Споделена история от Други

Помощ! Нашествие от гълъби по балкона ми!
Здравейте, може ли някой да ме посъветва как да попреча на безбройните гълъби да кацат и да цапат балкона ми? Живея на последния етаж на висока сграда, близо до моя балкон има една ниша - безумие на архитектурата, до която практически човешки крак не може да стъпи. Та там се събират, любят, люпят, цвърчат и всичко останало гълъбите, в резултат на което моя балкон с прекрасните ми цветенца, който е в непосредствена близост, е целия насран от тях. Чистя, лъскам, а те изпражненията им едни синьо-зелени - нямат отмиване! Като ми се изцвъкат на мушкатие - просто трябва да ги окършвам и то в един момент няма да остане нищо от тях.
Интересното е, че около нас няма кофи или нещо, от което да се хранят, т.е. ядат другаде, а при нас само серат и смърдят!

Честно Ви казвам, бих ги изтребила без всякакви сънтименти! Потресла ми се е душата от гнусотиите им, които освен че са грозни и миризливи, мисля че разлагането им летно време по балкони разнася зарази!
Помислих си за ония дрънкала, дето уж гонят духове и зли сили, купих, но след няколко дни птиците-демони свикнаха с тях и вече не им правят впечетление. И стават все повече!!!!!
Някакви идеи?

Коментари

1.   Аз бих взела разрешение от градския съвет да се запълни дупката. Гълъбите наистина обичат да се завират по дупки. Може би цялата сграда трябва да се ремонтира и да се направи външна изолация. Поне дупката обаче може да се изолира с изолираща пяна за пластмасови прозорци. Скеле се взима под наем.

2.   Май единствения начин е да се сдобиете с ястреб!!! Поне така ги гонят по летищата...с хищни птици. Може да пробвате и със записи на цвърчене/писъци на ястреб но може да има ефект само за няколко дни.