Споделена история от Други

Спешно продавам
Имам апартамент за продан. Пуснала съм го в града в две агенции. Искам спешно да го продам, защото няма време, но досега много малко хора са проявили интерес и не им допада цената. Кажете ми начини къде да отида, какво да направя, за да го продам вече. Ако трябва ще падна от цената малко и ще се пазаря. Кажете къде могат да се публикуват безплатни обяви, или някакви сайтове. Надявам се да има кой да ми помогне. Благодаря!

Коментари

1.   Използвай по-големите сайтове и форуми. Примерно www. imot. bg, също така дата. бг се посещава от немалко хора, там можеш пуснеш безплатна обява.
Предполагам, че не става дума за жилище в София, щом все още не си го продала :)

*Syndrome

2.   Imot.bg

3.   homes.bg

4.   В имот. бг пробва ли да публикуваш обява. Проблема е че с тия агенции работата е дебела, слагат голям процент комисионна и имота се оскъпява още повече. Пиши, че го продаваш директно от собственик и все ще се навие някой да го купи на желаната от теб цена

5.   Едно нещо струва толкова, колкото е готов някой да плати за него. Щом няма интерес значи ти е висока цената, кви сайтове кви 5 лева??

6.   Увери се, че агенциите, чрез които продавш имота си, не надуват цената допълнително. Моя позната засече обява в местния вестник на нейния апартамент, който бяха "надули" с 4 000 евро! Безобразие.

Можеш да разлепиш обяви в района на апартамента, пиши, че продаваш без посредник. Не знам колко бързаш, но имай предвид, че ако някой го купи с ипотека, ще отнеме около месец, за да се оформят всички документи.
Можеш да намалиш малко цената, в зависимост от състоянието на имота, можеш да се пазариш, разбира се и с евентуален купувач.
Кажи на съседите си, че жилището се продава.

7.   Здравейте! Направих, каквото ме посъветвахте. Имам още един въпрос. Имотът е оценен през 97 година на стойност 57000лв. Незнам сега как да изчисля стойността му, тъй като не разбирам нищо. Аз съм го пуснала на 45000лв., но съм готова да го продам за 40000лв. Апартамента се намира в село, не в град. В имот. бг има опция са изчисляване, но е предназначена само за градове. Една агенция ми каза да го пусна на 45-така и направих. Незнам колко е правилно?

8.   Ти се шегуваш, в село най-много 25 000...

9.   5/8, незнам какъв ти е проблема, че все гледаш да се заядеш за нещо. Да, в село е. Няма да ти се обяснявам кое и къде е. Апартамента е огромен и луксозен. Аз даже се чудя дали не искам малко, а ти 25 000 вика :), ама в евро, или в лева говориш? Дано да е в евро де, защото значи представа си нямаш. Не си питал нито за площ, нито за материал, нито нищо. Как го изчисли? Защото се изчислява по много критерии. За твое сведение в същото село видях, че са пуснали обява за 130 000лв. Но има и за по-малко. Така че теб не те питам повече, някой друг ако може да каже нещо.

11.   Авторе/ке, карай я по-спокойно. Хората се събудиха и не са готови да плащат луди пари за „луксозни“ апартаменти на село. Дори в най-елементарните учебници цената е дефинирана като сумата, за която се извършва сделката. В моят град има къща, за която искат 3 мил. евро, това ли е цената?
Никой не е луд да им я купи!
Приеми, че в момента хората са предпазливи, банките не дават кредити. След САЩ и Испания, след Гърция няма да има просто кредити за имоти. Който има пари иска нещо в града или ваканционен имот някъде, не на село.
Или изчакай 5-10 годинки, или свали исканата от теб цена драстично, може някой да се излъже.

12.   11, аз съм спокойна. Виж сега аз също никога не бих си купила имот на село. И разбирам защо са тези подигравки и подмятания:)Но в селото започнаха да идват много французи и англичани, защото е в близост до морето и е на добро място. Та затова може би там цените са по-надути. Немога да чакам 5-10 години, затова съм сложила думата "спешно". Имаш ли представа занапред цените ще падат ли още, или не? И ако знаеш случайно дали от 97 година досега каква е разликата?

13.   12, тези французи трябва да са социално слаби, не знам кой нормален човек ще предпочете имот на родното Черноморие пред такъв на Френската ривиера, освен ако не гледа евтинкото... нищо лично.

14.   От 13: И за да не кажеш, че се заяждам с това искам да ти намекна все пак, че явно и за чужденците е висока цената явно.