Споделена история от Други

Съдия изпълнител търси майка ми!
Здравейте! ще се опитам да бъда кратка. Майка ми дължи около 3000 лв. на съдия изпълнител. Къщата ни се води на нейно име. Със сестра ми започнахме да правим ремонти междувременно. къщата е стара и има нужда.
Майка ни няма намерение да плати парите на съдия-изпълнителя, няма и възможността, ние също.
Пратиха писмо, с което ме призовават да присъствам на определена дата. Искат да правят опис на имуществото...
и въобще не знам како да правя.
отделно майка ми има и неизплатен кредит към банка.
могат ли да търсят мен и сестра ми и да ни подведат под отговорност, въпреки че къщата е на името на майка ни?
ако можете да ме посъветвате нещо.
възможно ли е ако тя не плати, да ни вземат къщата?

Коментари

51-62 от 62

53.   Кубрат, пак не се разбрахме....
Не съм алчна за никакво наследство, апартаментът, от който евентуално някой ден бих взела нещо, Е ОТ СТРАНА НА БАЩА МИ...
Просто майка ми ми е проблемът.. Ами утре ако я намерят и стане за смях пред всички, нали това рефлектира и върху мен? !

иначе си напълно прав за това, което си написал като мнение. Благодаря!

54.   така-а-а от доста време се каня да пиша тук, ама чаках някаква по-цялостна картинка да се покаже.
1. Апартаментът! Вариантите са няколко. Леля ти ти плаща твоята част. Продавате го и ти си взимаш своите пари. Ти плащаш на майка ти и на леля ти и си вземаш апартамента
2. Съдия-изпълнителя... хм! Щом е имало някакви погасени задължения по дело, тогава това трябва са някаква законови лихви и такси начислени, така ли? Срещни се с този човек и разпитай хубаво какво иска, защо си мисли, че има право да го иска и така - в най-малки подробности. И най-тъпите въпроси, които ти хрумнат - задавай ги! Има доколкото знам вариант и при съдия изпълнител за арзсрочено плащане и т. н. Това с описа е малко за всяване на страх в публиката. Не го мисли толкова!
3. Поговори със сестра си! Щом живее там. Ако не иска половината да поеме, то поне някакви пари да задели.. ебаси, сестри сте! Дръж си ан своето!
4. Коя е банката? И по-важното какъв е кредита?

какво бих направила аз?
Щях да сметна
данъци 3 бона на съдията не знам си какво още... хм... аккво да псикам в замяна от майка ми, от сестра ми и т. н.

И последно - не им се давай! Научила си ги да те използват - заеби ги. От теб лично, никой няма право да търси нищо, ти лично никъде и нищо не дължиш.

Знаеш какво разбрах... понякога най-доброто, което можем да направим за някой, който обичаме е да го оставим да си друсне на дупето. Докато летим да им оправяме бъкиите, само им вредим всъщност. Ти си се изтормозила!
Нека дойдат да описват, ти си се нагласи и остави сестра ти, кажи й "Како, аз излизам на кафе, тея хора търсят майка нещо" и дим да те няма. Иска не иска като се прибереш вече ще има желание да се занимава. Малко по с твърда ръка действай - ще имаш по-голям успех!

Плам

55.   авторката съм пак..
защо мислите, че богатите деца си плащат цената едва ли не, че са имали нещо наготово?
аз мисля, че животът е такъв..
има деца като мен, други... има и деца на милионери... просто сме се родили в различни семейства...
защо моята приятелка, да трябва да плаща цена един ден, че е родена в богато семейство? !
просто имах предвид, 4е някой имат по-нормални родители.

57.   Авторке, верно не се разбрахме. Разбрах още от първия път, че апартамента е от страна на баща ти. Това за наследството аз и номер 47 ти го казваме по принцип - бъди независима от родителите си! Това значи да не носиш нито пасивите (дълговете) им, нито активите (наследство). Това е въпрос на принцип - не съм казал, че дълговете на майка ти пречат на наследството на баща ти. Нито значи да се отказваш насила от наследство, а просто да не си правиш тънки сметки и да не разчиташ на него. Прави каквото трябва, пък да става каквото ще! Ако дойде - дойде, ако не - здраве!

Това дето майка ти щяла да стане за смях пред всички, не го разбирам. Тя много отдавна е станала за смях, но само пред вас. Не виждам защо някой друг трябва да разбира за това нещо? Пък дори да разбере, това е проблем на майка ти, не твой! Престани да се идентифицираш с нея, набий си най-накрая в главата, че вие сте два отделни индивида и всеки си носи отговорност за живота!

Плам, сестра ? на авторката прави единствено правилното в случая - нищо! Не виждам защо авторката трябва да ? натриса съдия изпълнителя, след като той няма работа при тях, а при майка им.

Кубрат

58.   Авторке погледни си темата "ще ни вземат ли къщата", а сега накъде го завъртя въпроса.
Хората който имат от мама и тате пари жилище кола плащат двойно и тройно цената им в бъдеще. Погледнато само от тази страна че човек не цени това за което не се е борил с нокти и зъби. И това че този млад човек никога не се научава да се бори за да има, цял живот продължава да чака някой да му даде но идва ден в който няма кой да даде нужните неща и тогава той е в състояние да загуби дори това което има до момента.

59.   до Кубрат

Защото така или иначе ако се стигне до опис те ще отидат в къщата им. Ако авторката си излезе на кафенце и остави сестра си да видиш как като се прибере сестра й ще е вече ангажирана със случая.
Ако трябва двете ще отидат и ще се арзправят с майка си... но се си мисля, че сестра й като действа заедно с авторката има е много по-добре.

Плам

60.   Плам, ако покъщината е тяхна, а не на майка им, съдията може да си опише оная работа. Знаем само, че самата съща е на майката, тя се оценява по данъчна оценка. Вътре в нея кое на кого е не знаем... Кубрат

61.   Иначе си права, че е по-добре двете сестри да действат заедно, а не и те да се джафкат допълнително помежду си. Кубрат

62.   Кубрате те не се джафкат едната просто е свирила отбой от майка си и е започнала да си гледа своя живот, само авторката още й се занимава, защото живее в дома на мама и я е страх ако го вземат трябва да се оправя сама. А за покъщнината изглежда е на мама, ако все пак има нещо купено от авторката надали има фактура на нейно име да го защити да не го вземат.

63.   авторката:
Благодаря за отговорите.
Само с едно не съм съгласна - че богатите деца си плащали цената.
На моята приятелка и работа и намерих, и старт в живота и дадоха.
Не виждам каква цена ще плати едно момиче с НОРМАЛНИ родители.
Не можем да направим такова обобщение.

64.   пак съм авторката:
Плам, мерси и за твоето отношение по темата.

Проблемът е, че майка ми ме натиска с моята част, която взема от апартамента, да съм оправяла къщата...
аз й подхвърлих, че мога да си взема някакво малко апартаментче, но тя искала да оправяме къщата.. и казва как един ден като се върнела, щяла да живее с мен. моят приятел и затова се дърпа- майка ми е голям егоист- и иска да живее с мен....
моят приятел не желае да живее с родители, но у тях са много хора, и също е неразумно.
но нали ви казвам, забелязвам че се отдръпва от мен.
ясно му е майка ми що за човек е..

65.   http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=1468336

Виж това, мисля, че ще ти е от полза.

51-62 от 62