Споделена история от Други

Защо нямам нито един приятел?
Да не ми завиждат за нещо? Изобщо не се разбирам с другите мъже/момчета. Те в повечето случаи ме игнорират и изобщо не се и опитват да общуват с мен. Някои хора ми казват, че е защото имам по-особени интереси:

- не се кефя на коли... вече;
- не пия бира;
- обичам ретро музика и филми от 80-те;
- харесвам футбола горе-долу, но не съм голям фен; - най-добър съм в спорта колоездене.

Но нима приятелството между мъже е базирано само на общите интереси, да не сме в детската градина, какъв е шанса всичките ви интереси да са общи? Нима не е по-важно да имаш хора, с които да споделяш, на които да се оплакваш от работата и от жената/гаджето? За мен е глупаво едно приятелство да се базира САМО на общи интереси и хобита.

М24

Коментари

1-50 от 63

1.   Човек, същият съм като теб. Много обичам музиката и киното от 80те, но имам приятели(макар и малко). Ако има начин би ми било приятно да се свържем по скайп.

2.   До 1 - скайпът ми е *********

Надявам се това да бъде публикувано по изключение. Все пак скайпът ми не е никаква лична информация, а и профилът ми не е попълнен.

Модератор: Не е позволено да се публикува лична информация!!!!

3.   И за какво ще си говориш с човек, с който нямаш сходни интереси-за времето, за валутния курс, или може би за политика? Могат да се водят само повърхностни разговори, или да се оплакваш, както сам каза от жената, или работата. Такава компания ли предлагаш?

4.   До 3 - за жени и за връзки! Всеки мъж се интересува от жени!

5.   3, а нима за теб приятелството се свежда само до компанията за ловене на риба/пиене на бира и гледане на футбол? Да ти кажа - това изобщо не е приятелство, а лежерна компания. Може постоянно да ходите за риба и да гледате футбол заедно, обаче би ли му доверил най-съкровенните си тайни и ще очакваш ли от него помощ за каквото и да е?

6.   До 2 - и от кога скайпът е лична информация?

7.   Ок, не е нужно да си гласуваш сам за коментарите, не ставаш по-убедителен! В последното изречение си прав.
от 3

8.   Нима не е по-важно да имаш хора, с които да споделяш, на които да се оплакваш от работата и от жената/гаджето?
--------------------------

Аз на тези хора им казвам кошчета за душевни отпадъци.
Не че нещо, но всеки има куп проблеми на главата, и ако се хване да слуша и чуждите ще му дойде в повече, отколкото може да понесе.

9.   Заради модерното мислене. :)
Аз например харесвам филми от 80-те най много екшъни, но имам приятели, които мразят стари филми, харесват нови филми.
Това е модерното мислене- скапано

10.   До 8 - добре ако не те интересуват чуждите проблеми и си такъв егоист защо са ти приятели тогава? Бирата и цацата можеш да си ги консумираш сам, да ловиш риба също.

11.   Не съм безчувствена към чуждите неволи, но ако нон-стоп обсъждате ПРОБЛЕМИТЕ вече идва в един момент, в който ти писва. Животът не е само проблеми, нали..

пс : и не обичам риба, риболов и бира!

12.   А щом си момиче - моля не пиши повече тук! Темата е за мъжкото приятелство, аз съм момче, а не момиче.

От автора

14.   Пишете коментари!!! Знам, че това не е поредната история за секс или нещастна любов, обаче освен любовта и секса има и други неща в живота.

15.   Нормално е да се получава така, защото в днешно време всичко опира до общи интереси, не само между приятели а като цяло. Аз съм момиче и нямам много приятелки именно поради тази причина, но различните винаги са обречени на самота, защото на другите им е трудно да ги разберат и приемат такива каквито са...

17.   Заради реплики като "аз съм момче, не момиче". Хленчиш като ощипана мома, не разсъждаваш като мъж.

Извинете, че се намесих в "мъжката" ви тема.

Лоша

18.   Ами ти не даваш да ти пишат момичета, а повечето посетители на сайта сме такива...

19.   Човек помисли малко как ставаш приятел с друг човек като мрънкаш на непознати за жена ти ли или като имате общи интереси и в последствие като ти станат приятели вече може да споделяте но за да се стигне до там все пак трябва нещо да ви свързва

20.   От 11, о, тук имало дискриминация.

21.   "Ами ти не даваш да ти пишат момичета, а повечето посетители на сайта сме такива... "
Затова има толкова детински и заядливи коментари.

А и точно вие жените създавате приятелства само на базата на споделяне и при вас общите интереси не играят съществена роля!

22.   Нима не е по-важно да имаш хора, с които да споделяш, на които да се оплакваш от работата и от жената/гаджето? -------------------------------------------??? Затова писах още в началото!!!

23.   Явно си доста запознат с женската психология. Как достигна до тези крайни заключения само не ми е ясно. За да нямаш приятели, независимо мъже или жени, явно проблемът е някъде в теб, не в това кой какъв спорт обича и какви филми. Помисли си. Не говори за детински изпълнения, щом самия ти отдаваш такъв почит на звездичките на коментарите. Лоша

25.   Аз малко късно да се включа ама... Към автора-прочети написаното от теб и ще си намериш сам отговора на въпроса....

26.   Ако бях момиче коментарите щяха да са като по шаблон "Миличка, сладичка, мацко не се отчайвай мила, ще си намериш приятелки, не се безпокой, горе главата! ". Как прозира двойния стандарт на някои хора не е истина просто.

27.   Имах един такъв приятел, който ме използваше да си излива проблемите и душевните терзания върху мен. От няколко години се правя, че ме няма, когато идва да ме търси, а аз самият не съм го търсил от 10 години. Не мога да разбера толкова ли е задръстен, че не проумява моето нежелание да го виждам или просто няма друг балама, който да му търпи дребнавия характер. Предпочитам да съм сам, отколкото да допускам до себе си неприятни за мен хора.
Авторе, вземи си реши проблемите, вместо да обременяваш други с тях.

28.   "Към автора-прочети написаното от теб и ще си намериш сам отговора на въпроса.... "
Ай малко по-конкретно и стига се недомлъвките!

29.   27, ти не можеш да си истински приятел. Истинските приятели са приятели и в добро, но и в лошо, а ти си от тези, които са "приятели" само в добро. Щом го закъсаш някак - веднага бягат като мишки. Бас държа, че говориш зад гърба на приятелите си.

30.   До 23 да запознат съм и по енциклопедиите и научните трудове пише, че за жените най-важното в едно приятелство не са общите хобита и интереси, а емоционалното споделяне.

31.   До 30 То може да пише много неща, но нали знаеш разликата между теорията и практиката е голяма, а при тебе си личи че само на теория знаеш за жените. Rebel

32.   Момче проблемът ти е оплакването и незнанието какво всъщност е приятел. Приятелите излизат на по бира, за да са отърсят от собствените си проблеми, не да се натоварят и с твоите. Говорят си за не натоварващи теми като хубави коли, хубави жени, за да забравят своите проблеми, нима мислиш че те нямат проблеми. Приятелят не е човекът който може да ти помогне в проблем с работата/жената, какво би могъл да направи той да се скара на шефа ти или на жена ти, как да ти помогне в тези ситуации.

34.   32, това за по бира не са истински приятели, а е несериозна компания. Трябва да си много смотан човек, че да говориш на скучна и смотана тема като автомобили, честно. А за жените не се говори, те са за да ги харесваш. Истински приятел е някой, който ако му звъннеш в 3 през нощта и му кажеш, че си убил някой ще пита "Къде да дойда да заровим трупа" примерно.

35.   Аз знам, защо нямаш приятели!
Всички, които са ти писали тук и на които ти отвръщаш с остър и груб тон, също знаят, защо ти нямаш приятели. Няма и да имаш! Приятели не се създават като отблъскваш хората от себе си! Приятели не се печелят така!
Ако наистина искаш да имаш приятели, първо самият ти бъди приятел или поне приятелски настроен и добронамерен!

"Те в повечето случаи ме игнорират и изобщо не се и опитват да общуват с мен. "
Ами и аз да съм, и аз ще те игнорирам!

"Нима не е по-важно да имаш хора, с които да споделяш, на които да се оплакваш от работата и от жената/гаджето? "
Ако търсиш човек, когото да натоварваш да ти слуша само оплакванията, няма да намериш. Приятелят не е оплаквателна агенция!

"До 8 - добре ако не те интересуват чуждите проблеми и си такъв егоист защо са ти приятели тогава? "
А ти авторе, интересуваш ли се от чуждите проблеми, ама истински? Помагал ли си на някого в нещо или само искаш да се оплакваш от своите проблеми и да търсиш помощ?
Всъщност номер 8 ти е казала истината, но ти изобщо не можеш и не искаш да я проумееш!

"А щом си момиче - моля не пиши повече тук! Темата е за мъжкото приятелство, аз съм момче, а не момиче. "
Нагло, грубо и отблъскващо държание! Не ти отива! После се чуди, защо нямаш приятели!

Коментарът на номер 27 също е много стойностен, но ти и него не можеш да проумееш!
Номер 32 също има много стойностен коментар, ти и него не можеш да проумееш.

Явно, на теб авторе, не може да ти се помогне! Ти не се вслушваш в мненията на хората, дори не се и замисляш, какво искат да ти кажат. Моментално ги отхвърляш и отритваш като се мислиш за много велик.
Ами ще ти кажа, такъв човек като теб, не само че няма приятели, но и никога няма и да има. Причините са си в теб самия!
Ако искаш да имаш приятели, първо промени себе си. Характера, поведението си и начина си на общуване с хората. Ти нямаш приятели, защото не умееш да общуваш с хората и защото не ти пука за тях! Ами стой си сам, щом е така и не се чуди!

Все пак, ако решиш да промениш себе си, и да станеш първо ти приятел на хората, ама истински приятел, и да оправиш начина си на общуване с тях, можеш да прочетеш ето тази книга:
"Как да печелим приятели и да влияем на другите"
автор: Дейл Карнеги

36.   Не е вярно, аз имах приятели и всички се оказваха някакви злобари, които пускаха слухове зад гърба. Всички мъже са гадняри и не могат да създават истински приятелства. Един мъж може да има истински приятел само в лицето на момиче.

37.   Напротив, винаги съм готов да изслушам някого, да му помогна и не само с пари, а с морална подкрепа. Готов съм да приема приятел да спи у нас ако жена му (ако е женен) го изгони от тях, готов съм да го закарам в изтрезвителя ако е пиян и да си тръгна чак когато разбера, че е добре. И не само нямам нищо против да изслушвам хора, които се оплакват, а дори ми харесва, защото смятам че и негативните емоции е по-добре да ги излееш, че да се свърши с тях.

Винаги до сега в приятелствата аз съм давал много, а не съм получавал нищо освен неблагодарност и двуличие в замяна, затова ако ме познаваше нямаше да говориш така. :(((

38.   Нямаш приятели, защото се надценяваш. Имаш се за нещо повече от всички останали. На това ми лъха от поста ти, а ако не се лъжа и от другите ти постове (започнах да те идентифицирам в други истории). Изброяваш интересите си така, сякаш всичко останало не струва и е незначително. Аз например имам приятел, който не гледа футбол, а аз съм много запалена на тази тема, но това не ни пречи да сме си адски близки. Ако не схващаш за какво говоря, ще ти го кажа в прав текст - трябва да бъдеш толерантен към чуждите хобита и интереси. И най-вече да осъзнаеш, че светът не се върти около теб и около това какво харесваш ти. В крайна сметка приятелството, както сам си посочил, не е на масата, а се състои в споделянето. Но в споделянето не само на проблеми, а и на хубави моменти. Не мога да си прекарам добре с човек, който не е съпричастен към нещата, които ме вълнуват.

39.   От номер 35
Ето ти и една мисъл от книгата на Дейл Карнеги.
"Интересувайки се от другите, за два месеца ще се сдобиете с повече приятели, отколкото бихте спечелили за две години ако се стараете другите да се заинтересуват от вас. "

40.   39, аз се интересувам от другите, но те го смятат за натрапване!

41.   От номер 35
Значи, не се интересуваш истински от другите! С желание да разбереш тяхната болка и радост, с желание да помогнеш, с желание да споделиш миговете с тях, с желание да им се порадваш, без да очакваш нищо в замяна и без да очакваш благодарност от никого. Просто, подай една приятелска ръка към другите, дай им твоето доверие, дай им твоята подкрепа, дай им твоето съчувствие, помощ, дай им твоята обич и благодарност за това, че ги има и че са с теб. Пак повтарям, без да очакваш нищо в замяна. Цени и уважавай тяхното мнение, и го осмисляй. Настрой се позитивно, гледай на хората като на приятели и ще имаш успех!
Прочети книгата, която ти препоръчах и ще разбереш, за какво става въпрос, и какво трябва да промениш в себе си. Ако промениш себе си, приятелите сами ще дойдат при теб и ще имаш наистина много, много истински приятели.
За да имаш приятели, първо ти трябва да бъдеш приятел!

42.   41, те искат постоянно да ги черпиш.

43.   41, как така хем трябва да се интересувам от техните болки и радости, хем да не се интересувам от проблемите им както по-горе казаха и да не ме натоварват? Много си противоречите с мненията на другите.

44.   От номер 35
Не си разбрал правилно нещата!
Прочети хубаво, какво съм ти написал и какво другите са ти написали! Не натоварвай другите да слушат ТВОИТЕ оплаквания и проблеми, но ти бъди съпричастен към техните и им дай твоята подкрепа, и помощ! Не натрапвай ТВОИТЕ интереси и желания, но уважавай и бъди съпричастен към техните, споделяй техните радости! Не очаквай от тях нищо в замяна, но ти им давай всичко от себе си! Научи се да правиш добро за другите, да раздаваш обич и любов на другите, а не да получаваш! Не е важно, какво искаш ТИ, важно е какво искат те!
Първо бъди ти приятел, първо ти подай ръка за приятелство, ако и те ти отвърнат със същото, това вече може само да те радва!
Така се печелят приятели!
Приятелството е преди всичко мисъл за другия, а не мисъл за себе си!!!

45.   "Не натоварвай другите да слушат ТВОИТЕ оплаквания и проблеми, но ти бъди съпричастен към техните и им дай твоята подкрепа" Моля, че това е двоен стандарт. Тоест аз ще съм им кошче за душевни отпадъци, ще ми се оплакват, а аз на тях - не. Тези правила не важат ли за всички?

46.   Авторе, докато се пазариш като някоя лелка на пазара, няма да ти се получат нещата. "Ама аз като си правя труда, няма ли да получа нещо в замяна"... Това да не ти е някаква сделка? !? Ужасена съм..

47.   От номер 35"Тоест аз ще съм им кошче за душевни отпадъци, ще ми се оплакват, а аз на тях - не. "Точно така! Или по-скоро не "кошче", а приятел! Докато в теб издига връх само твоето собствено его, мислиш само са себе си и гледаш от позицията на теб да ти е хубаво и добре, без значение другият как ще се почувства, ако отблъскваш хората от себе си, ако се мислиш за много велик, без да се вслушваш в техните желания и мисли, ти няма да имаш приятели! Ако искаш да имаш приятели, трябва да загърбиш собственото си его! (Не ти харесва нали? ). Да правиш така, че другият до теб да се чувства добре, другият до теб да се чувства ценен, значим и желан, да помагаш ти на другите, на другите да им е хубаво и приятно при срещите и разговорите с теб, да правиш така, че другите да се чувстват щастливи. То народа е измислил и поговорки:"Прави добро, за да получиш добро! ", "Отнасяй се хората така, както ти би желал да се отнасят с теб! ", "За да получиш, първо трябва да дадеш! ", "Щастлив е оня, който е направил най-голям брой щастливи! ", "Приятел в нужда се познава" и т. н. Ако правиш добро за другите, ако даваш всичко от себе си за другите, ако се интересуваш искрено от другите, за да ги подкрепяш и помагаш, бъди сигурен, че един ден тяхната обич и благодарност ще се върнат при теб и те ще ти отговорят по същият начин, защото ще знаят, че в твое лице имат един искрен приятел. Дори и да не ти отговорят със същото, пак няма да съжаляваш, защото те ще имат един хубав спомен за теб, и ще им е приятно да те видят отново и да побъбрят с теб отново. Ако искаш да нямаш приятели, направи обратното! Издигни като най-важно само твоето собствено его, мисли само за себе си, само за собствените си интереси и желания, както в момента правиш, отнасяй се с хората така, сякаш някой с нещо ти е длъжен, само изисквай от другите, без да даваш нищо от себе си, не се съобразявай с мненията, желанията и интересите на другите. Тогава ще видиш, как всички ще се разбягат от теб! И не само ще се разбягат, ами няма и да искат въобще повече да те виждат. И знаеш ли защо? Ами просто, защото няма да им е хубаво с теб! Ето затова сега нямаш приятели!

48.   47, поговорката е "Направи добро, за да ядеш гов*о"

49.   От номер 35Никого насила не можеш да накараш да ти даде сърцето си и приятелството си! Никого насила не можеш да задължиш и да накараш да те обича! Сърцето силом се не взема!!! Единственото нещо, което можеш да направиш е ти да дадеш своето сърце и приятелство! Ти да предложиш и да подадеш приятелска ръка! Ти да градиш мостове за приятелство! Ако искаш да имаш приятели, разбира се!

50.   Дайте вече една дефиниция за приятел. Какво всъщност е приятел и за какво служи той? Този дето ще прикрие престъпленията ти, този дето ще ти помогне безвъзмездно в ремонта на жилището/колата, този дето ще дойде да те дръпне ако си закъсал на пътя с колата или този с който ще пиеш една бира вечер и ще се отърсиш от дневните проблеми, кой от тях е приятелят? Защото всъщност, според вашите писания, нито един от тези не ти е приятел и може да бъде заместен от специалист срещу някаква сума. Първият се нарича корумпиран полицай, вторият строител или автомонтьор, третият пътна помощ, четвъртият психолог. А ако приятел е този на когото ще изслушаш проблемите да се натовариш психически, ако той е този който ще идва да си излива жлъчтта насъбрана през деня/седмицата върху теб, по добре стани психолог и имай много такива срещу 20-30лв на час.

51.   От номер 35

Ето намерих ти няколко определения, но ти можеш да откриеш още много:

Какво е приятел?

Приятел е този с когото и мълчанието е приятно.
Приятел е този, който винаги е насреща в трудни моменти.
Приятел е този, пред когото можеш не само да се смееш, но и да си поплачеш.
Приятел е този, който ще ти остане верен, дори когато всички други се откажат от теб.
Приятел е този, който те разбира, дори тогава, когато ти самият не се разбираш.
Приятел е този, който те приема такъв, какъвто си - с всичките твои недостатъци, дори и някои от тях да му причиняват болка.
Приятел е този, който винаги ти казва истината - дори тогава, когато тя не ти харесва.
Приятел е този, който не е с теб заради някакви облаги, а ти е приятел дори тогава, когато това не му е изгодно.
Приятел е този, който винаги е искрен с теб, защото знае, че ти винаги ще го разбереш.
Приятел е този, на който можеш да простиш дори това, което никога не би простил на никой друг.
Приятел е този, който продължава да е с теб дори когато целият останал свят си отиде.
Защото истинските приятели са като звездите: не винаги ги виждаш, но знаеш, че винаги са около теб!

Приятел не е този, който ти бърше сълзите, а този, който не те кара да плачеш.
Приятел е този, който знае негативните ти черти, но въпреки това те обича.
Когато приятелят ти е в беда, не го питай дали можеш да направиш нещо, помисли кое е най-доброто и го направи.
Какво е приятелят? Това е някой пред който се осмеляваш да бъдеш самия себе си.
Приятел е този, който знае всичко за теб и все още те харесва.
Когато приятелите ми са еднооки, аз ги гледам в профил.
Приятелят трябва да е специалист по досещане и запазване на спокойствие.

52.   №51 тези сме ги чели но лексиконите, но няма човек отговарящ на всички тези описания едновременно. Дай една дефиниция в едно изречение.

53.   Ето това мнение е вярно: "В днешно време приятели почти няма. Всичко е за показно... Мислиш ли че тия компанийки, които виждаш навън да се размотават вечер са приятели? Приятел означава да можеш да се обадиш на някой ако си в безизходица и ако ще да е в 2 през нощта, той да ти помогне веднага. Те тия ако си звъннат в 2 през нощта ще земат най-много да се напсуват. Такива определено не ти трябват. "

54.   Няма как да очакваш, че ще имаш приятели, докато разглеждаш приятелството като някаква покупко-продажба на взаимни услуги. В тези теми - обич, приятелство, любов, връзка първо трябва да е налице желание за безкористно даване.
Приятелството е едно от най-ценните и красиви неща, които според мен може да се случат между двама. Ако в основата, на която и да е сфера от живота ни сме вградили приятелски отношения, то тя няма как да не даде резултати. И съм го доказала за себе си хиляда пъти.
Но има хора, като автора, които не умеят да виждат по-далеч от върха на носа си и си мислят, че Вселената се върти около тях. Не е лошо да си егоист - това означава да обичаш себе си, лошото е да си егоцентрик и да си мислиш, че всичко живо и неживо трябва да бъде в услуга на твоето Его!
Егоцентриците са винаги самотници. Те просто не могат да задържат хора около себе си. Казвали са ти, че като се интересуваш от другите - досаждаш! Ами ако е вярно. Как с интересуваш от другите - излагаш им някакъв списък от въпроси, на които те трябва да отговарят (от типа на: Са какво ще ти стане ако ми кажеш каква литература харесваш? ") Имах наскоро един такъв случай, аз съм разказала просто и откровено всичко за себе си, а 10 писма по-късно мнението на отсрещния беше, че се държа дръпнато и аз седя и се чудя какво по дяволите очаква този човек повече - да му дам кръвна проба и го помолих повече да не ми пише.
Докато не си промениш поведението и малко фокуса към нещата от живота и хората - все ще твърдиш, че приятелство няма.
Но това далеч не е така!
Имам страхотни приятели, които винаги са до мен. И да, звъняла съм им в 3 през нощта и не за услуга, а защото ми е натежало и да не са ме псували. Отговорът е "Само чакай да се разсъня, правя си кафе и ти звънкам" Но и те са ми звънели за същото.

Има приятелство! Но цената за него да умееш да даваш безкористно обич!

Плам

пс Знам, че забрани тук да пишат момичета, което пък направо ме потресе и се извинявам за тази безрасъдна полова намеса, но не се сдържах.

1-50 от 63