Споделена история от Други

Яд ме е на хората в България!
През последните 5-6 години, хората тук в България тотално изпростяха. Не слагам всички под общ знаменател, защото има и много точни и добри хора, но ПОВЕЧЕТО тук са тотално изтрещели! Нямам думи просто... Мъжете(повечето) са с оправени вежди, обезкосмени напраЕни, че даже и някои от тях си слагат и фон дьо тен, редовно ходят на педикюр, маникюр.... изправят си косите... как може? Как може това да се харесва? Това за мен си е чиста педеращина!

Който иска да ми се обижда... но МНОГО ме дразнят такъв тип "мъже"! Ама много! Кой ви излъга, че това е много готино? Тцтц...
А за жените да не говоря.... Аз съм жена, но такова чудо като днешното поколение не бях виждала. Хем и аз съм от днешното поколение, а имам чувството, че съм родена в грешно време. Момичетата днес са най-големите кучки и лицемерки, и им прави удоволствие да са такива. Единственото, което ги интересува е постоянно да търсят начини, с които да превъзхождат някой, как да изпъкват, как да докажат, че те са най-най и че те са по-компетентни и от дървен философ.

Как може да ти прави удоволствие да си гаден? Защо хората се кефят на лошото? Като минеш през някое кафе или нещо си, хората те гледат сякаш ще те изядат, брех, от къде е тази злоба значи? Сигурно постът ми ви звучи адски отчаян, но просто исках да споделя непоносимостта си спрямо хората днес. Не искам да обиждам никой, но едни 90% от хората(не знам заради чалгата или заради нещо друго) тотално се промениха към лошо( според мен ). Може би не съм напълно права, но по мои наблюдения(всеки ден общувам с такива) те са лицемерни, подли, и им прави кеф да са такива!

Защо бе хора? Защо трябва да си лош и да се държиш като пълен боклук за да те уважават и да си известен? И как може точно този тип хора да си мислят, че наркотиците са нещо МНОГО хубаво и всяка вечер да са на дискотека, да се напушат, да взимат хероин, амфетамини и някакви такива боклуци и да си мислят, че е много готино, а тези, които не взимат наркотици, според тях са задрастеняци?

Смятайте колко е изпростял народа щом едни 90% мислят така. Лично аз познавам хора, които всеки ден пушат трева и смъркат и си мислят, че това е много готино и те са от готините типове, които са ВИП, . Има хиляди начини да си го направиш весело и готино, без дрога. Нямам думи просто.
Ако и вие мислите като мен, можете да "излеете" яда си в темата ми. Ще се радвам да намеря хора, които са на същото мнение като мен!
Хубав ден!

Коментари

1.   Съгласен съм. Простотията е бъпиюща и повсеместна. Освен това е много агресивна. По интелигентните хора предпочитат да не се занимават, и обикновено не се конфронтират. А простака само това чака, и все повече наглее.
Извода е, че конфронтацията е неизбежна. Ако искаме нещо да се промени.

Нещо, което много ме дразни са шаблоните. От някъде се появява внушението, че това или онова е "готиното", и край - който го няма е втора класа. И всичките кретени, дето не могат да се подпишат без грешки, си мислят, че знаят универсалната истина. И така до следващия сезон, когато идва новата универсална истина, новия шаблон, често противоположен на предходния, обаче на кретените им е къса паметта и тия противоречия не им пречат.
А въпросът е: защо в България на мода са все по-просташки неща???

Не че по света хората пръцкат розов аромат, но определено има контраст. Много съм пътувал и знам. Просто младите хора имат различни стремежи. Много малък процент хора се борят да са най-страшната батка / най-вървежната кифла в квартала. Хората имат доста по-интересни и по-разнообразни стремежи.
Трудно се обръщат такива тенденции, но не е и невъзможно. И в България има всякакви хора. Въпросът е кои ще преобладават?

2.   Човек, напълно съм съгласен с теб. Жалко, че такива като нас са малко. Много би ми било приятно да си полафим.

Snowman

3.   Ти в кой град живееш, в Добрич няма такива момчета мен. по принцип гледам да съм лош (има доста момичета, които ме харесват). държа се грубо с хората, за да знам защо ме мразят, иначе има доста, които не ме харесват без причина, но точно заради това, аз ги псувам (не ме интересува момиче или момче) както казваш ти завиждат :( не че аз не завждам, но на никого не споделям, кого не харесвам. дори с момичето, което харесвам, се държа груба, за да знам, защо тя не ме харесва :) но да знаеш, че мен не ме уважават и далеч не съм душата на компанията. единствените, които ме уважават са моите приятели (които пък не са малко) и семейството ми.

4.   Подкрепям те напълно аз също съм дете на 21 век, но просто като се огледам около себе си се отчайвам, че изобщо съществуват такива хора. Това не е трагично това е отчайващо всички ценности са изгубени интересуват се само от дискотеки и гримове парцалки и кой ще изглежда по-добре от другия

5.   Здравей!
Напълно съм съгласна с теб за казаното. Всички момичета от "новото" поколение израснаха и сега в очите ми те са просто лигави кифли, които се стремят да изглеждат по-чалгаджийски и по-чалгаджийски. Всичко граничи с гротеска. Момчетата са по-стойностни според мен. Днес е модерно момичетата да изневеряват, а момчетата да се чудят къде да си намерят свясно девойче за жена. И аз съм се питала много пъти защо трябва да е така и кое беше причината и не мога да си го обясня. Според мен гладът и немотията направиха хората толкова комплексирани и завистливи, че те просто престанаха да бъдат "хора".

Аз също съм сравнително млада, на 23 съм, но при среща с някоя от тези лигави кифли, дори не я отразявам, че съществува, защото това за мен не са достойни момичета - те нямат морал, нямат ценности. Аз също изглеждам добре, но някак си със стил и предпочитам това да си остана скромна, от колкото да бъда една от тях. Колкото до наркотиците е наистина глупаво да се вземат, но това вече си е лично предпочитание. За мен момичетата са много глупави и за това общувам предимно с момчета, дори почти цялата ни компания е само момчета и така е много по-добре, от колкото да се налагам да се правя и аз на "кифла".
Поздрави!
В.

6.   На мен ми харесва как мислиш и съм напълно съгласна с това, което пишеш!!!!

7.   Авторката:
Е, радвам се, че споделяте мнението ми. Направо съм отвратена от малцинството тук.... Не страната, а хората ще ни изгонят оттук. Просто...ако не беше семейството ми едва ли нещо друго би ме задържало тук. С какво да се гордея, че съм българка, след като самите българи свалят звезди на чужденците и лъжат по интернет сайтовете и социалните мрежи, че са от Ел Ей или Ню Йорк...Ню Йорк ще го видят през крив макарон, хаха. Много ме дразнят такива тъпаци. А тези с оправените вежди и женските очила и розовите блузки се отказвам да ги коментирам....направо не е за вярванеее до къде може да стигне човешката глупост. За мен тези мъже са си чисто обратни.

А момичетата.... не очаквам нищо хубаво от тях. Знам, че никога няма да намеря приятел в лицето на едно момиче, защото днешните момичета са най-долните и злобни същества, които познавам. И на лицето им е изписано колко са пропаднали, а се сърдят на мъжете като им го кажат в очите. Дано някога намеря истински приятели сред нормални хора! Защото сред тези никога няма да срещна приятели, те се събират, заради някаква изгода. Жалко, че повечето от тях не са пораснали.

8.   Ех, хора няма ли начин да си спретнем един общ чат някъде???

9.   Съгласна съм.
Сара

10.   Ами, как да го направим?

11.   Много си права авторке, въпреки че това не е излолирано явление само в България. И аз мразя простотията, пороците, разврата.
Това за обшщ чат е интересна идея. Друго предложение да си организираме среща някъде. Примерно пред НДК.

12.   Аз все още се чудя и не намирам отговор на 1 доста съществен въпрос. А именно - какво, по дяволите, ви интересува кой какво прави и защо го прави? Някой си се напивал, друг се друсал... Окей, това си е техният живот и техният ИЗБОР! На вас какво ви влиза в работата? Ей това е проблемът на българина - че не гледа себе си, а вечно другите. Аман...

13.   АВторката:
Номер 12 - абсолютно си прав. НО! Как да не ни интересува като това се е превърнало във фикс идея на всеки, и всеки се държи надменно, грубо, и нахално с другите, които не са като него, а и да са като него... какво от това, нали са "Випчета". Това ме дразни ужасно много. Просто не понасям такъв тип хора. Не знам за какви се имат, но да слязат на земята.
Номер 11 - Съгласна съм, че не само в БГ е така, но българчетата черпят идеи от чужденците, а толкова са далеч от тях... ходила съм в чужбина, но не съм виждала чак такива педали като тука. С тея оправени вежди и изправени коси направо... с лопата да ги ринеш. А момичетата в чужбина са още по-големи к*рви от момичетата тук, но и нашите момичета ги настигат вече. Дори и управляващите ни, и всички известни личности тук или не са българи или са наполовина. Кво да говорим повече? Всичко българско умря. Всеки копира чужденците, и им се кланят.

14.   Номер 11, не всички сме от София!!!

15.   14, ами организирайте си се по градове/села, защо трябва да крещиш и да викаш? Че и три удивителни сложила.

16.   Хаха.. номер 14 и номер 12 изобщо не са внимавали в час. Аз съм против приемането им в нашата група за хора, със съхранена в себе си човещинка :)
В.

17.   15, не викам и не крещя! Викането е когато някой изписва цялото изречение с главни букви, ако не ти е ясно. И от къде знаеш, че съм от ж. р???

18.   Номер 16, искрено съм изумена и, бих казала, възхитена, от прозорливостта ти. Но да, то си е цял талант да преценяваш хората от един пост /5-10 изречения/. Само че не съм сигурна доколко ти е правилна преценката...

19.   Абе сега всеки гледа лошата страна на България това е мн тъпо я стига има неща с които трябва да се гордеете!!! Почти няма страна с толкова славна история като нашата!!! Матей Казийски, Димитър Бербатов и Христо Стоичков!!!

Ж11години