Споделена история от Други

Страх ме е, от всичко!
По принцип съм страхлива, стряскам се лесно, ужасявам се при мисълта за катастрофа, не гледам филми на ужасите или психо понеже са ми слаби нервите, като че ли... Земетресенията винаги са ми били най-големият ужас! И след последното на 22 се побърках тотално! Домът ми ми е враг, не се чувствам сигурна вкъщи.. най-малкото тропване или скърцване ме разтреперва.. веднага се ококорвам и сърцето почва да ми тупти с всичка сила. Смуча валидол, за да заспя вечер! Онази вечер се прибирах с компания вечерта по тъмно. Повярвайте ми само някой да ми беше казал "бау" и не знам къде щях да съм, хем не бях сама, както написах.. Като споделя на моите приятели всички почват да ми се смеят и да ми казват, че не съм добре и съм много зле.. Сигурно е така, само че не очаквам подобен тип подкрепа. Изобщо не ми помагат, просто защото като видя как реагират и спирам да говоря за това. Знам, че е нормално да има земетресения, че така или иначе няма какво да направим срещу природата, че ще ме полюлее малко и ще мине.. но не мога да го приема така философски, не мога! :( Ужасно много ме е страх! Ще се побъркам.. не знам какво да правя! Мислех да звъня на телефона на доверието, там има психолог до колкото знам, да поговоря с някой по-вещ.. Ако вие имате някакъв съвет, ще се радвам да чуя, само не ми се присмивайте, моля, наистина ме е страх!

Коментари

1.   Аз съм на същия хал като теб... психясала съм и по половин ден ми се клати нещо в къщи...
За да не преповтарям, от другата тема за земетресението съм номер 8 и 55.
Не знам кога ще ми мине...
Леко почнах да се успокоявам, но ако някой седне до мен, разклати легло, маса или стол, подскачам и питам сина ми дали е усетил нещо... И той взе да ми се смее чак, а се беше уплашил онази нощ.. Да беше 1 земетресение, а то беше серия от такива, мине не мине време, пак друсне...
Кошмарна нощ! Бих искала, ако има начин, да я забравя. Имам чувството, че се травмирах за цял живот... И май не съм само аз.

2.   Авторката - и аз съм така.. искам да го забравя или да отида някъде надалеч, ама няма как да стане. А най-лошото е, че приятелят ми не ме разбира, ами само ми се смее и ми казва, че се преструвам и нарочно ме стряска даже!!! Снощи се карах с него за това и плаках и го умолявах да не ме стряска и той не разбира. Не знам да съм ли разочарована от него?? Как може да не ме подкрепя, ами даже напротив при положение, че му се моля през сълзи...

3.   Не се присмивам, говоря сериозно. Не мога да се поставя на ваше място, защото не се плаша от почти нищо смислено.

Страх ме е от пеперуди. Ужасявам се от мисълта, че някоя пеперуда може да ме напърха. А те, гадините усещат и хвърчат все към мен. Пролетно време като плъзнат ходя с подскоци и залягания. И моят приятел се забавлява да ме плаши.
Изпадала съм в пристъпи на паника, когато по някаква причина реша, че може да се е случило нещо лошо на някой, на който държа. Треперя, вие ми се свят, притъмнява ми пред очите, стичат ми се сълзи, но това е изключително рядко.

Нямам никакви проблеми да се разхождам из квартала си сама посред нощ, дори от кучета не ме е страх (а тук има доста), земетресенията също не ме плашат.
И това е, защото приемам нещата по този начин - това е моят квартал. Аз живея тук. Ако ми се случи нещо, на мястото, на което живея, значи то ми е било писано, няма как да се измъкна. За това няма смисъл да се страхувам в собственият си квартал.

Едва ли съм помогнала. Но ви препоръчвам да не пиете успокояващи, действат зле. По-добре поговорете със специалист (такъв, който би ви помогнал с думи, не с хапчета).

4.   Всяко чудо за три дни, живей си спокойно.

5.   Психолози има и тук, само че не очаквай някой от тях да ти свърши твоята работа.

Трябва да направиш нещо за духовното си развитие за да започнеш да се отърваваш от тези ирационални страхове. Най-лесно е с йога-упражнения вкъщи, холотропно дишане и т.н. Прочети в мрежата - има много информация.

Една от основните ни задачи на този свят е да се преборим със страховете и самозаблудите си.

6.   Напълно те разбирам. На мен това ми е първото земетресение. Много се уплаших, но когато го кажа на някой, дори на родителите си (на 11 съм), те ми се смеят. Разбирам тел

7.   Не трябва да живееш с мисълта, че си луда и едва ли не параноичка..! Аз също се плаша от някои неща, но животът протича по този начин и не бива да се боиш. Това са обстоятелствата и ти не можеш да ги промениш, по отношение на природните бедствия.. Аз не се сещам за друг съвет освен да говориш с някой психолог, който да ти вдъхне кураж и малко или много да те избави от този страх!!

8.   Авторката - благодаря ви :) ще се поинтересувам в интернет за йогата, която ми препоръча 5 и дишането :) Аз си мисля, че като изгрее слънчицето и ще забравим за земетресението.. то и самото време е много потискащо и депресиращо и не помага хич да се забрави гадната случка :)

9.   Все още ме е страх... Всеки ден има земетресения до Перник и ми стана ясно, че не е само от силата на онова на 22-ри, а и от това, че са всеки ден или поне през ден, макар и затихващи. Италия и тяхната трагедия допълнително ме разтрепериха. Не ми издържаха нервите, събрах основните неща в сакчета и вътре до вратата на апартамента и в колата. А друсна пак, тоя път изчезвам. Вследствие на стреса и мензисът ми дойде с 8 дни по-рано при перфектен график до този момент. Само йога ще ми помогне сега, да бе да..
За мой късмет, ако въобще е късмет, въобще не съм усетила нито едно земетресение след 22-ри по простата причина, че и без туй всичко ми се клати по цял ден, та не знам кога ми се струва и кога наистина е, макар че съм на 9-ти етаж...
Номер 1

10.   Авторката до номер 1 - и мен продължава да ме е страх и аз за щастие обаче след това нищо не съм усетила, може би защото и мен все си ме тресе и не мога да разпозная истинския трус :) хах И аз искам да изчезна някъде, ама няма къде! Къде да ида.. :( Родният ми град е Кюстендил, и там земетресенията се усещат като в София... Господ ли, американците ли, нека се смилят над нас :(

11.   Не знам, не ви разбирам.. смешно ми е :-)))

12.   Не си написала годините си, но предполагам, че си по време на пубертет и ако е така, е напълно възможно да се чувстваш по този начин. В това няма нищо смешно и те съветвам първо да спреш да пиеш валидол ( много си малка за него ) и второ намери си психолог. Ще видиш, че ще се успокоиш. Най-важното е да споделяш, но не с твоите приятели, а със родителите ти. Пожелавам ти успех :)

13.   Здравейте! Аз също имам страх от всичко! Изпитвам ужас от тъмното, от високо, от кучета.. общо взето от всичко! Много се притеснявам за себе си, защото съм на 22, а не мога да спя сама, не мога да се прибирам сама и т. н. :( Моля ви, помогнете ми, кажете ми какво да правя!

14.   От опит - приемай 6 месеца - Коаксил! Вземи рецепта от психиатър. Това ще премахне тревожността ти. Ще се преродиш. По 2 на ден. Сутрин едно и към 16 ч едно. От 12,5 мл е кутията. Ако нямат в аптеката поискай да поръчат. Продължителния прием на успокоителни води до пристрастяване. А при бременност е НАПЪЛНО забранено да се пият. Не знам на колко си. Успех на послушалите ме.

15.   Ами проблема е, че съм на 22 и мисля, че съм малка за такива хапчета.. Мислех си дали няма някакъв друг начин, но изглежда не :( Благодаря все пак!!!

16.   Пак съм номер 14. Не се страхувай. Шест месеца не са много като период на прием. Малка си, но не чак толкова. Коаксила е безобиден и много ефикасен. Няма никакви странични ефекти, освен че ще се разделиш с тревожността, която знам, че е ужасна. С нея не се живее, много е затормозяваща. Аз имах АДСКИ ТРЕВОЖНИ КРИЗИ. На 24 съм. Момиче. После ще си викаш "ей да бях го пила по-рано". Не чакай. Вземи решение. Говори и с психолог, ако искаш, може да ти е в полза. Но това е най-добрия антидепресант. Проблем за здравето има само, когато се вземат антидепр. в продължение на над 2 години без да правиш почивки. Ако ще пиеш толкова време задължително се почива от юни до септември. Ако искаш пробвай с психотерапия при психолог или психотерапевт и ако не се получи помисли за съвета ми. Този тип медикаменти попринцип се приемат с постепенно увеличаване на дозата, как и обратното при спирането - намаляват. НИКОГА РЯЗКО! УСПЕХ ПРИЯТЕЛКО!!! И пиши как се развиват нещата! Аз ще следя темата. Пиши пак!

17.   Благодаря ти много, че се отзова!!!! Ще видя да ги пробвам и ще пиша! :)))

18.   Добре, пиши ми как се развиват нещата! Ще чакам!

19.   Всичко, което се случва в психиката е нормално и изобщо не е смешно, но понякога хуморът и парадоксалното мислене вършат работа и то наистина!
Бе какво толкова едно земетресение, а и вероятността да се случи е нищожна - гледайте Япония там такива трусове стават редовно ама хората си живеят нали?
Да не ви пука, защото страхът не съществува, страхът идва от вътре, от вашето съзнение. Във външния свят няма болка, няма страх, няма страдание, а всичко е свързано с мозъка и нашата психика - знайте, че щастието принадлежи на смелите. :)

20.   до авторката и всеки, който се страхува от нещо

Един е начина - разчоплете страховете си до най-малките подробности. Седнете и помислете от какво точно ви е страх.
Лесно е да кажеш - страх ме е от кучета. Но защо? Защото може да ме ухапе - предполага се и да ме заболи, или да прокървя, да трябва да ходя до болница...
Кое е нещото, което е в основата на страха, защото там е и разковничето за преодоляването му.
Повечето подобни страхове са в същината си много елементарни и доста си приоличат:
страх от предполагаемото, от неслучилото се, от неизвестното
Това говори за една вътрешна нерешителност и ниска увереност в силата на духа ви.

Преодоляването на страховете е именно в създаването на предполагаемо бъдеще, но този път с обратен знак.
Седнете удобно, успокойте съзнанието си и си представете, че пак е 22 и е случва така, че усещате трусове. Спокойно и разумно, започнете да мислите: какво ще се случи, какво може да се случи? Да паднат чиниите от шкафа - прекрасно, възможност да си купя нови. Да изтичам навън - чудесно, ще си поговоря със съседите и ще чуя клюки. Ще подишам малко въздух. Какво друго може да стане - може да се отвори някоя и друга вратичка на мебелите или някоя мебел да падне - все поправими неща. Мога да ги бутна докато почиствам... защо тогава се страхувам?

Опитайте да мсилите за страховете си като възможности да ви се случи нещо хубаво или просто нормално. Неизвестното не винаги е стряскащо, защото в крайна сметка именно там, в хаоса, в неизвестното, в полето на безкрайните възможности седи формулата на чудесата.

21.   преди 3г. дядо ми почина, ходих само вкъщи за да го видя запоследно но на погребението не, когато го видях ми стана лошо и излязах но да 1 минута прекарана вътре при него веме3 години си лягам и като затворя очи пак го виждам като мъртвец... страх ме е вкъщи, а живея в апартамент, постоянно усущам чуждо присъствие и в момента сякаш има някой зад мен и чете но не знам защо ме е страх толкова

22.   Номер 21 и аз бях така но веднъж нашите отидоха на гости и аз останах у дома а можех да ида с тях и така огасих целия апартамент и седнах на компа цяла нощ ми се чуваха сякви звуци много ме беше страх освен тожа гледах погрешен завои и четох страшни истории малее щтях да се насера от страх ама издържах както си обештах и сега не ме е страх от абсолютно нищо ;)

23.   Напишете Smile dog и Jeff the Killer, много добра терапия преди сън, уникално е!

24.   Това жените сте много лабилни същества ей.. То страх страх е човешко, но това вашето са психически проблеми и паранои.

26.   Отиди на психолог това е най безопасното място!!!
Една моя приятелка имеше същия проблем и някой я посаветва да отиде на психолог и той и помогна сега от нищо не я е страх!!! Отиди на психолог! Ще се оправиш вярвай ми... :)

27.   Аз пък се страхувам също от страшно много неща... гълъби (сякаш все летят към мен.. ха), игли, зъболекарката.... , от тъмното (и спя на лампа).... Просто се ужасявам от тези нещаа.. Буквално се ужасявам...!!!