Споделена история от Други

Флашки от Мтел за интернет достъп
Купих си флашка на мтел - 10лв и нещо за нет достъп- на 1та седмица получих смс, че съм достигнала 100% от максималната скорост, като почти не съм я използвала за нищо друго освен скайп и клипове от нета.
и съм ядосана, защото подписах договор.
каква полза въобще?
и сега като изхабих максималната скорост, какво ще правя???

Коментари

1.   Нищо не можеш да направиш. С всички флашки е така, независимо на кой оператор са. Аз имах на Глобул, взех си 2-годишен договор. Бях изключително недоволна. Платих 200 лв неустойка по договора и го прекратих на 4-я месец. Прецених, че ще ми излезе по-евтино така, отколкото да плащам по 20 лв на месец за нещо, което няма да ползвам.

Попитай дали можеш да си вземеш друг пакет. Между другото клиповете от нета дърпат доста от трафика ти. Ти поне си можела да гледаш, а при мен не тръгваха :Д

Сега като си изхабила максималната скорост, просто ще ти е по-бавен нета. Клипчета едва ли ще можеш да гледаш изобщо, или ще чакаш много.
Пак казвам-моя горчив опит беше с флашка на Глобул, но не вярвам да има разлика с тези на Мтел.

2.   И аз имах такова нещо, обаче на Глобул, и се радвам, че изтече договора, защото ми беше писнало да давам 20 лева месечна такса и почти нищо насреща. Бързите мегабайти, както ги наричам аз, можех да изразходя точно за 2 дни, ако говоря по Скайп и гледам клипове. После почва едно подобие на интернет връзка, едно зареждане на обикновена страница за повече от минута.. А и през първите дни не е кой знае каква скоростта. Набутвация си е цялата работа.
Gv.

3.   Аз ползвах на виваком, след изразходването на лимита ме таксуваха по 0. 10 лв на мегабайт. С мтел може само скоростта да ти намалее, въоръжи се с здрави нерви и така продължи да си го ползваш ако е това. Ти може да си засичаш и сама потреблението за месеца и да докажеш, че са не коректни евентуално... Предполагам си забелязала брояча като стартира usb модема. Поглеждаш на последната фактура от коя до коя дата те засичат, като дойде нулираш брояча и си ги следиш да не ги надвишаваш за месеца

4.   Авторът: а да ви питам поне ще мога ли да разговарям по скайп, сега като и падна скоростта, аз с тази цел я взех.

5.   Клиповете хабят много, защо си взимаш ограничен мобилен интернет за да гледаш клипове? Трябва да има предложения за неограничен, така е, но това, което предлагат сега, може да е изключително полезно, ако ти трябва за важни неща навън или ако ти спрат нета, стига да не плащаш много. Трябва да знаеш за какво ще ти трябва и да си сметнеш дали те урежда.

6.   По принцип флашките не се ползват за клипове, защото клиповете дърпат много от скоростта. Обикновено хората си взимат флашки за спешна работа извън дома или извън работата или ако ходиш някъде в прованса и ти трябва по работа. Но клипове и филми с флашка, забравете, не е това целта на флашките. А и за 10 кинта кво искаш?

7.   добре, че за скайп поне ми върши работа

8.   Защо забога гледаш клипчета с ограничен интеренет? Толкова ли бяха спешни, че не можа да изчакаш да се прибереш. Ако не те устройва си прекрати договора и си плати неустойките. Вината си е твоя, че не си следиш трафика и не си познаваш договора. Не си знаете правата, не знаете какво подписвате, не знаете как да си потърсите правата и после някой друг ви е виновен.

Иначе на мен като ми трябва спешно интернет на лаптопа, а съм навън позлвам този на телефона. През блутут може да се настрои дайл-ъп връзка, стопява батерията на телефона доста бързо, но нета е приличен, зарежда и ютюб нормално (с план на м-тел съм)

9.   Мислех да не го пиша, но това не са флашки, нямат флаш памет вътре, модеми със сим карти са...

10.   Браво, номер 9, голям експерт си. Получаваш потупване по рамото.

11.   Само да допълня, след изчерпването на "бързите" мегабайти(при мен са 500), спокойно след това сърфирам и чатя в скайп. Разбира се по-бавно се зареждат страниците, но се свиква. Има един браузер, който намалява трафика и не ползва флаш. Поинтересувай се и успех.

12.   То затова първо се чете договора и условията и НАЙ-ВЕЧЕ дребния шрифт. А не после да се чудиш как да се откажеш но щом те устройва ок си.

19.   Само мога да добавя, че мобилните оператори окрадоха парите на хората с тези флашки и са некоректни по отношение на това. Измамиха цялата нация, като я оставят в заблуда че ще ползват нещо, което реално го няма.

20.   да ви кажа честно няма стабилен оператор гледат да ти вземат парите и това е

21.   Номер 20 е абсолютно прав/а. Всички доставчици на интернет, телевизия, телефония и подобни са мошеници. Гледат да ти набутат възможно най-скъпата услуга, при възможно най-ниско качество. Аз примерно, когато ми предстои да подпиша подобен договор обикалям набързо всички подобни компании и започвам да се пазаря. Не го правя заради парите, а за да ги дразня. И понеже всички винаги започват от най-лошата си оферта, много се кефя, когато им отговоря: "Кажете ми една причина да приема вашите условия, пред тези на конкуренцията." Тук започва едно "ама, то такова", "ама ние сега" и т.н. В отношенията си с тях клиентът винаги е прецакан, въпросът е колко. Затова и 0.50 лв. да са, отивам и им ги вземам, просто ме дразнят, яд ме как лъжат толкова хора. Изнудвайте ги колкото можете, притискайте ги. Колкото повече хора започнат да го правят, толкова по-добро ще им стане отношението.

22.   Срамота за нас - потребителите е, че тема от преди 3 години е актуална и до днес!