Споделена история от Други

Приличам на 12, а съм на 21
Здравейте,
Имам голям проблем, а именно външния ми вид. На 21 съм, а приличам на дете освен това от 12 годишна ако не и по малка не съм растяла нито на килограми, нито височина. Спортистка съм, постоянно се движа, но не раста. Наистина се притеснявам, защото това започва да ми пречи. Не мога да си намеря работа, защото работодателите ме смятат за дете, въпреки че знаят на колко съм. Когато се запозная с някой ме питат по 5-6 пъти дали съм сигурна, че съм на тази възраст. Това нормално ли? Някога ще порасна ли?

Коментари

1.   Радвай се за това че изглеждаш по млада, има го и обратния вариант който е много по лош! ... Честит празник "Дечко! " :)

2.   По-добре е, отколкото на 21 да изглеждаш на 41, както повечето от твоите връстнички. Относно въпроса ти дали ще пораснеш - какво точно имаш предвид? На височина, или чертите ти да се променят? Ако е първото - не, ако е второто - да, ще се променят. Има и много хора, които са доста младолики. Веднъж бях на една конференция с една моя приятелка, където имаше и други момичета. Накрая ни попитаха на колко години сме, а когато стигнаха до момичето до нас, аз очаквах да отговори, че е някъде най-много 7-ми клас, но то отговори, че е 12-ти, но пък изглеждаше доста по-малка /в сравнение с връстничките й, които явно са доста състарени /повечето/ /. Аз самата съм доста младолика - на 14 съм, но изглеждам доста малка, ако застана до друго момиче на 14, но пък какво от това, това предполагам си е и до ген. Майка ми, когато е била на 27 години още я мислели за ученичка. И двете с нея сме ниски, тя преди е била слаба, аз също и сега съм слаба, имам нежни черти, както предполагам, че и тя е имала. Предполагам, че и ти не си особено висока, слаба си и имаш нежни черти на лицето, за което можеш да се радваш, защото на 41 ще изглеждаш като на 21. Който не ти вярва, че си на 21, показваш му лична карта и проблема е решен. Хайде сега, горе главата и не се коси за такива глупости :).
*Яса

3.   Хей, и аз имах същия проблем. Сега съм на 30 и е много готино. Мислят ме за студентка или ученичка. Повечето ми връстници изглеждат старички, бившите ми гаджета също. С работата беше трудно, при все това че винаги съм се стремяла към позиции, в които се управляват хора. Трудно им се взима страха, акъла. Заложих на психологията. Търси си работа, в която няма значение външния вид, а уменията. Това, че си младолика не е минус, а плюс. Малко са жените с такава визия :) На височина надали ще порастеш.

4.   Надали приличаш на толкова малка, освен ако не си хипофизно джудже.
Това, че ръстът ти и килограмите са ти същите не значи нищо. Повечето деца на 12 вече имат човешки фигури и още по-добре, ако повече не пораснат.
Единствено могат да те вземат за по-малка ако имаш неуверено или инфантилно държание. Или си правиш гласчето по-тънко, както се случва с хора, които имат подчинено себеусещане.
Просто опитвай да излъчваш повече увереност и зрялост, дръж се като дама, ако трябва се гримирай, подбирай по-стилни дрехи /имам чувството че не го правиш/.
Защото един ден ще се обърнеш назад и ще видиш, че не си имала младост, прескачайки направо от детството в старостта.
Грижи се за женствеността си.

5.   Номе 1 това - Честит празник "Дечко! " :) - беше малко грубо, мила спокойно, едва ли приличаш на 12 год, значи храни се повече и ако искаш слагай повече грим или просто не се притесняваи, ако искаш отиди и на лекар, нз мила хади и на фитне ако искаш или играй волейбол, за да станеш по - висока, това е от мен, знам, че не ти помагам много, но незнам как да ти помогна повече от това.
S. I. S.

6.   И аз съм на 21 и ми се случи един преподавател в университета да ме изгони от стаята защото още ми било много рано да съм ходила в университет.
Като се запозная с някой и ме питат на колко си аз казвам 21 и те се смеят.
Ужасно е - това ми пречи немога да си намеря по - добра работа.
Когато се запознах с майката на приятеля ми - му казала какво правиш с това дете, ще те осъдят хората.
Висока съм 1, 64 и тежа 44 килограма - и осъзнавам, че имам телце на дете а лицето ми е бебешко.
Дано измислят нещо ( хапчета, инжекций ) ще съм от първите, които ще го ползват.

7.   По добре да изглеждаш по малка отколкото по голяма и да те мислят за лелка. По лошо е да те мислят за лелка

8.   Младолики момичета, заглеждат ли ви дъртаци?