Споделена история от Други

Съдия изпълнител търси майка ми!
Здравейте! ще се опитам да бъда кратка. Майка ми дължи около 3000 лв. на съдия изпълнител. Къщата ни се води на нейно име. Със сестра ми започнахме да правим ремонти междувременно. къщата е стара и има нужда.
Майка ни няма намерение да плати парите на съдия-изпълнителя, няма и възможността, ние също.
Пратиха писмо, с което ме призовават да присъствам на определена дата. Искат да правят опис на имуществото...
и въобще не знам како да правя.
отделно майка ми има и неизплатен кредит към банка.
могат ли да търсят мен и сестра ми и да ни подведат под отговорност, въпреки че къщата е на името на майка ни?
ако можете да ме посъветвате нещо.
възможно ли е ако тя не плати, да ни вземат къщата?

Коментари

1-50 от 62

1.   Първо, съдя-изпълнителите не раздават кредити, а само ги събират (продават имуществото).
Майка ти дължи парите на банка, на доставчици на ток, вода, телефон... на кварталния магазин, знам ли.
По принцип няма право съдя изпълнителя да продава вещи от първа необходимост и дрехи например, но къщата е на майка ти, а тя има кредити.
Не знам дали имат право да продават единственото ? жилище, но теоретично вие със сестра ти ако имате собствено жилище, най-вероятно да.
Ако къщата е ипотекирана, банката ще си събере парите, продавайки ЧРЕЗ СЪДЯ ИЗПЪЛНИТЕЛ къщата. С част от парите банката ще покрие дълга, останалите ще ги даде на майка ти, но ако продажната цена не покрие дълговете, майка ти ще остане и без къща, и с дългове.
Честито!
Затова ви съветвам, помогнете на майка си. 3000 лв. са 1500 лв. на всяка сестра. Вие сте млади, ще ги изкарате, докато майка ви не. Тя ви е изхранила и изучила. Дължите ? го. Щом имате пари да правите ремонти, би следвало да имате пари и да плащате дълговете си.
Който взима пари на заем, трябва да си ги връща. Такъв е живота, няма безплатен обяд.

2.   1 Да прехвърли къщата на някой друг.
2 Откога ги дължи тези пари? Сумата е малка. Има възможност да са изтекли по давност.

3.   Нещо не разбрах защо ви търси съдия изпълнител? Заради неплатени данъци ли?

4.   Темата ти не е много ясна, уж майка е длъжник, уж тя е собственик а съдията праща на теб писмо да присъстваш, пълномощно от майка си представила ли си му, че да я представляваш при описа?
Ще ти пиша по това което разбрах.
Няма да й вземат къщата сега, ако тя е единственото жилище на жената тя е несеквестируема, но и вие след като тя почине няма да я наследите ако не платите дълговете й, който ще са се увеличили заради законната лихва. тоест ще наследите както пасивите така и активите на родителите си. Ако приемате къщата за ваше жилище по добре платете сега, защото после с лихвите ще ви излезе доста по-скъпа къщичката. Както казва №1 щом имате за ремонт!
Може би, може да се измъкнете, ако дадете малко повече обяснения. Тези пари защо ги иска съдията? Тя продължава ли да си покрива банковия кредит и той ипотечен ли е? Вие имате ли ваши жилища или за вас също къщата е единственото жилище?
Ако не ви се дават обяснения тук, дайте 30лв-80лв на адвокат, да ви обясни правата ви.

5.   Ако това е единствен имот се води несеквестируемо имущество, т. е. не могат да насочат принудително изпълнение срещу него, но зависи, има хипотези, в които е възможно това да стане. Не казваш какъв е дългът. По принцип първо се занася призовка, с която се дава на длъжника 7-дневен срок, в който да изпълни доброволно, след изтичането му се дава още един 7-дневен срок, в който принудителното изпълнение да бъде осуетено и да се накара длъжника да изпълни доброволно. След това вече кредиторът насочва принудителното изпълнение, т. е. публична продан. Ако вие не фигурирате като длъжници ( поръчители) няма да отговаряте за дълга.

6.   АВТОРКАТА:
Може би не обясних точно.
Сега ще се опитам:
Къщата е на името на майка ни.
Имаше неизплатени задължения към ВиК. Давана е 2 пъти на съдия-изпълнител. Платих задължението към ВиК, НО сумата, която е отделна и е на съдия изпълнител, е около 3000лв.
Тя не живее тук, и може би като не могат да я открият, стигат до нас.
За тази сума от 3000лв, какво могат да ни вземат?
Отделно беше теглила кредит преди години от банка, който не е изплатен, и нямам представа с лихвите колко е станал.
Какво следва?
Сестра ми има семейство и каза, че нямало да плаща за простотиите на майка ни... Остава всичко на мен.
Платих отделното задължение към ВиК, натрупано с времето. Сумата е голяма.
Но сумата към съдия-изпълнителя е отделна, и не знам какво ще правя сега.
Можете ли нещо да ме посъветвате?
Наистина не знам какво да правя.

7.   Авторке пиши на този адвокат, безплатно дава обяснение, бързо отговаря, но замисли добре описаното, защото продължавам да не те разбирам. Дано той те разбере обясни му по подробно.
http://mhlegal. eu/bg/blog/защита-от-съдия-изпълнител/

8.   Авторке, първо и най-напред както ти казаха вече, нямаш (моралното) право да си харчиш парите за "глезотии" (какъвто е ремонта в твоя случай) след като имаш дългове. Всички псувате кредитните милионери, а това твоето, или по-точно на майка ти, е точно същия случай - взела пари назаем, не ги връща, не си плаща сметките и си развява гз. Писмата от съдия изпълнителя идват у вас, защото вероятно там е адресната регистрация на майка ти. Писмата би трябвало да са адресирани до нея, не до вас. Докато майка ти е жива, нейните дългове са си нейни, не ваши. Но тъй като и къщата е нейна, идват там. Дали могат да ви вземат къщата не знам, може да е единствено имущество, но очевидно не живее в нея, така че може и да може да се вземе... не съм запознат. За 3000 лв. не вярвам да се занимават с къщата, съдията изпълнител идва да ви описва покъщината, не самата къща. Но не казваш колко е голям кредита, който майка ти дължи на банката, нито дали съдията се занимава и с двата случая или само с това с ВиК. Като цяло моя съвет е - не се правете на тарикати и не се пробвайте да минете тънко, с нищо не сте по-специални от всички останали длъжници. Който е вземал пари, да ги връща - в случая майка ти. Не казваш къде е тя, но защо изобщо вие се занимавате с тая работа? Евентуално може да ти излезе по-малко главобол да платите парите сега, пък после да си ги търсите от майка си, отколкото да прехвърляте топката и накрая пак да ви падне на вашта глава. Кубрат

9.   Кубрат, не се правя на тарикатка.
Никой не си избира родителите, но тъй като това е къщата, в която цял живот живея, ми писна, да работя, за да плащам задълженията на майка си. Имам приятел, който леко започна да се отдръпва вече заради нейните истории.
Съдия изпълнителят я търси във връзка с ВиК. Тя живее в друг град, и все едно се е скрила от проблемите си. Преди да започнат да я търсят, мислех да направя лек ремонт, защото зимата хлуе отвсякъде.. НО ето..
тя дори не си казва всички задължения.
Как мога да проверя колко й е неизплатения кредит? Имате ли представа.
Не е правя на тарикатка лично аз! ПРОСТО ми писна от нея!
така е откакто се помня.. цял живот да живея и работя, за да връщам задълженията от безотговорността на майка си...

10.   Ако имаш пералня за 1000лв. ще ти я вземат и ще я продадат за 100лв. и така ще ти изземат цялото имущество, докато станат 3000.

11.   Може да предложиш на съдия изпълнителя вместо парите да правиш секс с него 2-3 пъти в месеца за една година да речем. Една позната така погаси дълг за 4000 лв понеже нямаше а съдията и имаше мерак та така.

12.   Ако ти цял живот живееш там значи водата е и твое задължение не само на майка ти, ти също си харчила, значи поне половината задължение си е твое. Това, че се води на имената на майка ти от морална гледна точка няма значение.
Всяко жилище ако искаш да остане твое, има една или друга цена, с пари или труд винаги си го изплащаш.
Щом живееш там приеми банковия заем като вид наем. Говори с майка си да ти го прехвърли ако й изчистиш дълговете.

13.   Авторке, ами като я знаеш къде живее, просто даваш адреса на съдията и да се оправя! Това му е работата, да събира задължения, а те както ти казах са на майка ти, и докато тя е жива, ако ще и на Луната да иде, пак са нейни.

Също така, след като и двамата с приятеля ти работите, просто си съберете багажа и се изнесете някъде другаде! Защо още седите там и наливате пари в тая къща, след като виждаш, че както е тръгнало много скоро може да не е ваша? Твърдо съм привърженик децата да се изнасят от къщи възможно най-скоро и да не вземат пари от родителите си, но и обратно да не ги хрантутят, освен ако не се налага разбира се.

В твоя случай не знам защо се занимаваш изобщо... Съдията не може да ти вземе покъщината, която е на твое име. Надявам се си пазиш фактурите.

Кубрат

14.   Консултацията с адвокат струва 10 лева.

11, ти нормален ли си?

15.   14 Де е тоя адвокат за 10лв това коя година беше 1995?

16.   АВТОРКАТА:
Постоянно следя коментарите ви.
Платих задължение от 700лв на ВиК. Лично аз. Работя отдавна, още когато тук живееше майка ми, непрекъснато съм внасяла пари. Аз съм й помагала, не тя на мен. Винаги си казвам, че ми е майка, но ми писна.
Сега ми подмята, че трябва да платя и данъците, които тя не е плащала. Добре, и тях ще платя.
Сестра ми не иска да се занимава с нея, и отказва да даде пари за съдия-изпълнителя. 3000 лв пак ли аз трябва да извадя?
Ами аз мен какво остава?
Както ви казах, и приятелят ми вече взе да се отдръпва, защото вместо да градим живота си, и да внеса нещо за общия ни живот, аз всичко трябва да дам за дълговете на майка си.
Завърших си образованието. Работех през това време. Командироваха ме преди време в чужбина, и всичко, което изкарах пак трябва да дам за майка си... Да, майка ми е, ама ми писна тя да не си мърда пръста и аз да плащам всичко.
За кредита, който не е изплащала, не знам колко е станал вече, не иска да ми каже, явно й е неудобно. все отменяше темата.
как мога да разбера колко е? тя е теглила може би около 1000лв преди време, а оттогава са минали поне 5 години.... кой знае колко са станали.. не ми се мисли.
все ми казва, че къщата ще е за нас, но какво значи това, при положение, че къщата е пълна с дългове, които отново АЗ трябва да плащам.
Не мога да се сърдя и на приятеля си. Предполагам, че и вие на негово място ще се отдръпнете. Никой н еси избира родителите. На повечето ми познати, родителите им помагат, или най-малкото не им пречат.
Аз нямам и самочувствието на една млада жена. Разбираемо.
Където и да ида, тя няма да спре да ме търси за пари.
Не зная вече какво да правя наистина...
Накрая и без връзка ще остана, защото никой не иска да се обвързва със семейство като това.

17.   Авторке, добре си платила водата, но мисля, че това стига. Прави са сестра ти и приятеля ти, щом майка ти не си дава зор. Остави я, не могат май да ? вземат единствената къща, ти се откажи от наследство в агенцията по вписванията - къща (на село? ) не ти трябва, но и не ти трябват дългове.
Ако не престанеш, няма да можеш да гледаш своите си деца. Майка ти би следвало още да не е в пенсионна възраст, може да работи или поне да не взима кредити.

Лаура

18.   Добре авторке, отново питам - защо просто не си събереш багажа и да заживеете някъде с приятеля ти отделно? Никак не защитавам неблагодарни деца, които само цоцат от родителите си, но и обратното не е нормално, освен ако майка ти не е болна и не може да се грижи сама за себе си. (То и това ще дойде, не се притеснявай, и тогава пак ще висне на твоя/вашия врат. )

Това дето ти обяснява, че къщата ще си остане за вас, е само за забаламосване, да ви накара да плащате вие. За какво ти е къща за 10 000 лв (примерно), която има 5 000 лв. тежести по нея и трябва да налееш още 20 000 лв. да я приведеш във вид за живеене.

Разбирам недоволството ти, но защо се оставяш да ти се качва на главата? Докато не тропнеш по масата, винаги ще ви реве и опява. Затова просто си събирай багажа, пращай съдия изпълнителя на новия ? адрес и да си чупи главата. Не е твой проблем. Колкото и да е тъжно да се наложи да кажеш това за майка си...

Кубрат

П. П. При това положение се обезсмисля и въпроса колко ? е кредита - колкото е, да си го плаща.

19.   2012 година!

Майка ми ходи преди една седмица.! Не ми се вярва за една седмица да са скочили с 800%.

И какви са тази оценки? Не сме в гимназията!

20.   Авторката съм:
Номер 19, не можах да разбера... Може би коментарът е за друга тема...
Кубрат, майка ми последно се беше настроила срещу сестра ми, защото не иска да дава пари. Каза ми, че цялата къща щяла да е за мен, което смятам, че не е редно. Но защо ми е тази цялата къща с толкова задължения? Същевременно би било много трудно да живея по квартири цял живот.
Не съм ви споменала, че чакам наследство от починалия ми баща. Той имаше апартамент, и (дълго е за обяснение), аз вземам 6/8, майка ми и леля ми делят останалите 2/8 наравно...
Сега ще завеждаме дела, но нямам представа дълговете на майка ми дали няма да стопират хода на процеса... Вие как мислите?
Аз мисля с парите един ден, ако мога да си позволя да си купя 1 малко апартаментче, но тя настоява да правя големи ремонти на къщата. И аз пак не знам накъде...
Но засега тези пари от апартамента са далечни и аз не мога да знам какво точно ще стане.
На този етап живея с тези проблеми, заради които отворих темата.
Просто ми писна. Това момче днес ми намекна индиректно, че не смята да живее с проблемите на майка ми.
Аз наистина не знам какво да правя...

21.   Ехе, авторке, тука филма стана много сложен. Ти хем се натискаш за наследство, което незнайно по какви причини е разпределено силно в твоя полза, хем те е страх да не се прецакаш. Ако наистина искаш да се бориш за наследство, най-добре се консултирай с адвокат какво може да си позволиш да правиш и да не правиш, и кое не. Нещата са доста специфични и едва ли някой тук може да ти даде квалифициран отговор.

Прав е приятеля ти, всеки си има проблеми, с които се бори ежедневно, и някакви натрапени отвънка, при това явно с дългогодишна история, са последното, което му трябват.

Аз на твое място бих теглил една майна на всичко и бих започнал от начало. Който му се занимава, да се разправя с наследства, дългове, къщи, майни... Не знам вашия случай, но обикновено такива ситуации са една голяма каца с лайна, дето където и да бръкнеш все ще вони и все ще си скаран с всички. Ако се чувстваш сигурна с приятеля ти, започнете с него на чисто, никой не е казал цял живот да живеете под наем, като съберете пари ще си купите нещо. Всеки е тръгнал от квартира в началото - освен ако не е чакал на наследство.

А, и още нещо - другия път като искаш съвет, казвай цялата история докрай (не че сега си казала всичко де), защото така досега се хабихме да пишем за неща, дето не съответстват на реалността.

Кубрат

22.   Авторке, поста ми беше към друг потребител. Казах още по-назад, че консултаьията с адвокат струва 10 лв. майка ми ходи преди седмица и й взеха 10 лв. Явно ще трябва да избереш или момчето, или хм да си го кажем направо.... проблемите. Не си мисли, че ако оправиш всичко с майка си пари.. бля-бля, всичко ще розово. Нали като майка ти почине ще трябва да делите къщата със сестра ти? И знаеш ли какво пак нови проблеми и тъй като делбите на наследствени къщи са ми познати, момента са спорим за такова нещо, да ти кажа е голям Ад. Ако сестра ти си поиска дела, да продава и т, н а ти се дръпнеш и кажеш ''аз съм дала толкова при за тази къща, живея тук.. и т. н какво ще правиш тогава?

23.   АВТОРКАТА:
КУБРАТ, не споменах за наследството в темата си, тъй като поводът да споделя тук, беше друг.
Исках съвет за настоящия си проблем, в процеса на коментиране, споделих и за наследството.
Апартаментът, чийто 6/8 се пада на мен, е от дядо ми (бащата на баща ми). Имам и леля (сестрата на баща ми). Адвокатка ми обясни, че аз вземам 6/8, а леля ми и майка ми делят останалите 2/8 по равно.
Що се отнася до приятеля ми, добре се разбирам с него, но му писва. Разбираемо.
Майка ми не спира да ми говори, колко лева съм щяла да взема (със сестра ми сме от различни бащи ), но аз наистина не зная какво да правя.
Този апартамент ми е някаква светлина в тунела, но тъй като и майка ми се води наследник, като почнат да се водят делата, няма ли да се вземе предвид, че тя има дългове към държавата?
Наистина ценете родителите си, защото ако сте на моето място, затъвате..
Дори и когато човек гради връзка, никой не иска да се ангажира с кредитите на майката на някого... наистина

А да ви попитам честно -как виждате развоя на събитията при мен?
Благодаря Ви!

24.   Авторката не е казала но надали къщата е на село. Сигурно е в града щом тя продължава да живее там.
Авторке за къща в града си струва да изплатиш 5 000лв-6 000лв дългове, дори да е малка и не ремонтирана, но кажи да ти я предпишат с покупко-продажба, ще платиш около 800лв и на нотариус но поне ще знаеш че си имаш свое жилище. Защото ако сега се откажеш после апартамент струва най малко 30 000

25.   Авторке, е не, аз се отказвам :-) Със всеки коментар нови и нови неща излизат, които преобръщат казаното до момента наопаки. След като апартамента на баща ти, какво общо има тогава с дълговете на майка ти? ОК, възможно е тази 1/8 дето й се полага да се използва директно за погасяване на дългове, но в крайна сметка какво те бърка тебе тва, като ще си вземеш твоите 3/4? Тотално си объркана и нямаш никакъв план какво да правиш. Не изпускай момчето, че като те гледам сама съвсем ще се опетлаеш. Кажи му, че искаш да се махнеш от тия проблеми и искаш двамата заедно да излезете от ситуацията чисти и трябва да си помагате. Което си е така. За детайлите, както казах иди на адвокат. Дали ще е 10 или 50 или 100 лв. няма значение, защото без адвокат трудно някой ще ти даде изчерпателна информация по случая. Кубрат

26.   Кубрат, апартаментът е от страна на баща ми. Къщата с дълговете е на майка ми. Мерси за коментара все пак. А какво става с дълговете на майка ми, ако тя ми прехвърли къщата? За да пиша тук, няма смисъл да лъжа, нали? Тръгнах от една тема, но споменах и други подробности. :)Настоящият проблем е съдия- изпълнителя, а това с апартамента н абаща ми, докато стане, могат да минат и години.

27.   Ако ти прехвърли апартамента, нищо не става с дълговете, пак са си нейни. Пак от нея ще си ги търсят, не от тебе. Друг е въпроса, че може да има запор върху имуществото и да не може да прехвърля нищо. Щом се е стигнало до съдия изпълнител, е много вероятно да е така, но ако искаш провери. Това може всеки да го провери в съда. За съдия изпълнителя мислех, че темата е приключила? Не е твой проблем, пращаш го на адреса на майка ти в другия град и да се оправят както искат. Кубрат

28.   АВТОРКАТА:
Всички дългове и проблеми са свързани с къщата на майка ми. А апартаментът, от който мога да взема полагаемото, е от страна на баща ми..
Кубрат, прави си за съдия-изпълнителя, но все пак е майка. Не мога да я зарежа съвсем. Човек не си избира родителите. Но ми идва прекалено. Дори непосилно.
Било я страх да иде до съдия-изпълнителя... Аз какво да правя? !

29.   Абе прехвърлете дълговете на някой неграмотен циганин, както правят нашите политици.

30.   Изиграйте един цирк пред съдия-изпълнителя. Като дойде, предварително изнесете всички хубави неща от къщата, разхвърляйте навсякъде и намажете стените със фекалии. Пред него се прави на луда, гледай втренчено и остави да капят лиги от устата ти. Може също да си сложиш предварително пакет със фъстъчено масло в гащите и пред съдията да се направиш, че си се насрала и да си извадиш маслото от гащите все едно си вадиш лайната. Повече няма да припари до адреса ви.

31.   30- той не, ама едни чичковци облечени в бяло ще отидат...

32.   часа е 01:41 вечерта, а аз се смея с глас. Номер 30 благодаря. Коментара ти ще ме кара да се смея още доста пъти, като се сетя. Поздрави.

33.   АВТОРКАТА:
Някой може ли да ми каже, дали бих могла чрез интернет и въвеждане на данни да проверя колко е дължимият кредит на майка ми в банката?
Тази седмица нямам възможност да мина през банката.
Има ли такава опция в сайта на дадена банка, в която мога да проверя кредита й?
БЛАГОДАРЯ!

34.   Всъщност не е смешно. Тъжно е на какво са способни хората, за да не върнат (= откраднат) едни пари, които са взели по законен ред. Оправданието винаги са политиците - те крадат, що па аз да се мина, да не съм по-тъп - а всъщност тия политици не са паднали от Марс, те са хора от обществото като всеки от нас. Обществото ражда и възпитава политиците, не обратното, и докато то не се промени, и те тяма.

Но пак се отклоних...

Кубрат

35.   Авторке няма как да провериш в нета, нито като отидеш в банката ще ти кажат дълговете на който и да било, дори да имаш роднински връзки с него. Единствения начин да разбереш сумата е от майка ти, само тя има право да иде в банката и да пита за себе си.

36.   Ех, тоз Кубрат много знае няма що. Стига, че както си започнал да се отклоняваш, току виж си преминал на отсрещният бряг

37.   36 на мен пък ми писна да ти чета заядливите коментари по адрес на Кубрат. Като кудук си, само следиш къде пише и бълваш след него. Аман от комплексари.
Моника

38.   Авторке, ако майка ти действително иска да ти прехвърли апартамента, да го направи сега, НО....
пропуснали са да ти кажат, че сделката става обект на т. нар. ПАВЛОВ ИСК, т. е. приема се, че евентуална продажба е насочена срещу интересите на кредитора и сделката подлежи на разваляне, а като кредиторът е съдия-изпълнител със сигурност ще се сети да заведе такъв иск. Така че пак можеш да останеш с пръст в уста.
Ако майка ти иска действително да те осигури, дори и при продажба на къщата, може да ти даде остатъкът от парите да си пооправиш живота.

39.   37, няма как да ти е писнало, защото досега не съм се "бълвала" нищо срещу него

40.   Аз пиша след Кубрат, Монико на тебе какъв ти е проблема? Ако много ти харесва си го прибери у вас тоя дървен философ и доказан страхливец. От доста време настоявам да се видим на живо да проверя дали е толкова корназ, но се крие като полска мишка. Кубрате?

41.   Дразниш ме ей тва ми е проблем. На теб какво ти бърка в г*** Кубрат. Като не ти харесва не го чети. Какво само го засичаш.
Моника

43.   АВТОРКАТА:
Кой какъв е не ме интересува. Аз отворих темата по наложащ мой проблем. А не с цел да се карате.
Успех на всички и ще се радвам на всякакви съвети..
Значи не мога да проверя кредита на майка ми аз...

44.   А ти кажи на майка си да си плати дълга, защото от такива като вас държавата ни е накъде. Мизернци и крадци. Като не можеш да върнеш кредит няма да го теглиш. И аз искам нова кола, ама и натискам парцалите в чужбина и събирам пари, защото знам, че ако се заробя с кредит не се знае дали ще мога да го изплатя. После ревете, че и на маймуни се правите само и само да ви минат номерата.

46.   номер 44, авторката съм.
И на мои познати, като на теб им е много лесно, защото мама и татко им помагат и не им пречат.
аз каква вина имам? ! не си избираме ние родителите.
моята най-добра приятелка не работи, техните я издържат и е задоволена. не мисли за никакви сметки.
но не ми дръж тон каква съм аз, защото рядко някои на моите години се сблъсква с подобен проблем.
достатъчно отговорна съм, при едни стабилни родители сега бих мислила за друго.
за това че не ме съди.
кредитите и безотговорността не са мои!

47.   Авторке на теб пък какво ти пречи майка ти? Изнеси се на квартира, не търси наследство, работи печели и си оправяй живота. Безотговорността си е твоя, защото тези сметки си помогнала да се натрупат. Майка ти като е теглила кредит не го е теглила за нас, щом сега си млада значи когато е теглила кредита си била малка и си намазала от него, по един или друг начин. Това, че завиждаш на другите, за родителите им просто не си наясно, че всичко това, което им се дава сега ще дойде ден да си го платят

48.   АВТОРКАТА:
Никой нищо не ми пречи. Ама при нормално положение, на моята приятелка и дадоха готов цял апартамент- ремонтиран, без никакви задължения. А на теб, ако ти се струва толкова просто да оставиш майка си и да я зарежеш, за мен не е. Просто се чудя как да помогна и да намеря решение, защото съм момиче на 24.
Затова не ме съди и не казвай кой какъв бил. Без да злобея, на повечето на моите години, ако не са им богатите любовници или дащните родители, ще са по-зле и от мен.
Затова нека не се съдим!
Номер 47, когато се сблъскаш с моя проблем, тогава говори. А и написах проблема си с цел съвет, а не да се заяждаме.

49.   Номер 46, ти обаче тъп и упорит. Разочароваш ме. Не разбра ли, че с такива плитки провокации няма да стане номера.

Не настояваш "от доста време", от 2-3 дена тука драпаш като балканче на баир. Казах ти, кат си толко корназ, намери темата и ще те видим тебе колко пълнеж имаш в гащите. Ама ти хем се прайш на отворен, хем сичко да ти се поднесе на тепсия - е така няма да стане. Понеже явно не си се сетил, да ти дам жокер: Ползвай тва поленце най-горе дето пише "Търсене". Много е полезно!

Кубрат

П. П. Моника, те са двама-трима такива дето не знам къв им е проблема и слагат яко един на друг звездички.

50.   А сега по същество: Авторке, никой не те упреква тебе, упрекваме майка ти, защото тя не си плаща сметките. Твоята вина е дотолкова, доколкото ? помагаш и я криеш. Разбираме, че ти е майка и че не ти е безразлична, но това не значи да живее на гърба на другите. И ти ако имаш малко от малко принципи няма да се чудиш и да се маеш, ами ще ? заявиш малко по-твърдо, че включително и ти не си длъжна да ? плащаш сметките и да я измъкваш непрекъснато от бакиите. Разбирам нещо да е станало, да ? трябват спешно пари, или пък да е болна, безработна, да не може да се оправи сама - тогава разбира се, че ще помогнеш. Но при нея явно е перманентно състояние, и е просто от мързел и от келепирщина, не от друго. Като е така - да си сърба попарата!

Що се отнася до твоите познати - номер 47 е прав. Не гледай в чуждата паница и не завиждай. И мене никой не ми е подарявал апартамент, ама на твоите години не живеех в къщата на майка ми, а на квартира и се издържах сам, а помежду другото и следвах. Помагал съм на нашите, когато се е налагало, но не съм им плащал кредитите. Вместо да се оплакваш, че дълговете на майка ти са виновни за цялото ти нещастие, се стегни и си вземи живота в ръце. Като искаш вашите да не те дърпат назад и да си независима, ще трябва да се откажеш и от потенциалните благинки (= наследство).

Кубрат

51.   Кубрат, авторката съм.
Помолих Ви за съвет, а не да се карате тук.

52.   Остави Кубрат всезнайкото, не го слушай. Ако беше неговата мама друга песен щеше да пее.
Авторке, винаги има прозорчета и вратички в закона, стига да ги откриеш.

1-50 от 62