Споделена история от Други

Какво научих
1. Любовта е като една роза, искаш да помиришеш аромата и да ес радваш на цвета, да я държиш, но вместо това само се бодеш на бодлите й и приятната част никога не идва.

2. Ако двама души се карат, това не значи, че не се обичат, но и ако не се карат, това не значи, че ес обичат!

3. Може би има истинска любов, но тя рядко е споделена.

4. На света има милион неща, по-лоши от смъртта.

5. Никой не може да те излъже по-добре от теб самият!

6. Само защото си спечелил 3 битки, не значи, че няма да загубиш войната.

7. Няма пълно щастие, но има пълно нещастие!

8. Човек сам си е най-лош враг и най-добър приятел.

9. Много често ние повече си вредим, вместо да сме си полезни.

10. Животът е само един миг, а смъртта е преход от една реалност към друга!

~sad-baby~

Коментари

1.   Mного си тъжно бе момиче... :(От няколко дена ти виждам стиховете, все тъжни, свързани с болката от любовта... Какво толкова е станало, то и аз съм с разбито сърце в момента, и много други като нас... Спокойно, имай надежда, че ще дойде щастието..

2.   Споко, не съм тъжна, това са просто изводи, до които съм стигнала.

~sad-baby~

3.   Много негативно гледаш на живота. Ще дойде момент, в който всичко ще се нареди и ще бъдеш щастлива. Просто си повярвай, кажи си, че можеш и дай всичко от себе си. Рано или късно резултата ще е налице :)

4.   Ще ти напиша какво мисля за нещата който си писала.

1. Само от нас зависи дали ще можем да се радваме на аромата на розите ако посегнем да ги късаме разбира се че е е възможно да се убодем.

2.Ако двама души се карат, това значи, че се обичат това значи че им пука един за друг. Ако не се карат това означава безразличие.

3. О-о има истинска любов, зависи само ти какво разбираш под думите "споделена любов"

4. Смъртта въобще не е лошо нещо, на някой места по света празнуват когато някой умре. Това, че нас от малки ни учат да ревем на погребения е най голямата грешка. Така или иначе щом някой се е родил, все някога ще умре.

5. По тази сентенция може да се напише книга не ми се обяснява сега.

6. Зависи колко си уверен в победата.

7. Пълно щастие и пълно нещастие е всъщност едно и също не оценяваш какво имаш какво си постигнал. Ако нямаш нищо и нищо не си постигнал сам си си виновен.

5.   № 4 това си е твоето мнение!
Защо ти е да имаш една роза, различна то всички други, ако не можеш даже да се доближиш до нея от страх, че ще се изкушиш да я пипнеш и да се ободеш? А ароматът й може да не те задоволи, може да те подтикне да я откъснеш, така е поне при мен!

Второто си е съвсем вярно и това съм написала, просто с други думи!

Аз вярвам в истинската любов, но тя много рядко е споделена, всеки може да обича, но друг е въпросът него кой колко го обича!

Смъртта не е страшна за мен и точно за това съм написала, че има по-лоши неща за нея!

Петото си е мое лично мнение и ако не мислиш като мен, имаш правото!

Понякога може да си уверен и пак да загубиш!

Пълното щастие е само един миг, в следващия то се разпада, за да го изградиш наново, но винаги може да загубиш повече от колкото някога ще спечелиш!

~sad-baby~

6.   Номер 3 типична човешка черта е хората да се самозалъгват с напразни илюзии

7.   7 ми напомня за пролога на "Анна Каренина" - Всички щастливи семейства си приличат, всяко нещастно е нещастно по своему.

Та и с влюбените така. Лично мнение, де.

"На света има милион неща, по-лоши от смъртта. "

Tell me about it (e. g. Къци Вапцаров :) И Чък Норис. )

Ф.

8.   Ами по-лошо е примерно да си абсолютен инвалид, да не можеш да се движиш изобщо, да не виждаш, да не чуваш, или да губиш един след друг хората, които обичаш и да си длъжен да преглъщаш всяка загуба и да живееш с нея.
Има хора, които са бездомни, които са съкати, има безброй жени, насилвани, обезобразявани и какво ли не още, по света много хора страдат , но са живи, обаче понякога страданията са ГОЛЕМИ и аз предпочитам да си умра, вместо да живея в страх или да съм в тежест на другите.

~sad-baby~

9.   №8 зависи колко ти се иска да се бориш за себе си има хора преборили се. Има хора като Ричард Грийн и много други който въпреки инвалидността си с старание са успели. Има снимки в нета на малко момче от азиатките държави което си загубило стъпалото на крака играело с саламандри и гледало как при тях се възстановява опашката, визуализирало с месеци, че и при него може и му израстнал крак. По същия начин може да успеят и бездомните, сакатите, насилваните, обезобразяваните и всички хора страдат.

10.   Вярно е, всеки може да се пребори, но кажи ми, по-добре ли е да живееш в страдание? понякога мъките край нямат, а и знам, че зависи от човека, но пак казвам, това си е твоята гледна точка, за мен нещата са такива, имам други очи, не разбирам защо да не мисля така?

~sad-baby~

11.   Авторке, на колко години си?

12.   На 16 съм, защо ?

~sad-baby~

13.   Извинявам се за нелепите грешки, ма въобще не гледам монитора, докато пиша! :))))

~sad-baby~

14.   Според мен си малка, за да разсъждаваш така, не че не си права за повечето неща. Но е страшно да ги видиш написани от толкова млад човек.

Аз съм на 35 и искам да ти кажа как изглеждат някои от тях през моя поглед:

3. Любовта е най-прекрасното чувство. То ти дава крила, сила да живееш и не е нужно да е споделена.

Ще разбереш че не е толкова важно да бъдеш обичан, важно е ти да обичаш.

Случвало ми се е да имам периоди, в които не съм обичала никого и те са били най-тежките - да няма за кого да мислиш, кого да поглезиш, на кого да купиш някоя дрънкулка. Самотно е.

А ако обичаш, дори отсреща да не ти отвръщат със същото, те кара да се чувстваш жив.

Научила съм се, че не е нужно да докосвам розата, ако тя не иска. Достатъчно е да ми позволи да и се възхищавам, това ме прави щастлива.

Никога не искай нещо в замяна, когато обичаш, иначе винаги ще се чувстваш неудовлетворена.

7. И пълното щастие и пълното нещастие са преходни. Да, когато си щастлив много често не оценяваш нещата, които имаш и когато те достигне нещастие го приемаш много тежко. Но няма нищо постоянно.

В нашия свят винаги има равновесие, дори да не го виждаме. Също - ако се случи нещастие значи в трябвало така да се случи. Трябва да го преодолеем, времето помага, вярата, хората около теб.

В крайна сметка не сме на този свят, за да сме щастливи. Тук сме за да страдаме, да изкупваме грехове, за да се пренесем в един по-хубав свят. Не можем да бъдем напълно щастливи, докато не си изстрадаме това право. И това няма да се случи на този свят.

Затова обичайте, давайте, радвайте се и на малките неща, които имайте, помагайте на хората около вас, бъдете състрадателни. Тогава няма начин да не бъдете възнаградени.

15.   ето какво научих аз след всички трудности, с които животът ме е сблъскал:1. Светът е просто възможност да покажем най-доброто от себе си. Дали ще се възползваме от нея си е наша работа. 2. Не можеш да накараш другия да те обича, но винаги можеш да бъдеш човек, достоен за обич. 3. Залепеното счупено - винаги си личи4. Свободата е най-висшата отговорност5. щастието е да си позволиш правото да бъдеш честен за собствените си желания и смелостта да ги последваш. 6. Няма добро и лошо. Всичко е проявление на едното. Само нашите нагласи към дадена случка ни карат да страдаме или да се радваме. В природата на чиста енергия, тя е просто случка, която ни е полезна. 7. Прошката връща хармонията в собствените ни сърца8. Любовта трябва свободно да се лее в отношенията ни с хората. Канализираме ли я, ограничим ли я - тя умира! 9. В света няма виновни. Всеки има право на свободна воля, над която и Господ не може да твори. 10. Емоциите са вредни, но са и индикатор за нещо случващо се във вътрешния си свят. Трябва да преработваме негативните емоции и да се радваме на това, че можем да изпитваме любов11. Винаги и всякога, всички ресурси да променим живота си, са единствено в нашите ръце. 12. Върви! Ти можеш!

17.   Това са ваши виждания, вашият живот и вашият начин на мислене, кво искате, да ви кажа, че сте прави ли?
Очевидно мисля друго и само споделям, не искам съвети, мислете каквото щете!

~sad-baby~

18.   До авторката - като не те интересува какво мислим защо пишеш в този сайт?

По-спокойно, хората имат право да си кажат мнението. Освен това, доколкото виждам никой не те е нападнал - ние приемаме това, което ти си написала и добавяме това, което ние мислим.

И 14 и 15 са написали тяхната гледна точка, не са изключили твоята.

Ето това е проблема на младите хора по принцип - мислят че само те са прави и другите приказват глупости.

Съжалявам, но последният ти пост показва липса на култура, не че теб те интересува, но аз имам право да ти го кажа!

19.   Към номер 17, чак пък липса на култура е малко прекалено, но това мисля аз де, това е такъв е твоят начин, няма лошо.

Нека мислят каквото желаят, нека пишат, ноте се мъчат да ме опровергаят, а аз им показвам, че като си мислиш нещо за себе си, то си е правилно за теб.
Мислете каквото искате, пак казвам, те не са добавили, а са показали квой вариант на темата, ок, нали за това е сайтът?

Просто много хора се дразнят, когато някой каже нещо дето не им оттъвра, а те правят същото, да, и аз го правя, но не само, а и какво от това? Милион пъти казах какво мисля аз, мислете каквото искате, ниска култура за мен значи да псуваш някой и да си груб, да се караш, не да спориш, това ли е ниска култура? Бих казала още нещо, но то наистина ще прозвучи като обида, за това няма.

И какво като съм по-малка, дори възрастните не винаги знаят всичко по всеки въпрос, а аз тепърва се уча и засега това мисля, черногледа съм, пречи ли ви? Мислете каквото желаете, не мога да спра никой и не съм казала да не пишете мнения, нали за това е сайтът? Просто виждам, че хората мислят различно от мен , ми ок, нека го мислят, не ме интересува това, защото аз си изразих моето становище а ниска култура е нещо, което очевидно също е различно за всеки.
И ти мисли каквото искаш, не те спирам, пиши колкото искаш, за това е пространството, но ако обичаш, не ми дръж сметка, това е молба, не заяждане!

~sad-baby~

20.   Така де номер 18.

~sad-baby~

21.   От 18 - извинявай, ако коментарът ми е прозвучал грубо. Може би не съм те разбрала. Инача, поздравления за темата и за зрелостта ти.

22.   Явно още не си научила простичкия факт, че в спора се ражда истината. Колкото повече хората дискутират и спорят, толкова повече се доближават до истината. Ти мислиш, че като пльоснеш някакви свои разсъждения и оттам нататък всеки трябва да си мълчи или да се съгласява, и се държиш като ощипана, ако някой те допълни или не се съгласи, с това толкова типично детско/тийнейджърско "Това си е моето мнение пък, аз си държа на него, никой не ви кара да го четете като не ви изнася" и съответно "Аз съм уникална и различна, затова не можете да ме разберете". И ние сме минали през тая възраст и през това мислене, и ти ще пораснеш и ще се промениш.

23.   Мерси номер 20!
Номер 22, ясно ми е всичко, което казваш, не искам да се държа като разглезено дете, но просто се издразних, защото навсякъде хората постоянно спорят, винаги нещо като не им харесва, го казват и правят каквото си поискат, а аз ако посмея да го направя, веднага ставам или лоша, или се държа детински, или просто нямам право на дума.
Благодаря ти, но ми е омръзнало да си сдържам емоциите, какот казах, знам, че тук се изразяват мнения, нека хората го правят, за това е и темата, вече го казах, да, детинско е да се дразня и карам, но защо това важи само за мен? Всеки друг го прави и ил нищо не му се казва, или просто не обръща внимание..
Знам, че това не е ваш проблем и нямам право да си изкарвам емоциите на някой, който не заслужава, но защо пък да не покажа, че и аз имам усна и мога и да говоря и на викам и да хапя даже?
Всеки е уникален, всеки мисли каквото е намерил за добре и правилното за всеки е различно, но щом хората могат да изразяват, да допълват и да спорят, и аз мога да пиша каквото желая и да се дразня на коментари, които са отправени към мен, звучи детинско, но е така, а може би се държа като ощипана, защото имам емоции за изливане.
Знам, че не може всеки да се съласява с мен, но както виждаш, в момента не искам да съм груба, прави сте , че имате право свободно да изразите мнение, прави сте и че не бива да се дразним, че някой казва нещо различно, и аз това повтарям, но често хората казват едно, а без да усетят правят друго, както виждате, умея да отсявам правилното, а не само да споря, мога и това да направя сега, но наистина е тъпо, освен това спорът поражда само още спор и няма смисъл, а и не ми се спори сега с никого.
Благодаря все пак, че споделяте мнения, но ще кажа само едно, и то е, че знам, че може на някой да не му харесва как мисля и може да сподели кое е грешно за него, но в такъв случай аз също имам право да защитя позицията си по един или друг начин, както и правя и съжалявам, ако започвам да се държа грубо, това е чисто несъзнателно.

~sad-baby~

24.   Извинявам се, ако и аз съм била малко груба, и аз имам емоции за изливане :Р 22 съм. Защитавай си мнението и дръж на него, просто имай предвид, че все отнякъде ще изскочи някой, който да ти противоречи и тогава трябва да си готова и да поспориш, а човек израства и се учи най-вече в такива ситуации. Иначе продължавай да мислиш с главата си, това винаги е хубаво качество и става все по-хубаво, колкото повече пораства човек, защото когато някои хора тепърва започват да си задават разни въпроси, ти вече си намерила отговори за себе си и си на следващото стъпало. :)

25.   Ама че си заядливо лапенце :) На 16 годинки, бях доста по-мила, талантлива, разбрана. Хората ти казват хубави неща, а ти и тях за лоши ги вземаш. На такива като теб-само с лошо!

26.   Може би съм загубила способността си да се съгласявам с хората, а може би искам да видя какво е това да бъдеш лошият. Не знам каква си била на 16 и бих казала още нещо, но нали обещах да не се заяждам. Всеки има нужда да покаже гнева си и да покаже емоции. Била съм мила и пак съм го изяждала, за това може би ми е омръзнало и искам и аз да покажа зъби. Но сега няма да споря с теб, както винаги казвам, всеки си има мнение. ~sad-baby~

27.   И повярвай ми, има много по-заядливи лапенца под 16 год и съм имала проблеми с тях. Виждам, че има хубави неща, в последния ми коментар от тази тема става ясно, не мислиш ли? И благодаря на номер 24. ~sad-baby~

28.   И последно да те питам, това си е чист въпрос, щом като ме смяташ за заядлива, защо ми пишеш? Просто питам, честно? Казваш, че си мила, а си готова да подходиш лошо към някой. Това, че си видяла няколко мои страни, не значи че ме познаваш, аз съм си патила и от двете, и че съм била мила и съм си мълчала и че съм отговаряла, това е. Сега ти се извинявам, не съм искала да съм груба, просто ми е интересно, като толкова не харесвате някой, защо се занимавате с него? Всички казват, че игнорирането е най-добрият начин, а никой не го прави, питам се защо? И аз съм същата, знам, но ти пишеш на мен и ти отговарям. Пак се извинявам, ако съм била груба, просто следвам примера ти, отговарям на хората така както са се държали с мен и преди и сега, а моят характер се е променил многократно. омръзнало ми е да съм мила, исках да покажа, че и аз мога да бъда от лошите, но нито на мен ми харесва, нито на вас, за това се опитавм сега да бъда учтива. И пак ти се извинявам! ~sad-baby~

30.   Подкрепям мнението ти. Само за 1 и 3 имам различни "виждания". Бодлите винаги ще си ги има една роза, важното е какво ще направим, за да ги премахнем. А относно 3 - ако една любов е истинска, то влюбените ще направят всичко, за да са заедно и ще е ясно, че е споделена. Не ме разбирай погрешно, просто споделям. Night'Raven

31.   Радвам се, че ме подкрепяш номер 30, благодаря ти.

~sad-baby~

33.   Пита ли ме нещо? Аз пиша 2 реда за 1 мин. и ти бъркам под лъжичката, а ти по два часа пишеш сто коментара по сто реда, които дори не чета, губя ти от времето, тровя ти нервичките... еми кеф ми е, не отричам. Не съм аз виновната, че ми се връзват :)

34.   Знаеш ли, права си, наистина си голяма загуба на време, поне за това те подкрепям! Благодаря ти, че ми напомняш каква не искам да съм! Сбогом бейби, остани злобна и хладнокръвна, май поне в това те бива! :*~sad-baby~

35.   И ти за една минута пишеш 2 реда, аз тия 100 те ги пиша за 5 мин бейби само да уточня. ~sad-baby~

36.   Ех, добре че ти си вярваш, защото аз не ти ;D хахах Забавляваш ме-продължавай!

37.   А ти ме отегчаваш, дори с твоите смешни два реда, дето ги мислиш по 100 часа.
Аре чао, скучна си ми, а тия като теб са много!

~sad-baby~

39.   Браво на авторката! Мисля, че има доста истина в това.

40.   Авторке, аз те разбирам как се чувсташ.. поне така си мисля, защото ми напомняш на мен, когато бях на 16 :))
(сега съм на 25)
Ще пейстна един текст на ОШО - Никой не е тук, за да изпълнява очакванията на някой друг.

Енергията ви е съвършена. Има само един проблем – не слушате собствения си глас, а трябва да го правите. Не се обърквайте от други неща – следвайте собствените си чувства. Ако се чувствате щастлив, бъдете щастлив; не мислете за нищо друго. Ако се чувствате тъжен, бъдете тъжен; не мислете за другите, за техните очаквания. Вашата енергия тече по идеалния начин, но вие твърде много се съобразявате с другите, така че понякога се потискате, понякога сте псевдо-вие, неавтентични. Гледате в очите на другите и после се опитвате да изпълните тяхната представа за вас. Това е проблемът.

Никой не е тук, за да изпълнява нечии други очаквания. И човекът, който се опитва да изпълни очакванията на някой друг винаги ще бъде нещастен, защото няма да бъде верен на себе си. Той няма да уважава себе си, а да показваш неуважение към себе си е да показваш неуважение към бог. И наказанието е нещастие. Уважавай себе си. Това не означава да бъдеш груб с другите-просто означава да бъдеш мек към себе си. Бъди нежен към себе си.

Вие имате извънредна нужда да развиете чувство на нежност към себе си. Вие сте твърде деликатен към другите, но много строги към себе си. Това е нещо, на което всички сме научени, да бъдем строги съм себе си и внимателни с другите, което е абсолютна глупост. Ако не сте мек със себе си, мекотата към другите е просто шоу, представление, лицемерие. И няма да направи щастливи нито вас, нито другите, защото те ще разберат играта, особено тези, които са ви най-близки, тези които ви обичат винаги ще могат да прозрат играта. Вие ще бъдете фалшив и тях няма да ги удовлетворява вашият фалш, защото фалшът никога не е могъл да удовлетвори никого. За да бъдете наистина нежен и грижовен към другите, човек трябва първо да бъде нежен и грижовен към себе си. Ето къде не се справяте. Отпуснете се.

Бъдете любезен с другите, ако понякога трябва да действате против техните очаквания; извинете се, но не се преструвайте. Това е един от проблемите, които винаги се появяват в отношенията: вие постоянно се съобразявате с другия, другия постоянно се съобразява с вас и вие и двамата ставате фалшиви, невтентични. Как може любовта да израсте, ако и двамата не сте себе си, ако не сте искрени? Любовта расте в честност – тя е уханието на искреността. Човек трябва да бъде напълно искрен, само тогава любовта може да разцъфне. За това, по света има твърде много любовници и никаква любов, защото основното изискване никога не е било изпълнено.

Така че, от този момент, това е нещото, върху което да работите: бъдете напълно искрени. И се държте мило към себе си... може да ви създаде малко проблеми в началото, но само в началото. Скоро хората ще започнат да разбират – те ще могат да видят вашата истина... И ако вие се уважавате, другите започват да ви уважават и започват да уважават пространстовото около вас. Но ако вие не го уважавате, как някой друг ще го уважава?

Една стара поговорка гласи: „Ако аз не съм за себе си, кой ще бъде? ” Тогава никой няма да бъде и вие ще бъдете изоставен в нещо като предверието на ада. Поддържайте себе си и само така ще можете да подкрепяте и другите, защото тогава ще имате какво да споделите, да дадете. Енергията ви си е много добре – няма нищо грешно в нея, просто умът ви не спира да й се меси. Спрете да й се месите.

Из “Не гледай преди да скочиш. ” - Ошо

Незнам дали още следиш темата, дано се сетиш да погледнеш някой ден.. :))
Желая ти душевен мир и много щастие. Продължавай да вярваш в себе си, винаги бъди себе си!