Споделена история от Други

Използват ме, а аз май не се усещам
Здравейте!
Искам да ви кажа, че съм изключително добронамерен човек, но приятелките ми ми отвориха очите напоследък, защото прекалено много се раздавам. Но аз все още се колебая дали не се наосвам сама. Имам няколко много добри приятелки и постоянно си излизам с тях, но това не ми пречи да се запознавам с нови и да общувам и да създавам приятелства.

Запознах се с едно момиче, съвсем случайно, така ни се преплетоха пътищата, сега работим заедно. Познаваме се вече от една година и си говорим малко и то все на работа и за работа, няколко пъти ми каза, че няма по - близка от мен, но въпреки това нито ми звъни, нито ме кани да излизаме някъде, нито нищо. Само ме моли за услуги, след това спира да ме търси. А когато я поканя някъде си намира оправдание и казва, айде другата седмица вече ще излезем и така и не се стига до това излизане.

Приятелките ми ме посъветваха да я игнорирам и ми казаха, че било крайно време да се усетя как ме търси само когато и трябва нещо, а ние до сега на едно кафе не сме били заедно.

Другото което е приятелките ми не я харесват много като човек, виждали са я веднъж и то случайно се засякохме и казаха, че се държи супер неадекватно и ненормално, но аз пак не съм толкова груба да я отрежа.

Не зная дали го обясних добре, но се чудя сега аз ли се наосвам или наистина истината ще ми избоде очите, а съм прекалено наивна.

Коментари

1.   Приятелките ти са идиотки. Извинявай, но на момичето може наистина да не му се излиза. Може да си има свои неща или проблеми за уреждане...а може пък да не сте се сближили напълно, или да не е харесала компанията ти. Аз също бих те отрязала като нея, след като приятелките ти не са я харесали - а те сигурно са от онези невъзпитани момиченца, които показват на всеки срещнат, че стоят по на високо от него. Приятелките ти няма как да разберат каква е като човек, нито пък ти за толкова кратко време - уверявам те в това. Външният вид, постъпките, лъжат. Не всеки е открит като повечето! Някои обичат да слагат маски, други да бъдат себе си.

Единственият съвет, който мога да ти дам(била съм на мястото на това момиче) - е да имаш търпение! Покажи й, че може да ти има доверие, да ти споделя, и дори да станете приятелки.

2.   Приятелките ми това, приятелките ми онова ..
А бе, ти май нямаш собствен мозък, ами с приятелките си го "менкате" или сте си го разделили?! :X

Ужас-ужас.
Дано стои по-надалеч от вас, момичето!

3.   Не се занимавай с тази смотла, дето те използва.... то е много лесно така, като иска услуга да те търси, пък никакво внимание
М 34

4.   Според мен приятелките ти са прави... не може да се познавате от толкова време и нито веднъж дори да не сте излезли, после да ти каже че си и най - близка и да те игнорира и дас те търси само при услуги...

5.   Номер 1, много интересно казваш, че няма как да съдят новото момиче без да я познаваш, а ти без да познаваш приятелките на авторката съдиш тях?
Ей такива като теб са ми много интересни :Д

6.   Абе номер 1 как така приятелките и са идиотки? Те са и приятелки и тази колежка само я използва!

7.   Пак съм аз (Номер 1) Не съдя приятелките й, просто ми направиха лошо впечатление с това, че съдят някого, който в действителност не познават добре. Приятелките й може да са много точни хора, но в днешно време повечето хора са по-мнителни и колежката й може да е от тях. Може би е забелязала, че приятелките й не я харесват и да е решила да не се занимава. Може пък да е плаха и по-трудно да общува, и да й трябва време. Хора всякакви.... така че, не е важно първото впечатление!