   Обожавам това което правиш, обожавам и атмосферата на такива места :) Аз съм момиче и също съм на 20г. Поздравления и продължавай да следваш мечтите си! Такива места трябва да има запазили автентичния дух на българското! Имащи стойност а не само някакви измислени излъскани барчета.

8.   Тя е права! Който не иска да чува неодобрение, не търси мнението на другите. Тя като личност не те кара да одобряваш нейната чалгия. Никой не е длъжен да харесва това, което ти харесваш, че и да те хвали за това!!! Питал си, изказала е своето мнение, нямаш право да се сърдиш.
И друго "родолюбец" не означава да Пиеш народните вина и ракии. Също никой не те е накарал да обичаш хората, който харесват различни от твоя вкус питиета текила, ром и подобни.
Две мъдрости:
Когато не ти искат мнението не го давай!
Като не искаш да получиш негативно мнение не питай за такова!

9.   Всеки има мечти, поздравления, че си осъществил една от твоите. (вярвам, че не е единствена). Но също така има различия в характери и предпочитания. Момичето е било откровенно с теб, но явно не се е усетила колко те е засегнала. Хич да не ти пука. Ако не е тя има и други, които ще оценят това, което правиш или си направил. ;)

10.   Няма правилно или грешно, имате само различни виждания и ценностна система... Това е!

11.   Голяма издънка от страна на "приятелката ти". По този начин може да разбереш кога един човек те уважава и те цени. Явно тя не е от тях. :)

12.   Ами истината ти е казало момичето, какво.. да те лъже ли...

14.   От лаптопа в механата ли пишеш? Личи си че си малко на градус.

Да, обидно е това, че момичето не е оценило фукнята ти с механата. Някак не си я впечатлил толкова, колкото си очаквал. Значи не си направил всичко това за собствен кеф. Затова си се почувствал прецакан и с право те е яд.

Нищо, ще ти мине.

15.   Ти си изключително себичен и приемаш нещата ПРЕКАЛЕНО лично. Няма лошо, прави си, но каква е тая простотия да обиждаш приятелката си, защото е изказала мнение? Че и да стигаш до извода, че 2 години са загуба, понеже одобрила механата? Сериозно. Вземи порасни и се дръж като мъж, че направо е трагично.

16.   И между другото- как да не получиш простовати коментари, при положение, че /по написаното/ ти изглеждаш доста ''простоват''.

17.   Добре не го е харесала защо обиждаш момичето? Просто изразява мнение не може винаги да се съгласява с теб. И аз докато четох това ми се стори адски глупаво и мисля абсолютно същото като приятелката ти, но различни хора - различни интереси. Може би жените не разбираме вашите хобита, или поне аз, например риболова, голфа или механата са пълна загуба на време според мен, но пък на вас много ви харесва. Обратно на нас ни харесват неща, които вие не понасяте. Иначе е хубаво, че правиш нещо заедно с баща си и то с такъв ентусиазъм и си щастлив от това, но не бъди толкова суров с нея.

18.   Всеки има право на мнение, различно от твоето. И не е нужно да плачеш, лиглата си си избрал сам. Друг път си ги избирай по други критерии.

19.   Оправи се правописа, първо, начина на изразяване второ и след това се ориентирай към по-нормални момичета. Помисли си, ти ли привличаш такива или те ти се лепят, защото си като тях? Иначе, на прав път си. Не е нормално, ако е свестна да реагира по този начин. Също така не е нормално да не признаваш на хората правото да пият текила и ром.

Един дол дренки сте с нея. Само че ти не го виждаш. Тя си признава балготеките само, ти - ракиите и вината и механата. И не виждате нищо друго около себе си.
За мехната браво! Аз също съм си направила. Имам и носии и менчета, съдове и т. н. в нея. Камина...
Следвай мечтите си.

20.   Коментар 14 ме кефи! Поздравления! :D

21.   Оф. Момче-момче.
Като си толкова пораснал що се занимаваш с ..., а?

Не, няма нищо лошо в механата, дори супер.
И аз съм чалгаджийка, но ценя истинските и приятни неща.
А ти къде си тръгнал? !

Тя си е изказала само мнението, но поне да беше казала, че се радва с теб, ако наистина го чувства..
Ти си си я избирал! ..