Споделена история от Други

Ревност към себе си?
Така...първо ще започна с това, че съм на 18 и никога до сега не съм си имала приятел. Чаровна съм, заглеждат ме,харесвана съм... всяко момиче се радва да бъде харесвано, а аз сякаш не се радвам... смисъл не че не се радвам, просто изпитвам някаква ревност към себе си. Много гадно чувство, иска ми се да се освободя от него.

Сигурно е нормално да се чувствам така след като не съм имала интимен контакт с представител на противоположния пол, но ми е интересно какво е вашето мнение? Защо чувствам ревност към себе си? Не съм някоя самовлюбена кифла, напротив... но просто... имам чувството, че ако някой ме хареса и иска да ме опознае ще ме задуши и рано или късно ще ме разочарова.

Коментари

1.   Мнго интересна формулировка :) Не се бях замисляла, че действително много придирчивите и самовлюбени хора изпитва ревност към самите себе си. Свиди им се, така да се каже, да допуснат някой друг до собственото съвършенство, не дават да се наслади и той.
Браво, хареса ми това откритие!

2.   Номер 1, мисля, че грешиш. Или поне това не е цялата истина. На мен ми звучи като страх от живота, от разочарования. Недей така, млада си! Трябва да се научиш като паднеш, да ставаш, да отърсваш праха от задните части и да продължаваш бодро напред! Животът не е за страхливци, повярвай! Поговори с психиатър, може би най-добре е детски, макар че си навършила 18 - в Александровска има такива. Поговори с майка си, кажи й как се чувстваш! Ако не сте близки, говори с някой друг човек на повече години, който е добронамерен към теб! Научи се да се доверяваш, но не сляпо:))

3.   Не знам и аз, иначе и с двете съм съгласна. Ревността я изпитвам поради няколко причини.... една от тях е, че имам чувството, че ако някой ме загледа или хареса няма да мога да се отърва от него след това... иии все си мисля, че рано или късно ще спре да ме харесва. Не съм свикнала хората да ме харесват. Изглеждам надменна, понякога плаха, но не съм няква гаднярка.... даже съм притеснителна. От живота всеки човек се страхува, но най-много ме е страх от разочарованията... не мога да ги понеса. Много злопаметен човек съм.... ама много и когато някой ме нарани трудно се сдобрявам с него след това, да не кажа въобще. Просто контактите ми с хората, които са ме наранили остават в миналото и това е.