Споделена история от Други

Страх ме е да шофирам в София
Изпитвам страх от шофиране в София. Целия се напрягам докато шофирам. Шофьор съм от година и половина. Нямам проблеми да шофирам извънградско, но в София много ме е страх. Питал съм други хора. Казват, че си зависи от човека. Имало хора, които 10 години шофират из София и все още не могат да се отпуснат.

Моля, споделете мнението си по въпроса. Дали с много практика се оправят нещата?

Коментари

1.   Мен ме е страх да пресичам по улиците!

2.   Да ти кажа на мен ми е по-спокойно да карам в софия отколкото в други градове. Я пробвай Кърджали, Ямбол или Сливен. За Перник не говорим то там си е по подразбиране. Има много примери.
ААА, Варна може би се нареждат след Перник

3.   Няма какво много да му мислиш. Сядаш, гледаш си пътя и го даваш по-бавно. Дебили на пътищата винаги ще има, просто в центъра са повече и на по-гъсто.

*Syndrome

4.   Просто докато се отпуснеш гледай да има някой опитен шофьор до теб. Аз първите няколко месеца карах само с баща ми до мен. Така ми беше много по-спокойно. Сама съм карала само по ненатоварени места. Постепенно ще се отпуснеш. Просто бъди внимателен. А ако няма кой да е до теб не излизай на натоварен трафик сам. Първо си карай по кварталните улички и постепенно излизай на по-голям трафик.

5.   Тъй като нямам още книжка и годините се притеснявам за бъдещето как ще шофирам там. Се пак съм от малък град и съм решил да живея в София.

6.   Трябва да шофираш много интензивно, по 3 часа всеки ден, поне месец, за да ти е спокойно като караш в София, но с добър инструктор до вас.

8.   Голяма работа. Тате си има шофьор той не кара. Сяда на задната седалка и го карат на работа. И той има книжка, ама в повечето случай не кара мама и тя. Брат ми го мързи да гледа само изнудва тате да пусне мен и него със шофьора ни на центъра (да ни закара) пак за играчки. Вчера си купи таблет прерови игрите разгледа го и го остави, омръзна му. Не се притеснявай. Когато шофирането е трудно брат ми започва да цирика все едно, че го пребиват и всички тръгват веднага. Той е на девет. А бе не му мисли много просто се отпусни и да не ти пука.

Падналото ангелче :*

9.   Сякаш на някой тук му дреме дали баща ти си има шофьор :-D

10.   №9 сякаш на някой му дреме какво мислиш. Не съм те питала за това не знай много, ако може и не завиждай това е грях.

Падналото ангелче :*

11.   Ела в Пловдив :) Не че е лесно напоследък, но поне няма да губиш тренинг

12.   И аз съм млада шофьорка и честно казано и мен ми е малко трудно да шофирам в София, не е точно страх по-скоро ми е неконфортно в големите задръствания, та моят съвет е пробвай да шофираш когато трафикът е по-малък, например в неделя или през август когато всички са извън града, просто за да свикнеш и едва после тръгни с колата на работа. Да ти кажа аз какъв стрес изживях като за първи път шофирах от вкъщи до работа. Беше зима, нямаше сняг, но беше студено, обаче аз явно съм била толкова притеснена, че едва като паркирах забелязах, че в колата е адски студено, защото съм забравила да пусна отоплението! Т. е. повече от 30 мин съм карала, но съм била така съсредоточена в пътя, че не съм усетила колко е студено! После посвикнах, ама напоследък заради проблеми с паркирането (ах, тая зелена зона!!! ) не идвам на работа с колата и почти не съм карала през последните 2 месеца, та ме е страх, че съм загубила тренинг и като почна пак да карам и аз ще съм като теб. Та явно просто трябва да преодолеем страха си. А и още нещо срам не срам, ама още си карам с лепенките "Млад шофьор", нека другите да знаят, че още не съм на 100% уверена и не ми свиркат и не ме псуват прекалено много.

13.   Аз се отпуснах да карам с лекота след 22 дни шофиране с моята кола из цяла София с опитен инструктор по 3 часа на ден. Сега се чувствам много уверена на пътя.