Споделена история от Други

Дами, моля ви дайте мнението си!
Здравейте на всички!
Въпроса ми е насочен към нежната част на spodeli.net.
Скъпи дами какво бихте направили, ако приятелят ви кара вас да го търсите по телефона, с оправданието той да не плаща големи сметки, при положение, че неговата заплата е пет пъти по-голяма от вашата и той е наясно с това. И забрави да плати един разход, направен и от двама ви, но той е обещал да го плати изцяло, като кавалер.
Моля ви за мнението ви.
Благодаря!

Коментари

1.   Ще се замисля за безплатни минути към предпочетен номер (неговия) и няма да го мисля, защото ще трябва да се правят компромиси и от двете страни.

2.   Далеч от такива, не мога да ги понасям. Отвращават ме!

3.   Бих го разкарала! Не държа мъжа до мен да ме черпи и тн., но поне да не ме кара аз да плащам..Това вече е жалко...А и много се дразня на стиснати хора...Не ме привличат сексуално :D

4.   Бих му обяснила как се чувствам от поведението му и бих поискала да седнем и да обсъдим "финансовата" страна на нашите взаимоотношения. Ако е скъперник, но въпреки това си е моя обичан скъперник и не искам да се разделям с него ще му покажа как да пести и пак да ми се обажда всеки ден (ако има желание да ме чува) Ваучери с безплатни разговори между двама продават всички оператори.

Ако той прояви инициативност за моята идея бих била доволна и ще измисля хиляда и един плана за това не само как да пестим пари, а и как да ги увеличаваме заедно.

Финансите са суха материя. НИКОГА не правете грешката да ги свързвате с емоциите си и още по-малко със съмнения "Той като не плати за почивката, дали му пука въобще за мен?"
Парите са си пари, въпросите свързани с тях е най-добре да се обсъждат сухо, все едно седите срещу банковия си съветник.

Една връзка се гради с разум и желание при наличиетио на любов, страст и взаимност. Който и от тези компонента да липсва споровете, проблемите и т.н. вместо да укрепват връзката я рушат и разлагат до нейното пълно унищожаване. Е, връзката си е ваша де!

Плам

5.   Попаднала си на тоталния мизерник. Аз не бих се занимавала с него. Сама казваш, че има по-голяма финансова вазможност от теб ....

6.   Какво бих си помислила? - Изобщо няма и да мисля, изпарявам се с космическа скорост от такъв тип.
Той е от тоя тип хора, които са маниакални на тема "да не се мина". И това не зависи нито от образование, нито от размера на заплатата - и десет бона да взема на месец, пак ще си бъде същото - начин на мислене, манталитет, както искаш го наречи.

7.   Стиснат човек, но не пречи един път да го питаш или да намекнеш мислите си. Може да не е стиснат, а нещо друго и така.

За разхода, може наистина да е забравил, но си личи когато човек лъже и трябва да го наблюдаваш...
Съвета ми не е най-хубав, но исках да помогна колкото мога.

8.   Моят съвет е да седнете и да му кажеш всичко това с лицето, защото това не е никак даже мъжка постъпка. Просто го попитай какво го кара да действа по този начин.

9.   Е, кое не ти е ясно!? то по ясно от това-здраве му кажи

10.   Плюй си на петите и бягай по-далеч от него-явно е голяма скрънза

11.   О, Боже! имах същия проблем.. мразя стиснати мъже... значи като видя стиснат мъж и ми призлява.... стиснатостта води след себе си и много други пороци....

12.   Явно любимият ти е скъперник, че кажи му какво мислиш не знам какво чакаш.

П.С. Трябва да казваш това което мислиш, сигурна съм че ти сама знаеш как да постъпиш просто не се страхувай !

------Животът обича смелите--------

13.   Какво мнение искаш да прочетеш? Дай му шанс, опитай се да го поправиш, имай тъпение???? Това не са съвети, които са ти от полза в никакъв случай! Дори ми се струва глупаво да се коментира.

14.   Няма от какво да се чувстваш неудобно, а имай характер и постави въпроса директно. Но да не лепваме прибързано етикети на човек, който не познаваме. Възможно е да не си съвсем наясно с финансовото му положение. Може да има проблеми/дългове/да лъже за истинската заплата... Най-добре поговори с него, а и винаги можеш да минеш към тарифен план с безплатни минути.. а и той също. Въпреки всичко, не е кавалерско подобно поведение, но не всеки мъж притежава нюх, усет и обноски.. Тъй, че сама си прецени ти до каква степен можеш да направиш компромис.

15.   А той за какво си пази парите ако не е таайна?