Споделена история от Други

Каква е съдбата на...
Искам да попитам мъжете бихте ли харесали жена, която е дебела, ниска, но добра и умна?
И стереотипът ми е ясен, че всеки иска жена му да е слаба, макар и лоша и не дотам умна, но да е като манекен, но просто ми е любопитно ако все пак не е такава жената, каква съдба следва за нея????
Аз мисля, че следва 1 от следните:
1. Да срещне мъж, който е болен от някоя друга лека жена и тази жена да му лекува раните. МАлко като майка да му бъде...
2. ДА не среща никакъв мъж и да седи сама.
3. Да срещне пияница и да му плаща сметките.
4. Да й се качва на главата мъжа.
5. Да живее мъжа й в дома й, и да си има любовници.
Ето това мисля, че следва. Жалката истина, че не се гледа ДУШАТА, А ТЯЛОТО....
Кажете нещо по темата. Малко ми е болно, боли ме, но ако може, споделете, искам да чуя и други хора... как мислят...

Коментари

1.   Ами така си е, обаче и жените гледат тялото. Който не е напомпан с мускули не го харесват.

М23

2.   Не мисля, че слабите жени са глупави и лоши. Аз поне не се смятам за такава. Не мисли, че тези, които изглеждат добре задължително са щастливи. Аз бих предпочела да не изглеждам добре, но да съм здрава. Радвай се на това, което имаш. Хората са казали, че за всеки влак си има пътник. Не е казано, че трябва да е някой пияница, да има любовници или да ти се качва на главата. Имах търпение и ще го срещнеш!

3.   Тоест имай търпение и ще го срещнеш

4.   Виж, никой ме може да ти даде еднозначен отговор, предполагам това ти е ясно. Първо, колкото и клиширано да звучи, за всеки влак си има пътници, някой може да се влюби и в дебелата и ниска жена, зависи освен това как точно изглежда, никой не може да ти даде категоричен отговор по това описание.

И второ, не съди хората, за това, че обърщат внимание на тялото. Сексуалното привличане е основата, за да започне една връзка, мисля, че разбираш това. Ако наистина някой е твърде пълен или изглежда отблъскващо по някакъв друг начин, не мисля че е честно да съдиш хората, че не са привлечени сексуално от него, или да искаш някой да бъде с такъв човек само заради добрата му душа, без капчица привличане. Освен това дебел не е присъда. Мисля, че и това ти е ясно. Стига да има достатъчно желание всеки може да отслабне. :)

5.   Мила, всичко опира до самочувствието. Ако си комплексарка-съдбата ще е такава, каквато си се настроила, че ще бъде. Ако дигнеш високо главата и изпъкваш с хубавите си качества-друга съдба те чака.
И все пак ако това ти тежи, може да се напънеш с някоя диетка и спорт. Също колкото се може да се разкрасиш, да знаеш че си направила каквото може относно външен вид. Слагай малко по-високи обувчици. Подбирай дрехите според фигурата. Успех!

6.   Не мога да повярвам, че все още не сте го осъзнали- хората са души и имат тела... хората не са тела с души. Демек всичко зависи от това как ти се чувстваш! Дори да е дебела, ниска с пъпки и фрапиращи белези по тялото, тя може да бъде красива. Забелязала съм, че всеки гледа увереността на другия пол, затова играчите и кифлите са на високо желание- не заради бицепсите или талията, а заради самочувствието и самата походка, която излъчва увереност и сила.

Ако не е уверена, ако страда от комплес за малоценност

1- Ще остане сама, защото няма да може да се доверява...жалко е.

2- Ще се обвинява всеки божи ден заради тялото си, никога няма да се приеме такава каквато е. Въпреки, че е прекрасен човек, очарователен приятел и страхотно гадже... ако не го чувства е без значение

НО, ако не се обвинява за ръста и теглото си, ако осъзнава, че е достатъчно красива, умна и добра...

1- Ще намери свястно момче, защото тя няма да привлича с тялото и красотата си, а с излъчването и чара си! (всеки човек е красив, сещате ли се)

2- Животът и ще бъде истински- истински успехи, истински приятели, истинска любов, истинска радост... по-добре с 1 приятел на разходка, отколкото на маса с много фалшиви.

3- Тя ще бъде щастлива, защото ще изглежда добре и ще изглежда добре, защото е щастлива!

Колкото и да е красиво едно момиче, ако не го знае, тя не е желана- съсипва си красотата с нещастно изражение, тъжен поглед, неудобни дрехи и скъп грим. Но дори да не е секс бомба, щом знае, че не е плашило, щом се чувства добре в кожата си и се приема такава, каквато е - тя ще бъде щастлива, усмивката и ще я прави по-красива от всеки грим и всяка дрешка.
Зу-За

7.   Ами зависи от човека, не от дебелината му! Ако една жена е "дебела", а не пълничка може би има хормонални проблеми и трябва да обърне внимание. А пък относно мъжете никоя жена не е застрахована от пияници, неверници, или др. Явно ти си от нетърпеливите и иска мъж иска го сега, е неможе, тоо за всяка тенджъра си има похлупак, но момента идва според това какво ти е писано или предопределено там както му е редът! Не се ври между шамарите, да не те налити някакъв дето нетрябва! :)

8.   Съдбата може и да е среща с нисък и дебел, но добър и умен!

9.   Избирам опция 2. Да не срещне никого. За какво и е мъж, като всички мъже сме толкова еднакви и ужасни. Стига с тези глупави клишета за това какво искат мъжете и жените. Не всеки живее според стереотип, но тези, които са различни рано или късно свикват с това да ги мислят за луди.

10.   Виж авторке, предполагам че си момиче и се притесняваш за себе си.
Винаги съм била едра, много по-едра от останалите. И по-висока и по-дебела.....но никога това не е личало нито в очите ми нито в поведението. Не съм седнала да се самосъжалявам, нито съм се изолирала от света, аз съм си аз, излизах с приятели, гласях се, гримирам се и т.н.

Имала съм и приятели, не много но съм имала, а и не всички харесват кльощави момичета!!! Когато се запознах с настоящия ми съпруг, той ме обожаваше. Не знам как стигна до същността ми, може и лицето ми да е харесал, може да е видял самоувереността в очите ми....просто се влюби в мен. И до сега аз съм всичко за него. 2 деца имаме, била съм и слаба след това, сега съм доста наддала след второто раждане и кърмене, животът си върви, само където ми е по-трудно в жегите ;)

Първи съвет : не се отчайвай и не дей да се самосъжаляваш. Не очаквай и от другите съжаление.

Втори съвет: стегни се. Спортувай всеки ден, пази 90-дневната диета или се храни разделно.

Трети съвет: не си мисли че да отслабнеш е невъзможно. Всичко зависи от волята и упоритостта ти.

И четвърти съвет: вдигаш глава и си казваш, че ти си много ама много повече от всички останали.
Успех ти желая и забрави за това, каква гадна съдба ще имаш. Просто живей.

11.   Номер 2

12.   Аз бях дебела, средно висока, добра, но тъпа, срещнах пияница, болен от друга жена, качи ми се на главата, плащам му сметките и за капак покрай нервите и сълзите, разочарованията отслабнах и продължавам да отслабвам, за съжаление обаче продължавам да съм тъпа, защото не му тегля майните понеже ме е жал за него.

И така най-добре прояви непоклатима воля и отслабни до толкова колкото ти да се харесваш, запази добротата, интелигентността си и ще видиш, че ще намериш подходящият човек

13.   Аз знам, разбрах, че най-важна е вътрешната красота.
Няма да ми пречи ако жената е малко пълничка.
Симпатична ли е- и умна и добричка- взимам я :)

Едно Момче-20г.

14.   Мнението ми се покрива до голяма степен с това на номер 4 и 5. това, че си ниска, няма как да го промениш, но можеш да се грижиш за себе си, да спазваш хранителен режим, да спортуваш и да изглеждаш прилично. не може всички да са с мерки 90-60-90, но и няма нужда.

Много важни са й дрехите - каквото и да говорим, по тях посрещат. няма какво да се лъжем - ти като срещнеш някой дебел, разплут и мърляв мъж (не казвам, че си такава, просто давам пример), да не би да си казваш "я, този сигурно е прекрасен човек, я да взема да го опозная". за да опознаеш някого, трябва да се почувстваш привлечена по някакъв начин от него.
така че не обвинявай хората и съдбата, а направи каквото можеш за себе си, чувствай се добре в кожата си и бъди себе си.

15.   Автора:Благодаря за увереността, която ми дадохте. НАистина трябва да се боря да отслабна, а любовта, когато я срещна, няма да търся обич... когато бог ни срещне с нея.. Много благодаря още веднъж, много сте добри.

16.   "Искам да попитам мъжете бихте ли харесали жена, която е дебела, ниска, но добра и умна? "
----
Зависи предимно от това колко е дебела и колко грозна. И от още фактори индивидуално. По моя преценка ръст от 160см не е много нисък и става; но при тоя ръст ако килата са повече от около 65-70 - както и да я погледнеш си става дебела (например 75 и нагоре което вече си е почти разплуто, а над 80кг бих го нарекъл яко освинване). Така че нещата стават според зависи. Ако не е грозна ще се харесва на някого. От моя гледна точка както вече написах 160см и 65кг е все още приемливо но на границата.

17.   Те номер 5 и 6 са ти го казали.
Не можем всички да сме красиви. И погледни тези, които са нарочени за красиви - красиви ли са в твоите очи?! Аз ще ти дам един пример: Клаудия Шифър. За мен тя е отвратителна. Но за много е прекрасна.

Моята мила баба (лека и пръст - почина наскоро) имаше един лаф: "Няма красиви хора, има харесани". И беше много права. Казваше го по повод за дядо ми и нея. Тя винаги се е имала за грозновата, но чаровна. Като гледам нейни снимки - била е красавица по днешните стандарти (мургава, с чудесна кожа и слаба). Но по тогавашните - не е била красива, защото тогава са се харесвали едри, червендалести жени - така наречените яки българки:)
Дядо ми по всякакви стандарти беше красив (дано почива в мир и той). Но не беше толкова важна външната му красота, а излъчването му. Чувството му за хумор и добротата му.

Момиче, погледни назад в историята. Имало е мода. Едно време ти казах, харесвали са се белите хора, сега някои в стремежа си да са "красиви" си съсипват кожите в солариуми. През 80-те на миналия век са се харесвали къдрави, сега прави коси. Харесвали са се мъже с дълги коси - сега почти нула номер. Харесвали са се мъже с мустаци, сега го намираме за остаряло и селско. По време на средновековието са си бръснели веждите и са си лепяли миша кожа. Рубенс е рисувал жени като теб и е намирал, че са невероятно женственми и красиви.

И сега да ти кажа моето мнение - аз пък не харесвам слаби жени. Винаги съм се чудела как мъжете г харесват. И искам да ти кажа, че ако има един скелет и една пълничка жена, повечето мъже все пак ще изберат пълничката. Просто, защото е по-женствена.
Аз съм висока точно 160 см и тежа 62 килограма. И така се харесвам. Някога тежах 57 килограма, но с годините застопорих около 60-те (сега съм на 36).
Стига да не ти пречат тези килограми, обичай се такава, каквато си.

Естествено, ако си много пълна, би било добре да поотслабнеш и то не от естетична гледна точка, а от здравословна.
А ако наистина си мила и добра, какво по-хубаво от това.
И помни: няма ХУБАВИ хора, има ХАРЕСАНИ!