Споделена история от Други

Проблем с намирането на квартира
Дойде момента, който винаги съм знаел, че ще дойде. Дойде времето, когато аз вътрешно усещам и искам да напусна този дом в който израстнах.
Не мисля да разтеглям много нещата, просто не се чувствам щастлив тук, мястото ме подтиска, а и си имам конфликти с родители ми, който едва ли касаят някой от вас.

Но ето, че нещата не са толкова лесни. Първо аз съм само на 22 години и не взимам кой знае колко пари. И макар че за заплатата, която получавам винаги ще се намери най-обикновена и проста квартира тук вече ми изниква и вторият проблем. Аз имам куче и не искам да го оставям тук. Не искам да ми бучат цял живот как съм им натресъл животното и съм го оставил те да се грижат за него.

Сега трябва да си търся място от изключително разбрани наематели, че да мога да си взема кучето и да внеса осезаема промяна в живота от каквато безспорно имам нужда.

Какво да правя?

Коментари

1.   Аз миналата година бях на квартира за 4-5 месеца и не ми направиха абсолютно никакъв проблем за котката-преместих се, казах на приятеля ми да я вземе и ми я донесе в един сак :))
Зависи на какви хора ще попаднеш, аз бях при много свестни, добри и коректни хора, за които и досега си спомням с топлота и носталгия. Приятели сме и до ден днешен, макар да се виждаме рядко.
Намери си агенция, ако имаш финансова възможност, и при среща съобщи, че имаш куче. Мен например никой не ме пита дали пуша и аз не казах, и при първото търсене на квартира заклет непушач ме отряза. В правото си беше. Затова пък семейството, споменато по-горе и мои хазяи, не се възпротивиха, а бяха и досега са непушачи.
Свят шарен, широк, голям... Късмет и да попаднеш на хора с главно Х!!! Не крий, че имаш куче, бъди откровен и ще си намериш местенце заедно с него! Животинките са част от живота ни и не е лесно да ги оставим. Аз загубих първата си котка точно докато бях на споменатата квартира, веднага си взех втора, и за нея не съм имала проблеми!
Успехи и мнооого късмет! /че хората са станали едни... /
Още един съвет, че лягам да си дремна :)
Търси по-скромна квартира и необзаведена-няма да имаш какво да повредиш:) Мойта котка в квартирата/взех я необзаведена умишлено/ само пояизяде някой и друг тапет в кухнята, та ми излезе евтинко. И за това трябва да мислиш-животното е животно, няма разум като човек да го пази. Сега котката си яде тапетите ми и фикуса в собствения ми дом, ама какво да я правя, карам се, има някаква мааалка файда, ама като ми види гърба... Ама си е вкъщи, не е като на чуждо :)