Споделена история от Други

Мъжкото приятелство е повърхностно и трае само докато имате общи интереси
Някъде прочетох, че мъжете създават приятелство въз основа на общи интереси, а при жените не е задължително да имат такива - важно било споделянето. Това обяснява много неща и защо приятелите ми се отдалечават от мен, когато си сменя интересите. Излиза, че е много по-трудно да го има едно мъжко приятелство и да устои на времето от женското, понеже интересите на хората се менят... Но за мен това да зарязваш приятелите си само, защото вече нямате общи интереси е гнусно, противно и показва, че си използвач. На практика излиза, че мъжете използват приятелите си, за да има с кого да си прекарвата времето и като те си сменят интересите с нови ги зарязват. Изглежда ми много гадно, но си е самата истина.

М22

Коментари

1.   И при жените е така. Вярно е, че споделянето също крепи приятелството, но отдавна вече не е така. Много завистници и злобари се оказаха всички. За чий ни е да споделяме на някого? В крайна сметка всички разбират за това и си го украсяват както си искат... така че, по-добре запази за себе си всичко. За жалост вече отдавна не съществуват истински приятели, а само такива, от които получаваш някаква изгода. Преди си мислех, че само при мъжете съществува истинско приятелство, но ВЕЧЕ и при вас е както при жените, и знаеш ли защо? Без да те обиждам и нищо лично към никой... но откакто мъжете започнаха да си скубят веждите, да се обезкосмяват навсякъде, и да носят розови тениски женски очила и да се мислят за много готини(а всъщност приличат на чисти педераси), е извинявайте, ама вие станахте по-големи женички и от нас. Как ще има приятелство между вас? Та у вас се е зародила някаква злоба и завист, която я има при жените... злоба за величие и амбиция да си най-готиния, най-привлекателния. От няколко години тук е на мода да си пълен боклук и да се държиш като задник, да пиеш и задължително да взимаш наркотици и да се кефиш на хаус! Ако си от тези "мъже", които описах - сори, ама едва ли ще намериш някой истински приятел в такава среда. Най-много да пропаднеш и от теб да стане едно голямо нищо.

А и още нещо... от женското "приятелство" по-коварно нещо няма. Радвай се, че не си жена! Не търси приятели нито сред мъжете, нито сред жените. Обичай себе си и разчитай само и единствено на теб.... така поне няма кой да те използва!

2.   Имаш някаква противоестествена представа за приятел. Обясни какво е приятел според теб.

3.   Стига глупости.. мъжета така пък жените онака! Всичко опира до конкретни случаи и индивидуални личности! Душата няма пол!

4.   Всичко е относително

5.   Пич аз пък ще ти кажа, че мъжете са по-добри приятели от жените. Наскоро го разбрах. Както е казала номер 1 по- коварно нещо от женсктото приятелство няма ;)

6.   "ПРИЯТЕЛ" = човек, с когото ни е взаимно ПРИЯТНО да прекарваме времето си заедно! Не знам вие какво разбирате под приятелство и защо толкова го издигате на пиедестал? Както и всякакви откачени представи за "истинското приятелство", които нямат нищо общо с действителността, а после хленчите разочаровано по форумите.
Научите ли се да давате (внимание, време, помощ, настроение, обич и каквото друго се сетите) всеки ще ви смята за приятел! Търсите ли само как да изкярите от някого, или ако гледате само как някой да ви носи на ръце - скоро всички врати ще ви се затворят.