Споделена история от Други

От Уиндоус Виста до XP?
Здравейте! Имам компютър на няколко години, който дойде с Виста, но съм забелязъл, че с XP върви много по-бързо. Според вас ще си струва ли да даунгрейдна към XP?

Коментари

1.   Защо не пробваш 7-ца. Иначе слагай това, което на теб най-много ти харесва, но колкото по-стара е ос, толкова по-зле. Поддръжката на стария офис пакет свършва, а и не само тя.

2.   1, защото 7-цата има гаден външен вид подобен на Виста! Кефи ме външния вид на XP със синичкото, а от по-модерните операционни ми харесва външния вид на MacOS, обаче скоро не мисля да минавам на Мак.

3.   Абсолютно да.
Съгласна съм с теб за външния вид на Вистата, и по тази причина преди 2 години и половина си преинсталирах лаптопа от Виста към ХР/преди година и 7 към ХР на друг, между другото/. Четох 2 дена, плюх си в пазвата, обадих се на мой приятел за консултация... и всичко мина ок. После съм си го преинсталирала до ден днешен над 7-8 пъти, вкл. пълен формат.

Най-важното е дали БИОС-а на твоя компютър поддържа режимите ИДЕ-САТА мод/май беше ACHI, забравила съм вече, мина толкова време от първата ми преинсталация на Виста, сори... /. Трябва да влезеш там и да го смениш. Преди това си изтегляш драйверите за чипсета на конкретния модел и марка компютър, интегрираш ги с ЕН-лайт и печеш диск. Пускаш преинсталацията както си му е реда. При следваща преинсталация пускаш всякакъв диск с ХР.

За пример-Вистата, която беше на лаптопа ми/дойде с него/, ми беше "изяла" 15-тина гигабайта, плюс скрития дял/е, не се сещам как се казваше... /. А както се знае, Уиндоус ХР заема едва около 4 ГБ от С-то, където логично се помества. Ясно е, че Уиндоус ХР остава и е най-леката операционна система до момента/като изключим разни самоделки/. Виста и 7 са по-шаренки и хващат окото на младите/а и са малко по-ориентирани към офис потребители, не към обикновени домашни юзъри/, имат допълнителни практични функции/Виста е тежка, знае се, и Майкрософт бързо се усетиха/, но ХР е много по-практична. Факт е и че "живее" вече 10 години/май и повече :) / 95 и 98 оцеляха доста по-малко...

Под Линукс е по-трудно с програмите, трябва да се търсят конкретно за него, за МАС нямам лични наблюдения.
Това беше скромното ми мнение. Аз съм самоука. Но съм спестила на семейството си стотици левове, за да не плащам на сервизи и комп. специалисти, и до ден днешен проблем не съм видяла. Като видя проблем-преинсталирам. И проблемът се решава-по-сигурно от антивирусна програма.

4.   Хакай 7 бате !
Моята особа бичи на линукс, но 7 няма почти нищо общо с виста.

5.   Ако на 7-цата изключиш Аеро интерфейса, става като XP.

6.   До 5 - не е вярно! Не става като Luna!

7.   Е хубаво де, сложи седмица и и тури скинове да изглежда като ХР :Д Иначе Вистата наистина е по-бавна от 7-цата и от ХР, но пък ХР-то си е стара ОС и не предлага същите възможности, каквито 7-цата примерно. Ти решаваш. Консултирай се първо с форумите дали компютърът ти ще може да носи седмица и дали ще ти е необходима първо.

8.   Win 7 е пълен боклук, Mac OS го бие по всички показатели!

9.   Да пробвай с 7ца, след това ако и тя ти прави проблеми давай смело към XP.