Споделена история от Други

Защо хората в България зяпат околните?
Момче съм, обаче много ме зяпат. И странното е, че момичетата на моята възраст гледат да ме игнорират, за сметка на по-възрастните жени и мъжете, което ме дразни адски много. Като се кача например в метрото все някой ще гледа към мен, а в Лондонското метро не беше така - там хората си гледат в някоя точка или четат вестник или книга и изобщо не се зазяпват. Още по-странно ми е защо и мъже ме гледат, като не съм момиче? Толкова ли много гейове има в България, да не би българските мъже да са скрити бисиксуални?

М22

Коментари

2.   Да ти кажа честно и аз това се питам доста често. Толкова ли нямат какво да правят, че зяпат постоянно!?! Често се дразня и дори им казвам "Имаш нещо да ми кажеш ли?" и те се обръщат настрани и се правят, че не ме чуват. Дано вземат пример от хората в чужбина и да не се вглеждат така в хората. :)
Dess

4.   Kак се обличаш и каква прическа имаш?

Ако са ''странни'' може би това привлича погледите им. :)

Ягода

5.   И аз това се чудя, но отговор не съм получил.

6.   Ами може да има причина, че хората те зяпат. Запитай се ти дали обичаш да зяпаш другите. А в Лондон... може би не им пука за другите и не искат да имат нищо общо с никой, замислял ли си се над това?

7.   Ей човек да ти кажа докато не посетих и аз лондон не можех да видя разликата но наистина си прав.. толкова те гледат в българия не е истина някой път като се кача в градския транспорт и целия автобус ме зяпва ...какво толкова нормално момиче съм !!!

8.   Аз си задавам същия въпрос. Живея в Испания, и когато се върна в България всички някви ме зяпат. Вървя си по центъра и тез ме зяпат. Влизам в някой бар и пак ме зяпат. И не, не изглеждам странно. Тука си вървя и никой не ми обръща внимание. Да де, пак ме гледат хората, но не по този втренчен и неприятен начин. Може би, защото в България винаги се сравняват помежду си и обсъждат другите.

9.   Момиче съм. Така е аз имам същия проблем. И намерих решение. Когато се разхождам и от някое кафе ме зяпат просто вдигам ръка и помахвам хаха може и надменно да изглежда но действа и сякаш околните се стаписват :))

10.   Много ми хареса написаното честно казано. Мене ВСИЧКИ ме зяпат, свирят, подвикват. Имам чувството като отивам до магазина, че съм на ревю-оглеждане от глава до пети. И аз немога да си обясня защо е така. От Пловдив съм. Предполагам, че в София като по-голям град не би трябвало да е така.

11.   Зяпат те защото в нашата бедна държава само това ни е по финансовите възможности - да зяпаме безплатно. :D

12.   До 10 - напротив, и в София е така. Да, има и хора, които си гледат собствената работа и не обръщат внимание на околните, но има и много, които се втренчват. А нито се обличам странно, нито съм грозен, нито нищо. Съвсем обикновен пич съм си.

От автора

13.   В София положението не е толкова зле, колкото в провинцията. От опит го казвам. Да, и там зяпат, но много по-рядко и много по-ненатрапчиво.
На мене лично това не ми е никакъв проблем. Като съм им интересна - окей, нека гледат. В крайна сметка на никой не мога да държа сметка накъде гледа... Хаха.. :)

14.   Крайно просташко и невъзпитано е обаче.

15.   До манталитет е.
Ако сте забелязали по филмите в асансьорите хората никога не говорят нито поглеждат другите в очите, а са забили очи в пода, това е така, защото пространствто е прекалено малко и по този начин не се нарушава личното пространство на другия, в автобусите е по същия начин.
Прочети книгата на Алън Пийз ''езикът на тялото'' за повече инфо.
Не си сбъркан, но пък сигурен ли си, че и ти не правиш същите жестове несъзнателно?
За себе си мога да кажа, да, понякога няма начин да не го правя, но не умишлено, разбира се.

Ягода

16.   Радвайте се че ви "зяпат". Тук хората сме по-топли и след зяпане следва и заговаряне например. А там на никой не му дреме за теб. Всеки си е сам за себе си-е това хубаво ли е? На никой да не му дреме за теб? Замисли се. От много места съм чувала, че там трудно хората създават приятелства, дори не съществува такова, защото никой не те допуска.

17.   До номер 16. Извинявай, но в България те зяпат, защото са завистливи копелета, а не защото им пука за теб.