Споделена история от Други

Да платя или не
Здравейте, преди една година в училище ни раздадоха безплатни карти на един оператор(за да публикуват историята ми и за да не злепоставям оператора, няма да пиша истинското му име, ще го нарека Мобилизмамницител). Надявам се да се сетите за кой оператор иде реч. Аз го взех, за да говоря на една стотинка с родителите си. Щях да им го дам, за да освободя място в "Семейство и приятели". Прибрах пакета в чантата си. По някое време отидох до тоалетната( все пак 6 часа и Вие няма как да издържите). Прибрах се вкъщи, сложих картата на телефона и се оказа, че номера на картата е различен от номера, който беше при подписване на договора. При първа възможност(не си спомням кога беше, май на другия или по - другия ден, защото единия ден не работеше магазина на Мобилизмамницител) отидох и казах това на оператора, уж спряха номера, но сега получих съобщение на моя номер, че имам неплатени сметки по други договори. Обадих се на оператор и разбрах за какво става дума. Точно за тази карта. Обясних случая и тя каза, че много лошо се е получило, че разбира и че след като като си платя сметката на тази карта ще получа компенсация и следващият месец няма да плащам месечна такса. Да, ама не. Отидох в Мобилизмамницител и им обясних случая. Онази ми вика " няма такова нищо, никаква компенсация няма да имаш". Аз я попитах как може да имам сметка на карта, която веднага е обявена за изчезнала, онази нищо не ми отговори. Като се върна в града, в който живях до преди да стана студентка ще потърся договора и докумнта от спирането на номера. Искам и да знам кой е навъртял тези пари и зщо единият оператор на Мобилизмамницител ми каза, че ще имам компенсация, а другия, че няма такова нещо.

Другото, което е защо Мобилизмамницител чак сега ми казват за тази сума, която "дължа"? Можеха да ми го кажат преди една година и всеки месец, когато си плащам телефона те можеха и трябваше да ми кажат за това. А не да мълчат като ***** и накрая без предупреждение да ти пишат, че "ако до 22ри май не платиш тази сметка телефонният ти номер( става въпрос за този номер, който аз си ползвам) ще бъде закрит, оттам нататък знам какво следва при неплащане. Като говорих с оператора им казах, че са измамници и че като ми свърше договора ще се прехвърля на друг оператор. Само да знаете как ме погледна не само тази служителка с която говорих, ами и съседните служителки. Щом трябва да го платя до 22ри нямам време да се върна в града в който живях до миналата година и да взема документите и да им покажа, че са долни измамници. В интернет прочетох доста истории на хора, измамени от Мобилизмамницител.

Аз не искам да плащам нещо, което не съм изразходвала. Сега има два варианта. Вариант 1 : момичето, което ми направи договора да е объркало пакета. Вариант 2 : докато съм била до тоалетната някой от класа ми да ми е бръкнал в чантата и да е сменил пакетите. Това, второто, не ми се вярва, защото в класа никога не е имало кражби и подменяния. Въпросите ми към Вас са следните :
1) Вие бихте ли платили сметка на карта, която веднага е обявена за изчезнала /открадната?
2) Как може за една нощ или максимум едно денонощие да се навърти сметка равна на сметката, когато най - много съм говорила, уножена по 2? Или картата не е спряна навреме?
3) Ако реша да платя и после взема документите мога ли да направя нещо и да си искам компенсацията, която операторката с която говорих по телефона ми обеща?
4) Не става въпрос за някаква кой знае колко голяма сума, но с тези пари мога да си купя дрехите, които си бях харесала. А сега ще идат, за да плащав сметката на някой друг. А и става въпрос за морални съображения - Мобилизмамницител не могат да лъжат така клиентите си.
5) Защо, по ягодите, не ми казаха за тези пари по - рано, когато си плащах телефона, а чак след 1 година и ми дават само 4 дни да си платя, нещо, което не съм изговорила.
6) Според Вас как е правилно да постъпя? Не ме е яд за парите, яд ме е, че се опитват да ме правят на глупачка. Защо не ми казаха по - рано?
~*Отхвърлената*~

Коментари

1.   Един колега беше загубил служебният си телефон, въпреки, че на следващия ден го обявиха за загубен, от мобилният оператор не го бяха спрели цяла седмица. Този, който го е намерил беше навъртял доста сметка, че да ти падне шапката и кво-фирмата плаща, че оператора не си е свършил работата. Така е с институциите и с телефон и с ток и с парно, длъжен си да си платиш дължимото пък нататък ако се докаже грешката приспадат парите. Пък относно това, че не са ти искали дължимата сума до сега и изведнъж писмо-не си питала, не са ти казали. Така е то.

2.   Ж30:
Най-вероятно са се омотали и не са спрели навреме картата...
Защо-тата са много, но такива са операторите...
Ако сумата не е голяма, по-добре се прости с нея и забрави, но се увери, че наистина въпросната карта не се води на твое име...
Иначе, трябва да минеш през големи препятствия като:
* подаване жалба в централата на въпросния оператор
* подаване на жалба в МВР. Всички разговори и съобщения се записват и при поискване от страна на полицията, трябва да бъдат предоставени
* подаване на жалба в Комисия за защита на потребителите
* подаване на жалба в Комисия за защита на личните данни за злоупотреба с лични данни
* подаване на сигнал до Министерство на транспорта, информационните технологии и съобщенията
* завеждане на сдебен иск за всичко по-горе описано неспазване на разпоредбите на Закона за задълженията и договорите.
Успех!

3.   Значи не си длъжна да плащаш нищо. Станала е някаква грешка. Обади се на *88 там са най-компетентни. И при мен се беше получила една грешка със същия оператор преди време и ме компенсираха. Без да плащам аз предварително нищо, ми беше внесена на депозит сумата, която "дължах". Нека и при теб направят същото, бъди настоятелна.

П.С.- *Отхвърлената*, ти пак с твоите истории за конспирации. То не беше университета и фейсбука... сега пък някой може би ти е бръкнал в чантата. Май си доста мнителна... :)

4.   Мтел Луп. Пусни жалба в КЗП