Споделена история от Други

Трябва да си излея душата...
Здравейте, приятели! Тъй, като в България нямам шанс да се реализирам, а и нямам средства за друга държава реших нещо... За какво говоря ли? Нека започна отначало.

Държавата ни е в криза и Бог знае кога ще излезе от нея и то не напълно. Младите хора нямат шанс да постигнат нещо повече - за това бягат. Тия, които останат и искат да направят нещо за държавата, евала... Но разберете хората като мен - млад човек на 19 години с много мечти и без шансове за реализиране в сферата, която желае? Какво правим? Нека ви кажа само, че аз знам какво искам и как да го постигна. За жалост обаче нямам нужните средства... Какво смятам да правя ли? Да замина за чужбина, да изкарам пари, а чак след това да следвам мечтите и желанията си.

Какво по - точно искам да кажа ли? Вижте, не съм скъперник, нито смятам да ставам такъм, но парите за мен са ВСИЧКО, необходимо за постигането на мечти. Не, не са само те, но само тях нямам. Какво друго ли? Ами имам амбицията, насоките, схемите, усилията и начина за да успея... Единственото, което ми липсва са парите...

Вярвам, че ще успея защото знам как, но не знам кога... Всички млади хора в България ИСКАТ нещо, но често те не знаят КАК да го постигнат!... За жалост също и се отказват... НЕ правете така!... Просто няма смисъл... За да постигнете нещо ви трябват САМО 3 неща: Тайната на успеха... 3 стъпки... Искай, вярвай, действай! :)

Имам още МНОГО неща, които мога да ви кажа... Но за сега това е всичко. Благодаря на ВСИЧКИ, които са прочели моята история... Заради състоянието ми очаквайте още изповеди. Лек ден ви желая. :)

Коментари

1.   Каква мъдрост само...

Колко пари ти трябват? Ела да ти дам!

И не приравнявай всички млади хора в България със себе си! ИСКАЛИ били... Американсият президент Джон Кенеди навремето е казал: "Не питай, какво може родината ти да направи за теб, а питай, какво можеш да направиш ти за родината си!". Ето за това там е така, а пък тука - инак.

Иначе с клишетата много добре си служиш.

Когато в един момент се сдобиеш с лелеяните пари ще разбереш, че това е най-малкият ти проблем.

2.   Ало, първият коментар, какви ги бръщолевиш? Парите били най - малкият му проблем... хахахахахаха, ами как ще се запишеш в университет без пари? Дори да си бил перфектният ученик и да си на път да станеш перфектният студент, пак не става. Авторе, предполагам, че искаш да учиш някъде в чужбина. Едва ли смяташ, че със средно образование може да станеш преуспял човек. Е, ако имаш връзки, може би. Личи ти, че си амбициозно момче. Според мен, преди окончателно да решиш да заминеш за чужбина, пробвай да постигнеш нещо в България. Повярвай ми, ако си добър, не е невъзможно. Напоследък нивото на кадърните хора спада, което е шанс за теб. Вчужбина винаги ще си чуждият. Семейството ти ще е в България. В крайна сметка ти си решаваш, но съветът ми е първо да пробваш в България. В повечето страни пред техен си човек и пред чужденец, избират техния. Имай го в предвид.
~*Отхвърлената*~

3.   От Автора: Разбери, че спечеля ли парите необходими за това, което АЗ искам да постигна ЩЕ отида да уча в академия за бъдещата ми професия. За това смятам 1 година да отида да работя в чужбина, за да изкарам парите, които ми ТРЯБВАТ. Добре, не ВСИЧКИ млади хора са като мен, но помисли си - колко от тях могат да постигнат АБСОЛЮТНО всичко в тази държава? Нещата, от които АЗ се интересувам ги НЯМА в България. И дори да се върна да работя това, което ще уча в чужбина в България просто ще си загубя времето! .. :)

4.   От Автора: към номер 2.. Виж, аз знам че в България МОГА да направя нещо.. Нарочно не бях посочил какво точно искам да уча - искам да завърша "Академия за филмово изкуство" в Ню Йорк.. Разбираш ли? АЗ ако имам пари ЩЕ мога да завърша там, СИГУРЕН СЪМ! Защото аз ЗНАМ как ще успея. За това казах, че ще работя и ЩЕ отида да уча там. : )