Споделена история от Други

Смяна на презиме и фамилия
Здравейте! аз съм момче на 17 години и проблема ми е следния: Нося фамилия, която не е на биологичния ми баща. Когато съм се раждал майка ми все още не се е била развела с бившия си съпруг и по закон пишат детето на този, за когото е женена майката. Аз с него нямам крувна връзка и тези презиме и фамилия много ми пречат. Искам като стана пълнолетен да ги сменя и да нося тези на човека, чийто син съм. Когато ме разпитват защо с баща ми се казваме по различен начин ми е много болно и тъжно, а освен това фамилията ми е смешна и съм понесъл редица подигравки в училище.

Моля споделете ако някой се е сблъсквал с подобен случай или ако някой от вас знае процедурата, по която мога да си сменя двете имена. Ще съм много благодарен за всички полезни съвети и коментари!!!

Коментари

1.   Процедурата струва от 500 до 1000лв. Според зависи. След последните промени смяната на имената става доста по-трудно. Трябва ти адвокат. Има вероятност парите да ти духнат и да не ти сменят имената, защото съдът не смята за основателни причините ти. Но пък може и да стане.

2.   Аз в момента съм се сблъскал точно с такова решение - смятам да си сменя името, че не е подходящо за социални контакти. Процедурата е да си намериш адвокат, който се занимава с такива неща. Последно видях, че подобна услуга струва 100 лв., но не знам дали хонорара на адвоката влиза в тази сума. Промяната на фамилия била по-трудна, но според мен имаш основателна причина, да ти я одобрят.

3.   Биологичния ти баща припознал ли те е като свой син след раждането ти (понеже не ми стана ясно)? Ако не е, трябва първо да го направи, за да можеш да носиш неговото име и фамилия.

4.   Здравей!! Моят случай е абсолютно същия!!! Кажи ми какво се е случило с теб, успя ли да си го промениш, колко ти струваше и всичко полезно, защото аз съм вече на 20 години и с баща ми решихме да си ги сменя