Споделена история от Други

Филмите, които си заслужава да бъдат изгледани
Здравейте!
Понеже ми омръзна да питам приятели, когато ми се гледа хубав филм, а и си признавам, че доста класики не съм гледала, можете ли да споделите кои са ви любимите филми (било то комедии, приключенски или филми с дълбок смисъл за живота.. ). Ще ви бъда много благодарна!

Коментари

1-50 от 76

1.   "Изкуплението Шоушенк", "Странния случай с Бенджамин Бътън", "Предай нататък", "Тетрадката", "Незабравима", "Неуязвимият"

2.   "MOON" - http://www. imdb. com/title/tt1182345/
Макар не съм фен на такъв тип филми и то никак (даже не ги понасям), въпреки това този ме порази!!! Винаги като се замисля за много як филм, се сещам за него :)

Палав Мечок

3.   "Requiem for a dream" ми е най-любимият от години. Също много ме кефи "Навитакът" с Джим Кери-освен, че е смешен е смислен. И ако искаш да се смееш още "Харолд и Кумар"-2 те части.
Също много готин е филм с един глух DJ- "It's all gone pete tong".
Лично аз най-обичам да гледам комедии и надъхващи филми как хора от нищото стават Нещо. Много ме мотивират.

4.   Всеки човек е различен особено като става въпрос за филми аз съм момиче и преди да се запозная с моя мъж гледах всичко актуално къде ми харесваше, къде не.... но вече знам. Искам в един филм да има (даже не мога да го обясня... не любов не романтика а... честност едно такава загриженост, истинско приятелство, саможертва в името на доброто и малко комедия да има хумор и покрай приятеля ми такива хубави филми съм гледала че направо не мога да си ги избия от главата.... пиша заглавия, ако искаш ги гледай :) "The Librarian" -поредицата е страхотна;
The Chronicles Of Riddick
The Chronicles Of Narnia
The Rundown
Всички филми със Скалата и Вин Дизел - тези двамата в лош филм не са участвали.
"This mean war"... Iron men, Отмъстителите, Тор, Игрите на глада, " The Brothers Grimm " "Black Knight ""Lara Croft: Tomb Raider ";Knight and Day;Xmen, The Lord of the Rings, "RED", "Game of Thrones"-сериал е но си заслужава, Sherlock Holmes, имаше един "Небесно царство" и всички филми за крал Артур, и Мерлин "Жива стомана";"Колубиана"... много са

5.   "Зеленият път" (The green mile)
"Недосегаемите" (Intouchables) (френският филм от 2011!)
"Черна котка, бял котарак" (Crna ma?ka beli ma?or)
"Срещу стената" (Gegen die Wand)
"Гепи" (Snatch)
"Речта на краля" (The King's Speech)
"Аризонска мечта" (Arizona dreem)
"Наистина любов" (Love Actually)
"Американски прелести" (American Beauty)
"Момиче за милиони" (Million Dollar Baby)
"Време за мъже" (The Full Monty)
"Крахът на третия райх" (Der Untergang)
"Мълчанието на агнетата" (The Silence of the Lambs)
"Черният лебед" (Black Swan)
"Американска история Х" (American history X)

Засега се сещам за тези.
xperia

6.   Три метра над небето - любим ми е. Карате кид с Джеки Чан, лоши момичета 1 и 2, 16 желания, гняв 1,2 и 3, американски пай (много части има) и много други има.

7.   Харесвам романтични комедии, трилъри, драми. Имаше един филм "мисъл за убийство" от 1998 година, разправя се за 3 момчета, тормозени от свой съученик, прикипявам им решават да го убият. Интересен е, сещам се и за "опасен ум" с Мишел Пфайфър старичък, но любим мой филм. Иначе ""Хубава жена" си е най-добрият филм в моята класация, дори "пърли Харбър" и "Титаник" не могат да го бият:)

8.   Принцеса Момоноке, много е хубав.

9.   Филми:
Ondine
Leap Year
Indecent proposal
Love and other drugs
Definitely maybe
The holiday
The ugly truth
The upside of anger
London
500 days of summer
The proposal
Wedding crashers
The horse whisperer
Cast Away
An unfinished life
Candy
Onegin (1999)!!!
The other boleyn girl
The Duchess
Last night
One day
Little children
Сериали:
Not going out
The inbetweeners
Deadwood

10.   "Злокобен остров" с Лео Дикаприо
"Мъж под прицел" с Дензъл Уошингтън
"Жега" - класика :)
"Усещане за жена"
"Последният замък" или нещо подобно, не помня вече името..
"Време за убиване"
"Късметлията"
"Джери Магуайър"
"Такъв е животът"
"Въздушен конвой"

11.   "Мостовете на Медисън "остави траен отпечатък в съзнанието ми.

12.   АДВОКАТ НА ДЯВОЛА.. СУПЕР

13.   А хубав филм от тази година може ли да ми препоръчате, комедия, драма, няма значение жанра.

Аз ще добавя филмът ''Престиж'' и ''Death Defying Acts ''.

Ягода

14.   "Тънка червена линия"-Thing red line и "Говорещите с вятъра"-Windtalkers и двата са военни, но са много добри

15.   Благодаря на всички включили се! Повечето филми не съм гледала и ще ми бъде интересно.

Авторката

ПП:Ягода, аз изгледах последния филм на Американски пай, комедия, от тази година и ми хареса много! Гледах вчера и Диктаторът на кино, но не съм впечатлена особено, може би очаквах повече.. сюжетът е банален, дори скучен само някои лафчета минават за забавни. Като цяло става, разпускащо филмче е. :)

16.   Ейй тъкмо изгледах "Злокобен остров", който номер 10 препоръча.. наистина е страхотен, държа ме в напрежение през цялото време, хареса ми! Ако знаете подобни, пишете :)) А за другите коментари, с препоръчани филми, старая се да ги гледам лека полека :) Благодаря отново и споделяйте тук за други, които са ви грабнали :))

Авторката

17.   Ами филмите, които си заслужава да се гледат, са толкова много, че не мога да ги изброя всички. Ето някои:
-"Коса"
-"На бой отиват само старците"
-"Съдбата на човека"
-"Белоруската гара"
-"Среднощен експрес"
-"Смело сърце"
-Кръстникът"
-"Белязаният"
За сега това стига.
Маги

18.   Гледайте Thrive (Процъфтяване), останах без думи след този филм.

19.   "Думи на обич"
"Пази се от автомобила"
"Крамър срещу крамър"
"451 градуса по Фаренхайт"
"Крайпътна къща"

Snowman

20.   1. Papillon (със Steve McQueen и Dustin Hoffman, по действителен случай е, уникален е. )

2. The Pursuit of happyness-също по действителен случай, много е хубав и истински.

3. Brain Donors- Тва е Най яката комедия в цел свят. Друга няма такава. И нема да има.

Тези са най-най яките за мен, но има и други, много други. Но тези, надали някой им е обърнал внимание и ги е гледал. Особено 1 и 3, много малко хора биха обърнали внимание на такива филми, щото тъпото им мислене е такова: Стар филм=тъп филм. Ама нали знаеш че поговорката си е Old But Gold ;) Така че, тия не разбират днешните младежи. Дай им Американски пай и тва е. Пропаднала работа.

Едно Момче-20г.

21.   20, много съм съгласен за старите филми!!! Много ще ми е приятно ако може да се свържем някакси. Защото сме на една възраст, пък аз не познавам някой, който да цени старите филми :)

22.   Аз май не си падам много по романтичните филми,нито пък по драмите.Гледам предимно фентъзи,ужаси,често и комедии.Иначе бих ти препоръчала "Здрач"(споменах ли че обожавам вампири),"Мумията","Скалата",също и "Съкровището".

24.   Harry Potter.. ;3

25.   За мене най-най-най великите филми правени някога които не могат да се сравняват с никой друг както извънземните са друга категория същества спрямо земляните са:
1. Кръстникът(Златен медал)
2. Списъкът на Шиндлер(Сребърен)
3. Гладиатор(Бронзов)

26.   Гай Ричи- " Две димящи дула", "Гепи" и " Рокенрола"
Другите номер 5 ги е писала.
Браво experia- изключително рядко, срещам хора да харесват " Гепи".
ж-29

27.   Аз съм си още малка, ама ще ви дам две - три класики, че сърце не ми дава да пропусна.
1. "Бащата на булката" - първа и втора част
2. "Remember me" - филмчето е ново, но ме разтърси - въздействащо, но интелигентно и деликатно - заслужава си!
3. "Step up 2" - най - добрият танцувален филм
4. "Шоколад" - с Джони Деп, Жулиет Бинож, Джуди Денч
5. "Час пик 1, 2, 3" и "БАНДАТА НА ОУШЪН 1, 2, 3"!!!
Това са must-see films и не са за изпускане....

30.   27, тези филми въобще не са класика. Класика са филми, които поради някаква причина са останали във времето, както се казва - ВЕЧНИ. Пример - "Кръстникът", "Шофьор на такси", "Изкуплението Шоушенк" и т. н. Филмите, които си написала, са хубави, но далеч не са класика.

31.   The Desert Flower- уникален филм ;)

32.   Не мога да не напиша любимия си филм: Pulp Fiction (Криминале) на Куентин Тарантино

33.   Хари Потър 1 - 8 :))) Разбира се, филмите не могат да се сравняват с книгите, но ти питаш за филми, така че .. :)

34.   Горещо ви препоръчвам The Battle of Algiers (1966) и Panther (1995). Не са класики, но имат дълбок смисъл, препоръчвам за хора над 18 години.

35.   1. Alive
2. Touching the void
3. Nordwand

и трите филма са по истински случаи, разказващи за оцеляване(или не толкова) в екстремни условия. Изключително интересни. Последният само е леко променен от оригиналната случка, но първите 2 са абсолютно по историята както се е случила.

36.   "Твърда игра", Вратата на бурите и Знакът на звяра. Тези три филма ти ги препоръчвам.

37.   Гледайте...
1. Man on fire
2. Seven pounds
3. American history X
4. American gangster
5. The man from nowhere
6. Leon the pro
7. Taken
8. Boondock saints
Enjoy....

38.   Гласове на свободата (Freedom Writers)

39.   1. Braveheart - смело сърце - най добрият филм правен някога според мен.
2.Гладиатор - уникален филм отново
3. Спартак - кръв и пясък - един уникален сериал който разкрива на какво е способен един мъж когато обича една жена и също така как се раждат идеалите на великите личности от историята .
4.Persuit of happiness - в преследване на щастието
5 Усещане за жена
6. Адвокат на дявола
7.Мъже на честта
8.Последния самурай
9.Пътят на карлито
10.Властелинът на Пръстените и неговото продължение предистория -Хобит
11. Игра на тронове
12. Seven pounds
13. Пропукване
14. 1000 думи
15 Man on fire
16 deja vu
17 homefront
18 Lord of war
19 inside man
20 the Bourne identity
21 the Bourne Supremacy
22 the Bourne Ultimatum
23 the Bourne Legacy
24 Inside man
25 Време разделно
26 хан Аспарух
Филмите не са подреждани по ред на предпочитание с изключение на първия. И това са филмите за които се сетих вмомента :)

41.   За жалост не мога да посоча български филми.
Иначе като малък обожавах една анимация (руснак съм)... "Ну погоди".
Иначе сега имам любими документални филми и исторически.
Един от филмите, който ми направи впечатление беше "Титаник". Да се аргументирам (не знам как се пише думата). Хареса ми, защото е едновременно исторически филм по истински случай съчетан с любовна история. Показва, че трябва да се бориш за любовта и мечтите си. Видях много ценни за мен неща в този филм като: неизменна любов, доверие между двама на сляпо и огромна надежда за това, че ще са заедно.

graf Dakula

42.   Всички български филми от близкото соцминало заслужават да се гледат,това са класики които нямат конкуренция днес.

43.   Като човек обожаващ качественото кино, филмите с послания и всеки, който може да добави нещо ново в живота ти, горещо ти препоръчвам (пиша ги на английски, защото за някои не съм сигурен как са на българки, а и ще ти е по-лесно да ги намериш с оригиналното заглавие ) :
"Seven pounds", "21", "Green Mile", "Stay", "Fracture", "Snatch", "Artificial Intelligence", "Waking life", "American beauty", ''Amelie", "American history X", "Avatar", "Awake", "Babel", "Dark knight ", "About time", "Now you see me ", "Black swan", "Blood diamond", " The wolf on wallsteet", "Braveheart", "The butterfly effect ", "Catch me if you can", "Click", "Donnie Darko ", "Equilibrium", "Eternal sunshine of the spotless mind", "Fight club", "Leon the profеsional", "Sin city", "Forrest Gump", "Gattaca", "Gladiator", "I am a legend", ? robot", "Memento", "The prestige", "Inception", "Into the wild", "Jumper", "Kill bill", "Django unchained ", "Kingdom of heaven", "K-pax", "Lock stock and two smoking barrels", "London", "The Machinist", "Meet my parents", "Mr. Nobody", "Pay it forward", "21 gramms ", "The last samurai", "Children of men", "Perfume", "Mind hunters", "Powder", "Blow", "Pulp fiction", "Requiem for a dream ", "Lord of the rings", "Schindler's list", "Se7en", "Sherlock Holmes", "The silence of the lambs", "The sixth sense", "Sleepers", "Stardust", "Starwars", "Taken", "The beach", "The curious case of Benjamin Button", "Matrix", "Trainspotting", "V for vendetta", "WALL E ", "Shutter island", "You don't know Jack", "Constantine", "Vicky Cristina Barcelona", "Peaceful warrior", "Shame", "Intouchables", "The Pursuit of Happyness"... и мнооого други, това ми идва от тези които не са толкова известни :) Njoy!

44.   розовата пантера

45.   гости от миналото специалист по всичко

46.   Форест Гъмп(не видях дали някой преди мен го е писал), а от българските Маргарит и Маргарита и Всичко е любов

47.   "Баш майсторът"- страхотна комедия, гледайте го няма да сгрешите.

48.   не видях някои да е написал Inception, One flew over the Cuckoo's Nest The butterfly effect Basic instinct Good Fellas

49.   Chloe ? Burlesque (музикален с Кристина Агилера и Шер) ? По-нагоре са споменати доста хубави и смислени (някои)! Препоръчвам ги също!

50.   Препоръчвам Rush и Oblivion - изключителни филми!

51.   K-PAX

52.   Филмът Боен клуб(Fight club)ми е любимият!

53.   Здравейте, от къде сваляте филмите. повечето ги няма в замунда.

54.   Hichiko Dogs History

1-50 от 76