Юридически въпрос за издръжката, която трябва да плаща мъжа ми - Spodeli.net


Нещата от живота...
 
Реклама


 Начало
 Правила
 Добави история!
 Контакт
 
Споделени истории (121169)
 Любов и изневяра (29702)
 Секс и интимност (14356)
 Тинейджърски (21893)
 Семейство (6472)
 Здраве (9597)
 Спорт и красота (4699)
 На работното място (3177)
 Образование (7301)
 В чужбина (1652)
 Наркотици и алкохол (1115)
 Измислени истории (797)
 Проза, литература (1737)
 Други (18515)
 Избор на редактора (156)
 
Полезно

Пакет за пълно възстановяване със зъбни импланти в рамките 5 работни дни. Опитен екип и зъботехници, венозна седация от анестезиолог, временни и постоянни мостове - фиксирана цена

Запознай се с актуалните цени на зъбни импланти в дентална клиника Смайл Дентал Сървисес

 

  

Споделена история от Други

Юридически въпрос за издръжката, която трябва да плаща мъжа ми
преди: 12 години, 28 дни, прочетена 2801 пъти
Обръщам се с молба за инфо по юридически казус. След развод преди 14 години бившият ми съпруг е осъден на 20 лв издръжка и режим на контакти, които до този момент не е осъществил. За цели 14 год. не е видял сина си и една стотинка не е платил. Сега имам нужда от пари, над които може би законът ми дава право, но все пак да се информирам-от всичко изчетено в лекса излиза, че имам право да получа издръжката за всички тези години, тъй като веднъж вече бившият съпруг е осъден?

Смятам да действам без адвокат-изключено е да мога да си го позволя. Достатъчно ли е да извадя изпълнителен лист от съда и да го предоставя на ЧСИ и срещу каква сума? Когато не знам къде точно е бившият ми мъж, къде работи, живее и т. н., какво да пиша в молбата за ИЛ? На кого е задължението да го издирва-мое или на ЧСИ? Синът ми след година навършва пълнолетие и няма да учи в университет-има ли право той самият да изисква издръжка за минало време?

Приемам добронамерени съвети и напътствия. На онези, които ще напишат да си наема адвокат, ще отговоря, че при 200-250 лв доход на месец ми е абсолютно невъзможно да използвам такъв, че дори и само за консултация.

 
Сподели историята:
 
<< Предишна Случайна Следваща >>
 
 

Коментари

Добави Коментар!
Вземи последните коментари по RSS
 
Изпрати ми имейл, ако някой добави коментар към тази история (какво е това?)
 
Email:
  ... ... ...
Коментари на страница: Най-отгоре:

преди: 12 години, 27 дни
hash: 36a6f8778f
гласове:
1 2 3 4 5
  (220609 гласа)

1.   Не те упреквам, но и адвокатите са хора, имат семейства и деца. Ако дават безплатни консултации на всички, които имат проблеми с парите, ще стоят гладни и те. Не е етично и коректно да не уважаваш образованието им, като искаш безплатни съвети. Крайно време е да започнеш да уважаваш труда на хората, това е тяхната работа и те така изкарват пари. За съжаление много хора си мислят, че умственият труд не е работа. Нека юристите и другите висококвалифицирани специалисти се въздържат от безплатни съвети към хора, които не оценяват работата и се опитват да не плащат. За да ме разбереш и ти, ще ти дам пример- това е все едно твоят шеф да не ти плаща, защото нямал в момента възможност

 
  ...
преди: 12 години, 27 дни
hash: 541df1fc99
гласове:
1 2 3 4 5
  (180436 гласа)

2.   Виж какво, последния път, когато писах тук, за да консултирам беше по един въпрос за съдебна делба. Постарах се да бъда подробен и обяснителен уж с цел изложеното да е в полза на питащия. Не съм го правил за хонорар или самореклама, но беше разбрано така от част от коментиращите. Така беше и по други теми, третиращи правни проблеми, където според обстоятелствата съм давал съвети. За жалост повечето хора са дребнави и заядливи към тези, които са по-запознати от тях с материята. Затова вече не желая да правя подробни изложения и да давам конкретни съвети, а само посочвам приложими разпоредби. Ако питащите и четящите имат претенции да са мислещи и можещи, ще се оправят и сами нататък.
След като твърдиш, че нямаш достатъчно средства, а искаш да водиш дело за издръжка, първата разпоредба, която трябва да видиш е чл. 83, ал. 1, т. 2 от ГПК - освобождава от държавни такси, но не и от задължение за изплащане на адвокатски хонорар. Ако искаш да си спестиш и последния - чети чл. 94-99 от ГПК, както и чл. 21 и следващи от Закона за правната помощ;
2. Оттам насетне: чл. 139-152 от Семейния кодекс; Наредбата за реда за изплащане от държавата на присъдена издръжка (това след влизане в сила на евентуално решение в полза на авторката); чл. 310-317 от ГПК (т. нар. "бързо производство" - това е процедурата); чл. чл. 28, 102, 103, 112, 127, 128, 129, ал. 3, 142, 143, 238, 239, 242, ал. 1 от ГПК. В зависимост от спецификите на случая и поведението на ответника е възможно да намерят приложение и множество други разпоредби.
След като имаш достъп до интернет, значи имаш достъп и до съдържанието на посочените закони и разпоредби.
Успех!

 
  ...
преди: 12 години, 27 дни
hash: e0142454f9
гласове:
1 2 3 4 5
  (0 гласа)

3.   Вземи си адвокат, заведи дело. След това ще претендираш и за разноски по делото и адв. хонорар, така че реално той ще плати и за адвоката ти.

 
  ... горе^
преди: 12 години, 27 дни
hash: 455f9b2b96
гласове:
1 2 3 4 5
  (142012 гласа)

4.   Авторката.
На номер 1 ще кажа само, че не може всички да се мерят с един аршин. Уважавам всеки труд, но съм в безизходица. Раздала съм и подарила толкова неща, че и понятие си няма-от книги през дрехи за деца до цял гардероб и секция. Но за мен няма, нали, дори 2-3 изречения...

На номер 2 ще благодаря, но ще се радвам на по-земно обяснение-да отида там, да напиша това, да сторя еди-какво си. Всички тези членове почти нищо не ми говорят. Приемам да съм тъпа, но не съм юрист.

И друго, номер 2-какво дело да водя, бившият ми съпруг вече Е осъден и имам съдебно решение преди 14 години? Въпросът ми е дали мога да се боря да си получа парите за 1 год. или за 14 назад, това е.
Не отговарям на условията за безплатна правна помощ.
Няма смисъл да пиша, разбрах... И няма да питам повече.

 
  ...

Коментари очaкващи одобрение: няма
...

Коментари, които са написани неграмотно, с латински или главни букви няма да бъдат добавени!

1. Бъди полезен на другите с коментара си!
2. Хейтъри не се толерират!
3. Обидните квалификации не са аргумент :-)
4. Пазете мъдростта за себе си, другите имат нужда от съчувствие!

Знаете ли, че след символите запетая и точка винаги следва интервал?   [ Да ]   [ Не ]

При нас коментарите се одобряват ръчно. Въведи своя имейл адрес и ще получиш известие, когато бъде публикуван нов коментар.(какво е това?)



Copyright © 2007 Spodeli.net
eXTReMe Tracker