Споделена история от Други

Миришещ и мръсен
Здравейте,
От известно време вече половин година или повече приятелят ми ходи много мръсен. Мирише на пот, на крака. Якето му не е прано от Нова година и мирише на клошар вече. Ходи със скъсани дрехи, разпасан.

Обувките миришат отвратително. Като идем на гости и се събуе направо ужасна миризма се разнася навсякъде, омирисва целия апратамент. Другите гости започват да се споглеждат и да се чудят от къде е тази миризма, отварят прозорци, а то пак не се трае. Отвратително е. Ходи бос в обувките защото нямал чорапи, трябвало да си купи. Купих му чорапи, не ги носи. Купих му освежител за крака и против гъбички и други не го ползва. Дезодорант му купувах няколко пъти. Първия за 2-3 дни го изхаби. Не знам как толкоз бързо. Вторият не си е направил труда да го ползва. Нямал време. Нямал време за 2 секунди да се намаже. Бива ли такава немърливост.

Ходихме на екскурзия заспахме от умора и по една време се събуждаме, аз отидох измих се и го питам няма ли да си измие зъбите. Мързяло го. Не се изми за 3 дни изобщо. Миришеше на пот.

Просто не мога да го разбера. Преди беше толкова чист, къпеше се по 1 час и по няколко пъти особено на морето, а сега толкова се е занемарил. Преди дрехите му миришеха на прах за пране, а сега на пот и не ги сменя цяла седмица. На 30 години е, може ли така да се излага. Живее с майка си, и се чудя тя не му ли казва. Дълго време си мълчах, но тези дни не издържах, защото ме ядоса и за друго и му казах всичко. Не знам може би се обиди, от тогава не сме се виждали, минаха 4 дни, което е нетипично.

Какво ще ме посъветвате. Как да постъпя? Обичам го но не ми допада да ходи толкова мръсен. То и за него не е добре. Навсякъде да се обръщат след миризмата. В работата не знам как го търпят. На мен миризмата на пот не ме дразни чак толкоз, но на крака ми е много неприятна и въпреки това не се гнуся от него, но все пак елементарна хигиена да поддържа.

Коментари

1.   Брат ми е на 27 години и по същия начин смърди. Аз поне се къпя и си сменям дрехите и пазя хигиена-мия си зъбите 3 пъти на ден. Живее с майка ми, но тя му казва-ама тя не и пука и за мене на 17г съм. Тъй, че зарежи го-да си смърди сам.

2.   Отвратително - аз се погнусих докато чета, а ти незнам. Да не би да правиш с него секс? Дори не си представям да се целуваш с такъв, дето зъбите не си мие, а да не говорим за друго. Аз лично бих се отдръпнала, ако случайно се появи промяна - добре. Ако както се оказва той даже е и изчезнал - много му здраве. То обич, обич, ама все пак не сте клошари нали?

3.   Може за тези 4 дни да си пере, чисти и парфюмира целия инвентар!...

4.   Уауу, едни не се къпят, други зъбите си не мият, все млади хора. Как може бе. Как ги целувате, как сте интимни въобще. Не, не, не мога просто. И какво му обичаш толкова - да те излага пред хората. Сигурно си мислят че и ти си мизерница, щом го траеш така. Незнам какво да те посъветвам. Добре си му казала директно. Просто започни да се поддържаш ти самата повече от преди и да те заглеждат другите.. дори самата ти се огледай за друг--да го видим тогава твоичкия...

5.   Ужас, горката ти!!! Това е наистина непоносимо, знам че звучи гадно, но аз ако бях на твое място щях да го оставя. При положени, че има условия и възможност да поддържа добра хигиена не разбирам защо не го прави.
И все пак мисля, че проблемът е много по-сериозен. Нещо го мъчи този човек-обикновено хората, когато се занемарят, сякаш не им се живее, разбираш ли, сякаш нямат желание за нищо. Поговори с него и го попитай дали няма някакви проблеми напоследък, може пък нещо да се е случило и човекът по този начин да го изживява. Знам ли. Ако държиш на него опитай се да му помогнеш и да го разбереш. Ако пък си е съвсем добре, но просто не му дреме за собствената му хигиена вече то тогава най-добре да го оставиш... Пак много и си издържала.
Jay

6.   И аз съм същия... :))))))) Може би има проблем с потните жлези. Има хора, чиято пот мирише повече от нормалното!

Явно се, чувства сигурен с теб, и затова е спрял да се поддържа.

7.   Много неприятно наистина... и непознат човек да е, пак е неприятно, а какво остава за човек, с който прекарваш повечето от времето си. Такова поведение е проява на неуважение към околните и кам самия себе си. Имаш право да се сърдиш. Приятелят ти трябва да се стегне, никой не обича миризливи дропльовци.

8.   О, №3 - може, ама надали... както казват по друг повод.

9.   Правилно си постъпила като си му казала, може той да не се усеща, но околните го усещат, да не постегне малко излага и себе си и теб

10.   Правилно си му направила забележка. Не си длъжна да търпиш такъв мърльо до себе си. По този начин излага и теб и себе си, когато сте в компания и засмърди. И аз да бях на твое място, и аз щях да постъпя по същия начин. Всичко е въпрос на възпитание. Ако вкъщи не са го научили на елементарни хигиенни навици, то едва ли ти ще му промениш начина на мислене. Все пак той е на 30, с изграден характер, така че ще ти е трудно тепърва да го превъзпитаваш и да го вкараш в релси.

11.   Някои психични заболявания започват така. Има ли нещо друго смущаващо в поведението му, в начина на говорене? Депресиран ли е?

12.   Да беше депресиран известно време, но нещата горе долу се пооправиха. Напоследък беше по-добре. Все се оправдава с липса на време, но не може пък така да се занемарява. Не знам как не го е срам от околните. Мен много би ме било срам да ходя мръсна и със скъсани дрехи. Говорих с него да видим как ще постъпи и дали ще си вземе поука или не. Няколко пъти намеквах, ама този път директно казах и май се обиди.

13.   О, миличкият - обидил се?! И нямал време. Че какво работи този смръдльо? Защото май единственото място, дето няма да си личи, че не се къпе и дето тако или иначе си мирише е на някой боклукчийски камион.

14.   Аз нямам чак такъв проблем като теб, но и мъжът ми не е цвете за мирисане.
Къпе се всеки ден, но не обича да си сменя дрехите. Преследвах го, карах се и накрая ми писна и го оставих да си пасе на воля, защото нервите ми не издържат.
За всеки случай при мен нещата ескалираха в тотално нежелание за секс от моя страна. Не знам на какво се дължи, но мисля, че на голям процент и на неговите гадни навици.

Има зъби за чудо и приказ. Но само фасадата. Не обича да ги мие, дори и след като ги измие, яде. Аз лично страшно много поддържам зъбите си. За разлика от него. Но пък косата си мие всеки ден, а му е суха. Не мога да го разбера, но вече не се и опитвам.
Започнах да не му пера дрехите. Така той сам почна да ме кара да ги пера и почна да си купува нови.

15.   Авторката
Говорих с него и вчера, купих му дезодорант и за крака също, но той не ги ползва. Не му харесвали такива за мазане. Взех такъв защото предния го изхаби за 3-4 дни. Щял да се маже като свършел с лекциите, че сега нямал време. Можете ли да си представите що за глупост. Да няма време да се мацне за 5 секунди. Глупави оправдания. Голям инат е, та чак на глупост избива вече. Мислех да му кажа "смръдлив ли ще ходиш на лекции", ама се въздържах. Хвана ме яд. Що за човек, що за инат? Във всичко е такъв инат и винаги обратното прави. Вече си мисля да му кажа да не се маже да видим дали на инат ще се намаже. То го правиш за негово добро, то не разбира и не разбира.

16.   Според мен, има някакъв психически проблем. Сама казваш, че преди не е бил такъва. Не знам от какво е била провокирана тази депресия, но определено се задълбочава.