Споделена история от Други

Жътварки
Започна сезонът на жътварките- едни средноголеми черни твърди буболечки, които са по-глупави и от чехъла, с който ги убивам. Лазят, летят около лампата, блъскат се в стената и падат... Сега едно е кацнало на тавана и ми се смее, че не мога да го стигна. Стана вече 1 часа, а аз още не смея да си легна. Мисля че вече развивам жътварофобия, като започне да лети това нещо ми се обръща стомаха, изпотявам се и изпитвам ДИВ ужас. Не е просто страх и неприязън, а си е направо ужас. Засега нито едно не е падало върху мен (случвало се много често при други хора), но ако стане, имам чувството, че ще получа инфаркт и няма да успея да ви видя отговорите. Оставям вратата затворена като се стъмни в адска жега само и само да не влизат, но те някак си успяват. Уморих се вече. Някой може ли да ми каже дали таблетките против комари ги гонят или точно обратното- ги привличат. Досега не съм пробвала, защото странно защо, но точно комари вкъщи нямам лятото. Или ще е по-добре просто да отида на психолог и той да ми помогне да спра да им обръщам такова внимание.

Като споделих ми олекна, Лека нощ!

Коментари

1.   Ха-ха, и мен ме изнервят много :Д Развесели ме тази история, много приятно е написана :) Очаквам и аз да чуя дали таблетките против комари действат и на друга насекомо-животинска паплач :Д

Палав Мечок

2.   Вярно че са много тъпи. Както си летят се бият в стената :)
Иначе не са опасни - нито хапят нито жилят. Само е неприятно вечер като някоя ти падне на леглото. Ама ги ловя и изхвърлям без да ги трепя - и те са животинки...

3.   Грандиозната битка

Лягам си във късен час.
Сам във стаята съм аз.
Нещо зънка в тишината.
А! Комари на стената.
Два... убивам ги веднага!
Третият далече бяга.
Свивам топче от хартия
"Ще им кажа аз на тия!".
Заоглеждам се завчас
и комарите прас-прас.
Жертвите са налице:
два със счупено телце,
други двама на пипер,
пети - за зелен хайвер...
Лягам! Лампата угасва,
но Комарът не мирясва!!!
"Брей, че смотани комари!
Гръм дано да ги удари!"
Ставам. Пускам светлината.
Пет комара на стената!
"Томахавката" ми шета -
бягат всички по кюшета
и комарите тогава
"важен" разговор запяват:
- Командирът ви говори!
- Тук четирдесет и втори...
Командирът за беда
на кайма се разлетя,
а четирдесет и втори
веч' очи и не отвори.
Късна нощ е вън, съвсем,
а изниква нов проблем:
вестникът, удряйки, много шуми,
а с одеяло - съвсем не върви.
Мисля си... Не! Вече знам!
Със възглавницата - бам!
Пак се развъртам. Един по един,
тоз' свят напускат... и сбогом. Амин!
За стотен път си лягам,
но ще ми се да бягам.
Почти преситен да убивам
с чаршафа леко се завивам.
Сънят пристига в тъмнинат-...-а...
..................................
.... но пак жужене на стената!
Ставам със очи червени
"Ама че гамени!".
Със възглавницата млата -
пада гадостта крилата,
но мястото заема нова!
"По-коварни от отрова!"
Дявол да ги вземе тези
главномозъковорези!
Лягам! Ала пак беда -
Сънчо веч' не долетя.
Чичо Пешо по пижама
кара ми се в ниска гама:
"Лампата ти свети още!
Какво драскаш в тъмни нощи!"
Пак комарите запяха
(но всеки случай намаляха).
Смисъл няма да ги бия -
сънени са вече тия.
Пак с чаршафа се увивам -
ще опитвам да заспивам...
А сега "бай-бай!" -
почва да се съмва май!

4.   Знам ги тея гадини. Слагаш мрежа и това е, ни комари, ни жътварки. Иначе не умират лесно гадините. Един трик има слагаш в стаята леген с вода, тя ги привлича и те сами се давят в нея. Много прости същества.

5.   AAA Това от #3 много ми напомня историята на един колега дето беше отишъл на командировка във Виена и го нападнали дунавските комари - цяла нощ трепал без да спи :)))Много ме развесели :)