Споделена история от Други

Без подарък
Здравейте,
Скоро имах рожден ден, но гаджето не ми подари нищо. Същото беше и на Коледа. Предишните пъти все нещичко ми подаряваше, но този път никакъв жест от негова страна. Все се оправдава, че не е имал време. За 8 март в последния момент минути преди срещата ми беше взел 2 вафли, а за 14 февруари някаква детска игра. По Коледа 7 дни отпуска пак не намери време да вземе нещо, поне една картичка. Сега пак поне едно цветенце да беше ми дал. Аз бях събрала компанията на заведение, всички дойдоха с подаръци, а той нищо не ми подари и даже не ми честити като хората като ме видя. Всички от компанията бяха възмутени, че е дошъл с празни ръце.
Бих искала да чуя вашите мнения. Как смятате според вас обидно ли е ако не ви подарят нищо на празник. Аз не искам кой знае какво просто един мил жест и нещо дребно. Не е да няма пари, но май не му се занимава и не му се старае заради мен. Вие как ще реагирате ако вашето гадже не ви удостои поне с един жест и как ще се почуствате?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Смятам, че определено е невъзпитан, да не кажа нещо повече... Съжалявам, но щом сега постъп ва така с теб, представи си след време как щесе държи. Това е проява на неуважение и изобщо не говори добре за този човек.

2.   Нали ти е подарил... най-скъпото което има - себе си! Или и това не е достатъчно?...

3.   Не е въпроса в цената на подаръка! Ако е нямал пари, е можело да ти откъсне едно цвете от някъде. Въпроса е в жеста. Явно не се старае и е крайно груб и невъзпитан

4.   Както каза 3, важен е жестът. Няма значение какво ще ти подари, основното е да покаже някакво уважение към празника ти. Вярно е "Нали ти е подарил... най-скъпото което има - себе си! ", но той дори не й е честитил както трябва. Едно цвете нищо не струва, но показва много или пък дори да не подарява нещо някакъв мил жест или изненада да направи, а доколкото разбрах той не е направил нищо.

Авторке, поговори с него за това. Кажи му, че си се почувствала пренебрегната от него, точно когато трябва да си най-щастлива и че жестът от него, какъвто и да е за теб значи много. Да, може да му стане леко неприятно, но няма право да се сърди и ако е човек на място оттук нататък ще се държи по различен начин. А ако не си вземе поука трябва да се замислиш за връзката ви. Сега това може да изглежда малък проблем, но значи, че той не проявява разбиране и прави неща, които те нараняват, а това, сещаш се не е хубаво.
Може всъщност наистина да е нямал време, макар че, както каза ти, не отнема никакво време да ти вземе една картичка. За това поговорете.

5.   Ако на човекът му пукаше, щеше да събира жълти стотинки и пак щеше да събере 1 лв за картичка (да не говорим, че има карртички от 0. 20 лв). Никога няма да забравя едно мое гадже от ученическите години как ми подари един дъвчащ бонбон и свито на тръбичка листче, обгорено в краищата. Каза ми: само това мога да си позволя в момента, но се надявам да се усмихнеш. На листчето пишеше: Знам, че няма да е завинаги, но искам сега да е хубаво... Е, явно като искаш си намираш и начини. Бяхме едва 8-ми клас. Той беше наистина бедно момче, само с майка му и сестра му се бореха с живота по квартири и т. н. Та ако твоят човек е искал да ти подари нещо е щя да го направи.

6.   Виж по този начин ти показва колко му пука за теб поговорете си за това какво чувствате и горе главата той не е единствен...