Споделена история от Други

Не се справям с нищо
Вижте, не съм и предполагала, че ще стигна дотук.
Бях жизнерадостна, успешна, обичана и обичаща.
Сега съм сянка, дори не сянка, а сенчица.
Смазана психически, нетърпимо депресирана.
ВСЕКИ ДЕН ми се случва нещо, което да ме довърши.
Всичко започна миналата година - една след друга все загуби. От работа ме съкратиха, щото не се справих, пък уж беше работа по специалността. След това отново не ме одобряваха.
Сега работя в едно училище. Преподавам. Можете ли да си представите? Излишно е да споменавам, че не ме оценяват. И сигурно ще ме махнат.
И ето ми проблема - не се справям с нищо.
Има ли смисъл тогава да живея?
Със сигурност съществуват некадърници и неспособни хора - е, аз съм от тях.
Обаче не се понасям.
И по-добре да сложа край на живота си.
Няма смисъл. Просто няма.
Защо се случва това?
Трябва да приема, че съм непособна - това ли е истината?

Коментари

1.   Хей, млад човек си, стегни се! Това, че си некадърница, си го мислиш ти! Намери начин да релксираш и да се оттърсиш от стреса, мотивирай се за работа, не мисли за друго и успехите ще дойдат веднага! Ако ти си мислиш, че си некадърница, е естествено и другите да го помислят! А си нямаш представа колко тъпаци и некадърници успяват ежедневно да лъснат пред шефчето! Въпросът не е в това... Просто...

1. Дай си време за размисъл. Научи се да мислиш положително, излизай всеки ден с приятели, помогни на някого, бъди полезна, това ще ти помогне на първо време да се почувстваш по-стабилна. Ако нямаш приятели, излез с колегите и ги направи свои приятели. По този начин ще си имаш подкрепа на работното място, а и ще се чувстваш по-уверена.

2. Нахъсай се за работа, ако не ти харесва работата-напусни я! Не трябва да работиш нещо, защото се чувстваш некадърна, а защото ти харесва!!! Това се забелязва страшно много!!! Ако ти харесва работата, всичко ще ти върви!

3. ЗАБРАВИ!!!! ЗА МИСЪЛТА, ЧЕ СИ НЕКАДЪРНА, ПО ДЯВОЛИТЕ, ЗДРАВА, МЛАДА, КРАСИВА, КАКВО ПОВЕЧЕ ОТ ТОВА ЗА ЕДИН ХУБАВ СТАРТ НА ЖИВОТА??? :) Има толкова много хора, които си мечтаят от леглото или инвалидната количка(а може би дори не сред живите) да имат твоят шанс? ! Толкова много безработни и отчаяни хора, а ти се кахъриш, че си некадърна!! Я стига! ЖИВОТЪТ Е ТАКЪВ, КАКЪВТО СИ ГО НАПРАВИШ! ТОЙ Е ЕДНА НЕПРЕСТАННА БИТКА, И АКО ТИ НЕ СИ СПОСОБЕН ДА СЕ БОРИШ, ЩЕ ТЕ СМАЧКАТ. А САМО СЛБИЯТ СЕ ОСТАВЯ ДОБРОВОЛНО ДА БЪДЕ СМАЧКАН!!! И да не чета повече твърдения, че си некадърна, това, че от известно време насам нямаш успех, е само защото си си втълпила, че си некадърна. ЗАПОМНИ!!! УСПЕХ Е ДА ЖИВЕЕШ, МИЗЕРНО Е САМО ДА СЕ ЖАЛВАШ И ДА НЕ ПРАВИШ НИЩО! ПРОМЕНИ ТЕКУЩОТО-БЪДИ ТАКАВА КАКВАТО СИ! УСПЕШНА, УСМИХНАТА, УДИВИТЕЛНА! ЗАЩОТО ГО МОЖЕШ!! ПОНЕ ОПИТАЙ! И НЕ СЕ ОТКАЗВАЙ ЛЕСНО, САМО ТОГАВА УСПЕХА Е ГАРАНТИРАН!!!

2.   Чувстваш ли, че имаш някакви здравословни проблеми? Може би е добре да се консултираш с лекар.

3.   Ако наистина харесваш тази работа бори се за нея и давай най-доброто от себе си всеки ден! Стабилните шефове оценяват желанието и старанието за работа. Много пъти съм била уволнявана. Впоследствие се случи да започна една работа, в която никак не ми харесваха начина ми на работа, бях пред уволнение, държаха се много кофти с мен. Тогава започнах да давам всичко от себе си, вложих цялото си старание-оцениха ме и станах най-добрият им кадър. Така че горе главата!
А пък има и много известни личности, при които точно уволнението от една работа е бил късметът им да попаднат на по-подходящата, която да ги изстреля на върха!

Л

4.   Благодаря ви, номер 1 и номер 3!!!
Вдъхнахте ми вяра и почувствах, че не съм самичка!!!
Номер 2, замислих се, какви точно здравословни проблеми имаш предвид?