Споделена история от Други

Басейни или аквапарк във Велико Търново?
Здравейте.
В края на тази седмица ще пътуваме с приятели до Велико Търново и ще останем около седмица. Била съм в града един единствен път и много ми хареса, така, че се радвам, че ще имам възможност да отида пак и този път да го разгледам по-обстойно. Но ме интересува все пак и място за по-горещите дни, дали и къде в града има нещо като акваленд или басейн, който да не е към някой хотел. Рових се в интернет, но намерих само хотели с басейни и нямам представа дали могат да се ползват не само от гостите на хотела. Ако все пак няма друго, ще се радвам някой да ми каже как се казват тези хотели, където могат да влизат и външни лица :)

Коментари

1.   За басейн в града не знам, но има едно село Леденик, то е на 5-6 км от града, там има хубав басейн. с кола се стига за 15 мин с градския за около 30 ;) весело изкарване

2.   Аквапарк в Търново няма. Има басейни около града.
Коплекс "Водопада" Лясковец- намира се на десетина километра от Търново.
В Арбанаси има хотели с басейни- провери в нета за комплекс Извора- мисля, че можете да влезете свободно, дори да не сте гости на хотела.

3.   ... Ами в този град няма дори площад, какво остава за аквапарк... ЗАРА

4.   Хей, здрасти. Аз съм от там и мога да ти кажа, че в СОУ Емилиян Станев има басейн, който може да се ползва и от странични хора, не само за тренировки или по служебни цели. Аквапарк/акваленд няма, все още, за жалост. Но по принцип има хотели, които също предлагат басейните си на разположение на туристи срещу заплащане, разбира се. :)

Малката

5.   Ти хубаво ще отидеш там с приятели, ама като гледам модераторите с каква скорост обновяват темите, може и да закъснеем с коментарите... :D

6.   В търново няма аквапарк има само басейн и около самото търново има няколко хубави басейна единият е на лясковец другият на чифлика :)

7.   За Търново незнам, но на Арбанаси е пълно с басейни, а разстоянието е 3 км. така че може да ходите там и със такси ако нямате кола. )))

8.   Кво ще правиш в тва село? Ще умреш от скука!

9.   От авторката: благодаря на всеки, който е написал полезен коментар, но ги виждам едва днес. Вече съм тук и намерихме къде да ходим на басейн. До номер 8 - ще ти приема думите, че В. Търново е село само, ако всичката ти рода до 9то коляно е от Ню Йорк (примерно). 4ти ден съм тук и още не съм разгледала и половината неща, които искам. Ама какво да обяснявам на човек, който явно и представа си няма каква история има този град. Освен това навсякъде има туристи, пълно е с млади хора, вечер нявсякъде кипи живот... нека да е село. Дай Боже повече такива ''села'' :)
М/у другото на теб в панелката си представям колко ти е забавно. За завиждане си...

10.   ама тя имаше предвид за Арбанаси че е село и то найстина там за ден два си видял всичко според мене е хубаво село а Велико Търново си е един чудесен град сс страхотна история и условия за планински туризъм