Споделена история от Други

Не мога да превъзмогна едни лоши мисли
Здравейте! Аз съм на 18 години. Преди около 1 месец сънувах две сънища, свързани с ампутации. На следващия ден едно момиче буквално се хвърли върху мен, аз леко приклекнах, но ме заболя коляното, ходих една седмица на физиотерапия и след нея се чувствах идеално-нямах никакви болки, но и до ден днешен ме тревожи, че може да ми стане нещо по-сериозно и да се наложи да остана без крака. Сигурно си внушавам, но не знам-не мога да си избия тези лоши мисли. Помогнете ми. Чувствам се ужасно. Благодаря.

Коментари

1.   Аз страдам от натрапчиви мисли също. Постоянно си мисля за рак, катастрофи и такива гадории. Много е гадно, едвам заспивам.
Мисля, че и твойто е нещо такова.

2.   веднъж гледах един страшен филм и в края на филма една жена убива един мъж (жената е под влиянието на някакъв дух) и често преди да заспя се сещах за това и трудно заспивах и винаги поглеждах към вратата на стаята, за да видя дали някой ще е отвори, но след около 1 месец аз започнах да забравям за този филм и така вече заспивам спокойно без да се сещам за филма. най-вероятно след време ще ти мине

3.   Консултирай се с лекар или психолог.

4.   Недей си мисли такива неща, защото чрез мислите си съзнателно или не може да предизвикваме това което да ни се случи! Мислите са неща! Разрови се по тамата малко... и си се представяй като здрав винаги! И аз имам такива сънища, само че да сънувам други хора, и виждам по улицата и се ужасявам... но не ги задържам в главата си! Сънищата не са показателни за нищо! Не се самонавивай че ти е станало нещо на коляното, и по спокойно ;)) Не отделяй внимание на тея си мисли и ги разсейвай съзнателно! Успех!

Butterfly 21г.

5.   Благодаря Ви! Сега се чувствам по-добре, но ще потърся и помощ от психолог, че както е тръгнало може да се превърне във фобия! :)

6.   Може да ти отрежат крак ако имаш запушени артерии и кръвта ти не достига до крайниците и това при жените се среща по-рядко. Така, че не се тревожи ще си жива и здрава, с може би някакви болки но не толкова фатални

7.   Това е подсъзнанието ти. Не си мисли такива неща! Аз сънувах, че майка ми е болна от рак и е умряла, а аз съм на погребението й, а след 2-3 нощи сънувах, че баба умира от инсулт. Но това са просто моите най-големи страхове - да загубя някой от семейството си!

Ian_the fucker

8.   6, напрътив при жените е по-често.

9.   Опитай се да ги избиеш от главата си. Много е трудно, защото аз постоянно имам лоши мисли. До там се докарах, че по едно време пиех хапчета, които още повече ме объркаха. Не изчезнаха мислите, но си навлякох други проблеми. Когато почнеш да мислиш лоши работи - веднага отклони мисълта си. Гледай хората- аз открих, че са интересни. Мисли за тъпи работи. Например - брой колко жени са с боядисани коси и колко с естествен цвят. Колко са с дънки и колко с друго. И т. н. Когато помислиш нещо лошо, най-добре е да октлониш вниманието си с някаква статистика, било то и много тъпа. Даже - по-скоро тъпа. Като това, което описах преди малко.

10.   При психолог заради сънища? Наистина имало хляб в тази професия, да бях стана психиатър ако знаех, че всеки за щяло и не щяло ще ходи по доктори.... Ягода