Споделена история от Други

Шофьорски курсове - БЧК тест и медицинско
Здравейте!
След няколко дни започвам шофьорски курсове. Днес се записах на курс за БЧК, който ще карам другата седмица. Разбрах, че накрая ще има и някакъв тест с 15 въпроса. Освен това днес си изкарах и медицинско. Докато търсих информация в интернет форумите не можах да разбера това медицинско има ли някакъв срок, за който да важи? Или веднъж като съм си го изкарала ще ми върши работа например и след няколко месеца?
Доколкото съм запозната, курсът за БЧК има валидност 5 години. Но за медицинското никъде не можах да намеря информация. Надявам се, че то също няма да има някакви срокове (или поне ако има, то дано да са по-голями), защото днес си го изкарах и кажи-речи половината ден ми отиде в това... Отделно плащах и такси. И ако се окаже, че след няколко месеца пак трябва да премина през това, се оказва, че днес съм си губила времето и съм си хвърлила парите на вятъра...
Та накратко имам няколко въпроса:

1. Медицинското има ли валидност? И ако да, каква е тя? Колко време важи?
2. Какво представлява този БЧК тест?
3. Какво се прави на този БЧК курс?

Благодаря предварително за отговорите!

Коментари

1.   И медицинското и БЧК сертификатчето не важаха повече от 6 месеца май. Казвам го по спомен, не съм сигурен :)
Иначе за самият БЧК курс - веселба си е. Събират ви 10-15 човека и някакъв лекар ви обяснява как се оказва първа помощ, превързвания, за счупванията, степени на изгаряния и тн. Нагледно се показва как се прави сърдечен масаж на манакен.
Накрая има един елементарен тест от 6 въпроса, на който могат да те скъсат ако объркаш повече от половината :)
Общо взето един ден си отива, но е елементарно.

*Syndrome

2.   1. валидността на медицинското за шофьорски курс е 6 месеца.
2. Седиш в зала с още 15-20 човека около 5 часа лектор обяснява и най-накрая тест от 15 въпроса на който лекторът ти казва отговорите. няма скъсани на БЧК тест спокойно, стига да не се правиш на много отворен.

Защо и кой ти каза сега /преди да изкараш листовки/ да изкарваш медицинско и БЧК. Това е глупаво, не ти го пожелавам, но те може и пет пъти на листовки да те късат и да се проточи курсът с месеци. Тогава и БЧК и медецинско ти изгарят.

3.   "Медицинско за шофьорска книжка -Валидността му е 6 месеца от датата на издаване."
А колкото до курса по БЧК ще кажа същото както номер 1 е коментирал с изключение на това, че теста е от 15 въпроса, а ти трябва да отговориш минимум на 11 или 12 нещо такова беше последно когато аз го карах в началото на тази година. Самия курс на мен ми беше леко отегчителен поради факта с филма, който ще ви прожектират, но всичко останало беше супер интересно зависи какъв лекар ще ви сложат за лекцията. Но в крайна сметка ако поне малко се заслушаш в това което ти говори лекаря въпросите не са кой знае колко сложни.. и би трябвало да се справиш...чувала съм коментари от други хора, че общо взето хората, които не са успявали да вземат теста са били неграмотни просто...това е ... пожелавам ти успех с книжката и когато я вземеш и преминеш през всички изпити ти пожелавам леко и безаварийно каране :) Успех!
"vIcToRy"

4.   Преди няколко дена го изкарах курса на БЧК значи първо си плащаш таксата от 45 лв. след това имаш лекции до обед от лекар, който ти обяснява, какво трябва да правиш пускат ти филм нагледно да видиш какво представлява и след това е теста, който се състои от 15 въпроса. Имаш право на три грешки при четвърта се явяваш повторно на курса две момчета ги скъсаха на нашия изпит, така, че трябва да се внимава.

Колкото до медицинското си прибързала то се прави за самата книжка, а не се знае колко време ще ти отнеме да си вземеш листовките и кормуването. Желая ти успех ще ти е нужен сега е по-натегнато положението в сравнение с преди

5.   Благодаря на всички за изчерпателните отговори! :)

6.   Имам въпрос - този курс на БЧК има ли някаква давност? Четох из коментарите и никъде не беше написано дали със сигурност има някакъв срок или не. Понеже не следя тук, моля да ме уведомите на скайп:....
Благодаря предварително и леко и безаварийно каране на всички нови шофьори! :))

Модератор - не публикуваме контактни данни

7.   И аз имам същият въпрос има ли някаква давност ( БЧК)

8.   валидността на документа от БЧК Е 5 години

9.   нелъжте момчето бе седиш там като най-големия простак 4:30-5 часа и накрая ти дават тест с 15 въпроса ако имаш до 3 грешки минаваш ако имаш над 3 ти дават оште един и на тоя аго изгоиш се явяваш друия път или когато ти е удобно на БЧК КЪСАТ! и то много докато бях там сигурно 10 човека дойдоха за поправка и то са ги късали не 1 път..

10.   да прав е номер 9. Аз днес се явих на бчк и имаше 15 въпроса, при 3 грешки, ти дават нов тест и ако имаш пак 3 или повече грешки се явяваш друг път пак... само че вече плащаш 22 лв, а не 44 и се явяваш само на теста, не стоиш пак 6 часа

11.   a и още нещо късат на бчк да!!! днес скъсаха 2-ма...

12.   медицинското има срок от шест месеца, а относно БЧК това е една организация напълно ненужна в основата на автомобилния транспорт която е измислена за събиране на средства и е задължителна. Води се обучителен курс по първа помощ което значи че заплащаш някава услуга и би трябвало да получиш от тях едно листче хартия без което не можеш да си вземеш книжката, но какво правят тези старци и по точно доктор Ровелов на Дондуков №61 този боклук трябва да му стане ясно че се кара обучителен курс които се състои от 6 часа и тестат е от обща колтура не е изпит за да ги късаш и да им дрънчиш пари като просяк, ако исам да държа изпити и да се обучавам за доктор ще се записваме в медицинска академия. Та на кратко това значи БЧК ненужно но задължително фабрика за събиране на пари, съжалявам че заради един глупак като Ровелов подлагам цялото БЧК под един знаменател защото тази глупост е само на дондуков №61 и само при този нещасник.

13.   На мен не ми помагаха за БЧК..

14.   А на какви прегледи се минава за медицинско и горе - долу колко пари излиза? Как те преглеждат?

16.   колеги онзи ден ходих на прословътото бчк и ме скъсаха защото имах 4 грешни въпроса от 15

17.   бчка е с валидност 5 години и да късат, трябва много да се внимава и слуша по време на лекциите. А за медицинското аз доколкото знам няма преглед, даваш си личната карта и от там ти попълват документите.

19.   Дали в КАТ биха направили компромис за няма и с месец просрочено медицинско? Чувала съм за такива случаи и разбрах, че просто ти съкращават срока на валидност на документа... Дали някой има опит с подобна ситуация или поне коректна информация?

20.   Какво представлява теста за БЧК?

22.   Звано в КАТ и ги питай, или отиди нанинформация. 15лв е едно медицинско за 10 мин в СТАРА Загора.

24.   Днеска бях да си записвам час и платих 55лв

25.   Здравейте, има ли срок за записване и взимане на БЧК, понеже аз скоро си взех и двата изпита по кормуване, но в момента нямам сяободно време, та бих искала да знам дали след като си вземеш изпитите веднага трябва да се явиш на БЧК или има някакъв срок? :)

27.   От кога ще има записване на часове за тест за шофьори

29.   Търся тест номер 2 и 3 от БЧК -то, моля ако някой ги е снимал да ми ги прати. Благодаря

30.   Прекалиха тия от БЧК. Още от началото на ноември спряха курсовете за първа помощ, сега си продължават и ще се влачат dо когато се влачат и мерките. Това е егати и простотията! Толкова е ''трудно'' да организират работата в сегашната обстановка, но иначе като прибират парите от таксата, не се бавят! Много се проточи шоф. ми курс, защото като се записах, работех извън населеното място, в което съм и се прибирах много късно, а моят инструктор в петък, събота и неделя отсъства и не кара с курсистите. Декември 2020 взех изпита по практика, теорията я взех лятото на 2020. И сега ще чакаааааммеееее БЧК да се наканят. Ами на село има възрастни хора, няма автобус до селото, а е 7 км разстоянието. Докато пуснат БЧК, няма да мога да карам с инструктор, нямам и придружител. Затова ще трябва пак да вземам часове с инструктор. Тъпа смотана държава.

31.   Здравей някой знаели кога щесе отвори бчк

32.   Здравейте, аз съм медицинско лице (акушерка) трябва ли да изкарам курс?

33.   Здравейте, имам въпрос. Колко години трябва да имаш навършени, за да изкараш БЧК?