Споделена история от Други

Ще се оправи ли България?
Честно си кажете мнението ще се оправя ли България, или по-зле ще става? Ако да-кога? Ако не-къде да емигрираме, където да имаме шанс да живеем по-нормално? Работа тук няма и образованието ни не струва.

Коментари

51-83 от 83

59.   До автора.
България не принадлежи на българите вече. Не съм някакъв специалист по тези въпроси, но виждам, че турци, цигани и сега тези радикални ислямисти - мнимите бежанци имат повече права от нас в собствената ни държава. Дават им всякакви помощи от всякакви организации, но най - много ме дразни факта, че законите ни не важат за тях - цигани и турци изнасилват на воля и наши и техни ДЕЦА под 13 години - България не е осъдила нито 1 от тях - даже се женят в Сливен ( най- младата майка в България е циганка от Сливен на 11 години ражда и никой не съди престъпника който я е забременил понеже е циганин и той ).
Тук не само, че нямаш бъдеще ( в България ) ако си българин, но и всъщност истината е че, за Българи - България е най-лошия вариант да живеят от всички гледни точни абсолютно.

Възпитаник съм на у-ще Христо Ботев от 1987 и съм вероятно един от най-големите патриоти и националисти в страната. Всичко което гледам или чувам от медиите за страната ми ме убива психически, а факта, че не мога да направя или променя нищо ( точно както всички вас ) ме депресира доста силно.

Това не е нашата страна ... няма абсолютно никакъв начин да си я върнем. Всичко се управлява в България от всякакви хора, но не и от българи, а тази част управлявана от българи не са патриоти, а така наречените бизнесмени, олигарси..... , а даже и патриот да застане на чело - няма да има никаква подкрепа от никой - поне не такъв, който да може да помогне с знание или опит. Всички които имат такива минават на страната на продажниците, защото знаят, че ако не минат пак ще си станат гладуващи.

Българите сме добродушни хора и всички тия извратени цигани, турци и всякаква друга паплач ни научиха на изкуството да си престъпник. Връщане няма.

На тези, които ще започнат да защитават циганята, турчалята и другата зган -> Когата България беше изгонила ислямистите и заключила циганите в гета - каква беше престъпноста, колко бяха извращенията над деца и жени, каква беше икономиката на страната, какви бяха заплатите сравнение с цените. И най-важното - Каква беше сигурноста на българина в България и къде изчезнаха усмивките на хората, които срещам по улиците през последните 25 години? Отидоха на физиономиите на цялата тая паплач дето ни тероризират.

България е където ти е в безопасност детето.
България е където ти е безопасност жената.
България е където си в безопасност ти.
България е където ти е спокойно на душата.

Тази държава, коята се казва България НЕ Е моята страна.

60.   59, в главата ми се въртят такива страшни мисли за такива като тебе, че подлудявам от тях. Какви са тези тъпотии които пишеш-: "Тази държава, коята се казва България НЕ Е моята страна. " Ти с главата ли мислиш, или със задника си? Какъв патриот си, имаш ли представа какво значи тази дума? Ти си просто един плюмчо, който си мисли, че чрез плюене ще се решат нещата в България. Ти си от онези Ботеви герои- патриоти, които " душа дават, но не свойта, а душата на народа"! Такива ни управляват вече 24 години, от тях тегли народа. Като не припознаваш България за родина, по добре се махай "ПАТРИОТЕ"! От такива лъжепатриоти, няма нужда България!

61.   до 59:

цитирам:

"Всичко което гледам или чувам от медиите за страната ми ме убива психически, а факта, че не мога да направя или променя нищо ( точно както всички вас ) ме депресира доста силно. "

ЕТО тук е проблемът. Основният проблем. И в предишни постове писах за демотивиращото говорене. Медиите ни заливат с негативна помия всеки ден. Създават едно чувство на обреченост, чувство че като живееш в България все едно живееш в най-бедното, най-грозното, най-болното място на Света. А всъщност България е в топ 30% държави по индекс на човешко развитие. Но медиите не ни казват "вие живеете много по-добре от Бангладеш", а ни казват "вие живеете много по-зле от Швейцария". Не ни казват "вие сте по-образовани от 70% от света", а ни казват "представихте се по-зле от Финландия", И това има адски демотивиращ ефект върху българина, който е свикнал да вярва на медиите и да възприема информацията от там като чиста монета. Нещо повече - ако информацията е на -чужд- източник, ще има още по-голяма тежест. Проблемите на българина са:

- Изключителен страх от авторитети и такива които се представят за авторитети. Вероятно останало в народопсихологията ни от годините на робство.
- Приема медиите за авторитети и се оставя емоционалното му състояние да бъде манипулирано лесно от тях.
- Прекалено много драматизира всичко.
- Нереална оценка за състоянието на Света.
- Прекалено силно идеализира чуждото, повлиян от същите тези медии

Всички тези проблеми се трансформират в един:
Прекалено ниско самочувствие.

Но самочувствието на българина се базира на сравнение. Ако той е по-добър от някого, има по-голямо самочувствие. А колко хубаво би било човек да има самочувствие без да е нужно да се сравнява с някого. Поради някаква причина българинът не може да го прави. Затова наистина ОСНОВНИЯТ проблем на българина е че:

Непрекъснато се сравнява!

62.   Подкрепям 61 и искам да допълня! НЕ СЛУШАЙТЕ МЕДИИТЕ! Четете в интернет. Не казвам, че там всичко е напълно истинско и няма външна намеса, но там поне се виждат мненията на обикновените хора!

63.   Медиите не само, че не показват цялата истина, а и я прикриват ( не винаги ). Има някаква вътрешна политика ли не знам, но престъпленията извършени от малцинства се прикриват с инициали или тотална липса на информация за извършителите ( това е в противоречие с същността на медиите).

Със сигурност причината е, че ако видим и знаем цялата истина ще стане гражданска война. Чудя се, колко ли случая са прекрили управниците, мафията и имигрантската паплач с влиянието си в медиите.

http://clubs. dir. bg/showflat. php? Board=pazardjik&Number=1945186393&page=14&view=collapsed&sb=6

Това е линк към доказателството от което имат нужда някой. Такива извращения в български квартал и след милиард години няма да прочетете. 70 български деца между 13-16 години изнасилвани ден и нощ, а бременната българка, която е отвлечена умира след над 70 изнасилвача изредили и се за по малко от 24 часа ( бебето умира също ). В интернет има много запазени статии за подобни неща, в някой даже се предоставят имената и извършителите - малцинствата.

Това не са хора, нито са животни. Каквото и да са - в България са и са на всякъде. За тези, които ми коментираха патриотизма - Да си патриот не значи да направиш момченце - боксова круша за малцинствата или да направиш момиченце - секс играчка за малцинствата или жена ти за същите.

Щом за вас това е приемливо - стойте тук и си пишете в форумите докато ония `работят`над семействата ви. За мен това е неприемливо. Ако имаше война в България да се бия, но ако гръмна един от тия - всички знаете какво става - пращат собствените ни полицай или жандармерия ( че и ако стане по сериозно и армията ще ни пратят на нас ) за да ни спрат, а за тях каквото и да ни направят даже не се говори повече от ден-два - да им се прати въоражена сила е смешно да се говори даже - те нали са малцинства - те са над закона.

Това е затвор за българи не държава за българи.

Стой тук да те изнасилват, малтретират и убиват - аз съм Патриот, НЕ Малоумен.

64.   Хайде стига си подскачал, като ще се махаш, махай се. Защото все меки китки избирате на изборите, затова циганите върлуват. Защо бяха кротки като агънца преди 89 год? Тогава щяха да ги строшат от бой, ако правеха золуми, ама сега "УЖ"демокрация, а в същност педераси движат нещата, затова сме на това дередже. Я кажи ти за кого гласува, може би за Светльо -изкукалия, а сега искаш ред и дисциплина. На идващите избори, пак за него гласувайте, ама после няма да се оплаквате. Той си гушна от глупавите млади едно милионче и си гледа сега животеца, пък Вие ще плачете от цигани изнасилвачи. Като Ви е слаб акъла, да Ви е як гърба, няма средно положение!

65.   Толкова си се оплел в нещата, че не можеш да видиш истината. По начина ти на писане се вижда, че си мазохист и реалноста не те притеснява изобщо. А може и да си някой от тия за които говорех ( малцинства или престъпници ). Какъвто и да си е без значение за мен и за хората, които вярват на фактите и на това което виждат, а не на приказки.

( Паразита има нужда от приемник )

66.   Безмислен въпрос. Отговора го знае всеки нормален българин:НЕ

67.   България е продадена не го ли разбрахте за какво оправяне говорите

68.   Ето какво е казал Васил Левски: "
Братство с всекиго, без да гледаме на вяра и народност
Целта ни в Българско е братство с всекиго, без да гледаме на вяра и народност. Ръката си подаваме всекиму, който желае да пролива кръв с нас заедно за живот и свобода човешка. "
Моето мнение:
Три неща са ви най неприятни на тоя свят - ДПС, БСП и ромите. Не е ли обезпокоителено, че има български семейства, които живеят като роми? Има такива, да. До 2008 едвам си събрах пари да си направя прозорците, и пак не си направих всички. Един висшист (баща на мой приятел) живее в стая с температура около 8 - 12 градуса! Това са българи, може би малка част от многото такива, които медиите не показват и умело крият. Държат хората неосведомени, показват само ромски семейства. И какво ще си кажете като ви говорят за бедни домакинства? " А, ама те само цигани показват.. какво ме грее " Грее ви това, което не грее много българи през зимата. Националисти и малцинства се карат, богатите печелят. Истинските врагове са хората от плутократичните слоеве на обществото. Шефовете на нощни клубове и хора от този слой! Трябва да изкореним тази себичност.

70.   Във връзка с казаното от номер 68- Аз живея в провинциално градче и МНОГО хора тука живеят в стаи с температура 7-8 градуса.

71.   Някога повярвах за малко, че може и да се оправим, но сега си мисля, че сами няма да можем-материала е кофти наистина! Народа се изроди-не става! Навън се котира, но тук-не!

72.   Разбира се.

Да съберем пари заедно и да си поръчаме атомна бомба. Кой може да създаде група във Фейсбук?

73.   "От кого чакате да оправи държавата, ако не на себе си? Нали знаете приказката за неволята"
Кажи как точно да стане. Напиши ми план - Първо прави това, после това... Макар и да съм на 20, ще пробваме.
България е държава, още във феодални времена, където един висш суверен държи всичко, но има множество васали из страната. Разбира се, водят се и много борби за престола, а простолюдиевто си е работническата сила, която се впряга и използва.

74.   България не е толкова зле колкото си мислите. Тия неща които си мислят някои че като отидат в чужбина и веднага ще почнат да им плащат големите заплати и то без да правят почти нищо е само в техните си мечти. Нищо подобно в действителност. Само човек който НЕ е ходил в чужбина може да разсъждава така.
Наскоро даваха статистика че по безработица и мизерия България е чак на 43 място в света. В Европа има цели повече от 15 държави които са по бедни от нас с по голяма мизерия и бедност в страна. Македония, Сърбия, Армения, Босна и т. н. по бедни от нас и с по голяма безработица. А за тия извън Европа които са в Африка и Азия да не споменавам.
Само за сравнение-бях в Кипър два сезона- първо там се работи по 6 дена в седмицата, а ако работата е сезонна (на морето) се работи без почивен ден. 6 месеца без нито ден почивка. Без значение българин ли си, румънец ли или кипърец. В България почиваш цели два дена в седмицата. Такова нещо тук няма.
Заплатите са около 800 евро средно, като квартира не ти осигуряват, а само храна. А ако ти осигуряват квартира заплатата е около 600 евро. Храната е двойно-тройно по скъпа от в България. А има и много други неща които те блазнят да си купиш. Квартирата е 250 евро, остават ти 550 от 800, като поне 400 ти отиват за храна, бензин, и странични разходи. Спестяваш около 50-100-150 евро на месец. Но работиш само 7 месеца, през зимата всичко затваря и тия пари които си спестил през сезона, с тях ще трябва да се издържаш 4 месеца от декември до март включително, докато дойде следващия сезон. Отделно самолетни билети. Така че не си мислете че се правят пари. Какво спестиш с това трябва да се издържаш зимата докато дойде следващия сезон и дойдат хората. Разбивате си здравето за нищо. Толкова е силно слънцето че само след втория ден кожата ви е изгоряла и ви боли на всякъде. Ами цяло лято всеки ден така? М? Дали ще издържите? Кипър е в средата по стандарт на живот в страните от ЕС, така че ние не сме много по далече от тях. А от страните извън ЕС в Европа, сме твърдо пред тях, с изключение на две, три.

76.   74, бягай да си почиваш.:) Не съм чел такива глупости..

77.   България никога няма да се оправи . Който се интересува от геополитика и народопсихология е наясно .

78.   76 Какво се връзваш на човек който смята че Армения е в Европа?
74 пише пълни глупости. В Македония, Сърбия, Босна и т. н. минималните заплати са по високи да не говорим че безработицата по ниска за какво говорим?

81.   Тайничко се надявам, но съм реалист - няма да се оправи поне в следващите 10 века

82.   Такива сте неблагодарници всичките! Естествено, че да.

84.   нека дадем конкретни мерки как да си оправим държавата. един от най-големите проблеми в българия е лошото икономическо положение, безработицата, мизерията, безпаричието и прочие. искам да изкажа моето мнение как можем да се справим с огромния икономически проблем. първо задължително е нужно да има стабилна индустрия и земеделие. да има хората къде да работят а и не само, те също създават още работни места. ако си представим, че в даден град или област примерно да речем димитровград се отвори завод в който да работят 1000 души, които получават 1000 лв заплата. тези 1000 човека ще започнат да харчат своите заплати за нуждите им, като хранителни продукти, лекарства и т. н. тези 1000 човека до преди отварянето на завода да си представим са били безработни и са нямали толкова голяма платежосбособност, тоест харчили са по-малко пари. но сега като имат заплати да купуват повече хранителни продукти, за да се изхранят. и така тези които продават хранителните продукти(например кварталните магазинчета)ще са на по-голяма печалба, защото тези 1000 човека харчат повече пари. така кварталните магазинчета или супермаркетите генерират по-голяма печалба. пазара за тях става по-голям, защото тези 1000 човека харчат повече пари. и те(кварталните магазинчета или супермаркетите)като виждат, че търсенето се увеличава, могат да решат да се разшират и да наемат нови работници. същото е и за лекарствата. тези 1000 човека като имат тези 1000 лв заплата ще почнат да харчат за лекарства в аптеките (ако са разболеят де). и така аптеките ще видят че бизнеса им върви и могат да решат да се разширят и да назначават нови работници. и това се отнася ресторантите, таксиджийте и. т. н. тези всички сектори ще се развиват и в тях ще се назначават нови работници само защото тези 1000 човека получават повече пари и съответно харчат повече и по този начин се развива икономиката и се откриват нови работни места. и като тези 1000 човека получават 1000лв държавата ще започне да взима повече пари от данъци. от данък общ доход ддс и т. н. но има един проблем как ще създадем силна индустрия и замеделие. според мен тук трябва уверено да се намеси държавата със създаването на закон. индустрията и земеделието произвеждат стоки предназначени за продажба. за да има промишленост и земеделие трябва задължително да има ПАЗАР, където да си продават стоките. този закон да осигурява някакъв процент(примерно 70%)от стоките, които се предлагат в магазините в българия да са от български произход(тоест направени в българия от български работници). един вид държавата да осигурява, чрез закон, на българските фабрики и земеделци, че тяхната продукция ще се продава и че те ще имат печалба. така ще се открият нови фабрики и земеделието ще потръгне и вследствие на това ще има нови работни места в фабриките и в земеделието, което ще увеличи и другите сектори в икономиката(аргументирах се по-горе). така платежоспособноста на българите ще се увеличи, а във вследствие на това държавата ще спечели много повече пари от данъци(ддс, данък общ доход и т. н). и така тя(държавата) ще има възможност да увеличи заплатите на армията, на полицаите, на лекарите, на учителите и т. н. по темата за икономиката на българия мога още да кажа ще стане много дълго. ако някой попита мога да му разкажа още за икономиката на българия и дори за справянето с корупцията. само попитайте и ще ви разкажа още. за жалост никой от родните плитици не би направил това за което казах за справянето с тежкото икономическо положение, нито герб, нито комунистите от бсп, нито атака, нито дпс, нито никой. те са твърде големи страхливци или може би малоумници, за да напряват нещо добро за българия.

85.   нека дадем конкретни мерки как да си оправим държавата. един от най-големите проблеми в българия е лошото икономическо положение, безработицата, мизерията, безпаричието и прочие. искам да изкажа моето мнение как можем да се справим с огромния икономически проблем. първо задължително е нужно да има стабилна индустрия и земеделие. да има хората къде да работят а и не само, те също създават още работни места. ако си представим, че в даден град или област примерно да речем димитровград се отвори завод в който да работят 1000 души, които получават 1000 лв заплата. тези 1000 човека ще започнат да харчат своите заплати за нуждите им, като хранителни продукти, лекарства и т. н. тези 1000 човека до преди отварянето на завода да си представим са били безработни и са нямали толкова голяма платежосбособност, тоест харчили са по-малко пари. но сега като имат заплати да купуват повече хранителни продукти, за да се изхранят. и така тези които продават хранителните продукти(например кварталните магазинчета)ще са на по-голяма печалба, защото тези 1000 човека харчат повече пари. така кварталните магазинчета или супермаркетите генерират по-голяма печалба. пазара за тях става по-голям, защото тези 1000 човека харчат повече пари. и те(кварталните магазинчета или супермаркетите)като виждат, че търсенето се увеличава, могат да решат да се разшират и да наемат нови работници. същото е и за лекарствата. тези 1000 човека като имат тези 1000 лв заплата ще почнат да харчат за лекарства в аптеките (ако са разболеят де). и така аптеките ще видят че бизнеса им върви и могат да решат да се разширят и да назначават нови работници. и това се отнася ресторантите, таксиджийте и. т. н. тези всички сектори ще се развиват и в тях ще се назначават нови работници само защото тези 1000 човека получават повече пари и съответно харчат повече и по този начин се развива икономиката и се откриват нови работни места. и като тези 1000 човека получават 1000лв държавата ще започне да взима повече пари от данъци. от данък общ доход ддс и т. н. но има един проблем как ще създадем силна индустрия и замеделие. според мен тук трябва уверено да се намеси държавата със създаването на закон. индустрията и земеделието произвеждат стоки предназначени за продажба. за да има промишленост и земеделие трябва задължително да има ПАЗАР, където да си продават стоките. този закон да осигурява някакъв процент(примерно 70%)от стоките, които се предлагат в магазините в българия да са от български произход(тоест направени в българия от български работници). един вид държавата да осигурява, чрез закон, на българските фабрики и земеделци, че тяхната продукция ще се продава и че те ще имат печалба. така ще се открият нови фабрики и земеделието ще потръгне и вследствие на това ще има нови работни места в фабриките и в земеделието, което ще увеличи и другите сектори в икономиката(аргументирах се по-горе). така платежоспособноста на българите ще се увеличи, а във вследствие на това държавата ще спечели много повече пари от данъци(ддс, данък общ доход и т. н). и така тя(държавата) ще има възможност да увеличи заплатите на армията, на полицаите, на лекарите, на учителите и т. н. по темата за икономиката на българия мога още да кажа ще стане много дълго. ако някой попита мога да му разкажа още за икономиката на българия и дори за справянето с корупцията. само попитайте и ще ви разкажа още. за жалост никой от родните плитици не би направил това за което казах за справянето с тежкото икономическо положение, нито герб, нито комунистите от бсп, нито атака, нито дпс, нито никой. те са твърде големи страхливци или може би малоумници, за да напряват нещо добро за българия.

86.   България си е оправена и си стои където е, а вие потенциални емигранти - умници се чудите какви оправдания да си намерите, за да изчезнете извън пределите й.
---
Ето ви програма за емигриране....
три робота - работодатели от Марс търсят емигранти - умници от заспалата България, за да берат марсиански домати и чушки, но преди това да ги насадят, отгледат и се грижат за тях. Може и други плодове и зеленчуци.
И понеже българите са пионери ще поведат дори и братята хамериканци за марсиански домати.
Да е хаирлия, от бая ви Тошо.

87.   Май няма...
Аз съм в депресия вече не знам какво ще се случи с живота и бъдещето ми:"(Супер важно е за мен България.... не ми се ходи по чужбина ама няма да ставам слуга на тия простаци в парламента. Ако ще се организират бунтове и размирици с една дума революция идвам с най голямо удоволствие където и да съм!!!! отмъщение за съсипията на тази земя пропита с кръв!

88.   Може да се оправи, ако се даде поле за изява на прогресивните хора, на идеалистите социалисти, и да се впрегнат юздите на еманципираното съсловие, което котира мутренския битовизъм.

89.   Важно е аз да се оправя, а не България. Държавата е умъртвена. Нищо не може да помогне. Нужни са много неща: високи заплати, заетост, да не се краде, култура (възпитание). Да не се създават излишни неща като КАТ. В Германия не се виси по цял ден за номер на кола. Какво ще правим с тоя КАТ ако сме в Китай и на гишето застанат 1 милиард китайци? И това ми било страна от ЕС. Жива циганария. Да се забранят и пунктовете за скрап и циганите ще спрат да крадат. Конете и каруците да се премахнат. Учителите да учат на модерни неща, а не за Андрешко. Всички фирми за услуги са самоуки!!! Всички монтьори са без образование. Ужас! Лекарите да не вземат пари под масата. Хонорарите на адвокатите да са ниски. В земеделието да се субсидират млекопроизводители, пчелари, овощари и зеленчукопроизводители. Да се премахнат прекупвачите по пазарите. Е....колко ли още неща има. Полицаите наполовина и да стрелят. Сега и пет пъти да се увеличат ефекта е никакъв защото никой не се страхува от тях.

90.   Айде всички оплаквачи се събрахте? Кой ви е виновен. че нямате пари? И в коя държава смятате че парите че дойдат при вас? При положение че в мо ента банките отчитат връх на спестяванията, значи че ние по богати от сега не сме били никога. Аз съм много доволна от живота в България. Не съм доволна от простотията и мързела на някои хора. И безработица няма. Има липса на квалифицирани кадри.

91.   Вие, от Плевен и другите провинции какво правите за да помогнете да се оправим? Дори боклука не знаете лъде да си изхвърлите!

92.   Когато в България започне някакъв вид държавен упадък, вместо да се консолидираме и стегнеме, у нас винги са се задействали механизмите на поединично спасение. Така става и сега. Мого хора викат; "Абе аз да съм добре, пък другите какво ме интересуват". До сега не ви интересуваше, но много скоро ще започне истински да ви интересува, защото държавата ни от 1989г. върви на доло със шеметна скоост и скоро от нея няма да остане нищо. А вие, без да му мислите много, продължавайте да се изселвате.

93.   Няма да се "оправи". Отиди в Сомалия или Афганистан - там всичко е "оправено", само теб чакат. Мани я тая "неоправена" България.

94.   България ще се оправи ако я продадем на Германия и точка. С тези крадливи партии, които освен това не се вълнуват от ЧОВЕКА - заплати, пенсии и здравеопазване не може посмъртно да стане нещо. Не може да вземаш заплата като безработен в Германия, да плащаш на лекарите за всичко под и над масата, полицаите да те рекетират, банките - също. Пуснеш телевизора - от там само убийства и кражби. Това е жесток терор. Къде се е чуло и видяло в Германия например да има ДПС? Нали там живеят 5-6 милиона турци? Ако се махне ДПС ще изчезнат и патриотите, защото те живеят от тях. Така до края на света. И накрая някакъв на име Слави Трифонов се плюнчи всяка вечер че щял да оправи нещо. Пак еднолична партия. Не е лоша идея да минем към Германия като нова федерация. Просто ТИЯ ДА ГИ НЯМА ДО ЕДИН. Заплати като за умряло, пенсии - също. Къде им е голямото благоденствие от ЕС и НАТО?

96.   Трябва да кажете с кого искате да се сравняваме — с Европа и ЕС, или със света. Спрямо световните стандатти България не е толкова зле, малко над средното равнище е. Но ние трябва да се сравняваме със европейците, защото не живеем в Африка. И фактите са, че сме най—бедната ЕС, 28—та от 28 държави и че сме в топ 10 на най—бедните от 50 държави на континента. Европейски държави, които със сигурност са по—бедни от нас са:
Молдова, Украйна, Беларус, Албания, Черна Гора, Сърбия, Македония и Босна и Херцеговина. Може и да пропускам някоя.

97.   От 96

А сега рецептата, към какво трябва да се стремим:
Утопично е да се вярва, че скоро ще достигнем стандарта на Германия, Франция etc. На този етап е достатъчно в близко бъдеще поне да достигнем стандарта на Гърция, Латвия, Унгария и Хърватия.

51-83 от 83