Споделена история от Други

Усетихте ли земетресението - 5.8 по Рихтер?
При мен беше доста силно. Няма нищо счупено. София - жк Лагера. Било е 5.8 по Рихтер на десетина км от Перник.

Коментари

51-57 от 57

56.   55, разбирам те прекрасно. Но какво да се прави животът продължава и ние трябва да продължим с него. И аз усещам, че след това просто няма да бъда същата. Нещо се промени и това е. Може би ние сме по-чувствителни и преживяваме по-тежко подобни катаклизми. Учудвам се, а и леко завиждам на хора, на които направо не им пука. Не знам дали си видяла по новините дадоха един репортаж от студентски град, където едно момиче каза нещо от рода на "Амии аз усетих раздвижване и паника, но предпочетох да си остана да спя". Имам и една съседка, която ми вика " Ма какво се плашите толкова? Ние нищо не можем да направим, да става каквото ще. Аз си спя в леглото, раздруса ме, па си се обърна и пак заспя". Ей на такива хора им е най-лесно. Аз сега съм в София при роднини, за да мога да поспя най-сетне. Дано всичко е наред. Успех на всички.
xperia

58.   Какво се оплаквате. Винаги е имало земетресения и винаги ще има. В България рано или късно очаквам 7 степен по рихтер. Може и след години. Има много по-земетръсни страни.

59.   58, оплакваме се, защото не се беше случвало от 100 години и никой не е подготвен и е много страшно. Не те знам от къде си, но предполагам живееш далеч от София и областта. Може ли да ни кажеш с какви основания очакваш 7 степен, че ми стана много интересно?
xperia

60.   Xperia, остави го 58, освен всичко човекът сигурно няма деца, та да трепери за тях.
Аз още не спя нормално, подобно на 7-ми коментар от другата тема, нощем още подскачам, дете да мръдне, нещо да скръцне, котката да легне при мен.... подскачам, а и денно време все още. Е, не се оставям на стреса-разместих всички мебели в хола, за да не ми напомнят с разположението си за кошмарната нощ... Гледам да си угаждам с вкусотийки... но драстично съм качила цигарите, а и забелязвам как като се стресна от нещо, ми се разтреперват ръцете.. Жесток стрес преживяхме всички. Няма да остане без някакви последствия.
Номер 55

61.   Имах предвид 9-ти коментар от След земетресението, не 7-ми.
Номер 55

62.   Аз спя на двоетажно легло и да знаете как ми се разклати леглото. Ние имаме от онези хартиени, кръгли лампи и изведнъж гледам една хартиена топка в краката си, ритам я, взимам котка и скачам навън.

63.   От номер 58
Всъщност съм от Софийска област.За деца ми е много рано аз съм само на 19.Не съм казал ,че ще стане утре.Може и да стане земетресение от 7 степен след десетилетия,но 100% ще стане.Такива земетресения е имало в миналото и ще има в бъдещето.А да и всяка следваща степ от скалата на Рихтер е 10 пъти по-силна следоватлно земетресение от 7 ще е 12 пъти по-силно.
Виж http://bg.wikipedia.org/wiki/Земетресения_в_България
В сеизмологията важи всичко ,което се е случвало ще стане пак,и вероятноста е много по-голяма ако не е ставало отдавана.

51-57 от 57