Споделена история от Други

Любов или ...?
Чувството да обичаш някого... Чувството да бъдеш обичан! Чувството да бъдеш нараняван... и да те нараняват. Защо ние хората сме способни да обичаме и в същото време можем да нараним човека до себе си?! Защо правим всичко възможно да бъдем обичани, но се чувстваме тъжни... дори самотни?! Защо обичаме след като нараняваме?! Защо в този свят има болка и тъга? Защо вече не можем да се доверим на никого? Защо се борим, а не получаваме нищо....?

Коментари

1.   Лично аз казвам че любов няма. Ние хората обичаме това което получаваме и ни е страх че ако спрат да ни дават това което получаваме (нямам предвид секс), няма да се намери друг който да ни го дава и затова обичаме човека който ни го дава и прави всичко за него но това не може да се нарече любов.

2.   Когато получим добрина от някого, ние се стремим да му е върнем. И нашата благодарност става наше бреме. Обвързваме се с неподходящи хора и започваме да търпим всичко заради тази малка добрина. Това е погрешно - така никой не е удовлетворен. Хубаво е да обичаме и да бъдем обичани, но в крайна сметка за мнозина това се оказва неосъществена мечта.

3.   Здравей миличка, незнам на колко години си, но ще ти кажа че ЛЮБОВ ИМА....
Аз съм на 28 години и имах доста мъже в живота си,един ден срещнах НЕГО-единствения,който ми показа какво е наистина да обичаш,да държиш на някого.да дишаш за него......
За мен вече за др мъже няма да има място в сърцето.. никога-той ще си остане единствената ми ЛЮБОВ, макар и само в спомените,(убиха го миналата година).....
Пожелавам ти да си от щастливите хора в живота които срещат Любовта...... Всичко др е лъжа.

4.   От Автора: съжелявам много за приятелят ти и благодаря за хубавите думи.

5.   Има я, но рядко се намира.