Споделена история от Други

Грубия съсед
Здравейте! Аз съм момче на 17 години. Нормален съм, с добър успех в училище, не съм наркоман, нито пуша или пия много алкохол. Проблема ми е, че когато отида при баба ми и се грижа за кучето си, го пускам в задния двор, който е много широк и ако се разлае един път съседа от другата къща ми крещи и ме заплава. Казва, че ще удуши кучето ми и ще ме пребие. Той почти винаги е пиян и е възрастен (около 60-70 годишен) и знам че нищо не може да ми направи. Аз съм 185 см висок, 80 килограма ходя на фитнес и мога да кажа, че мога да се бия достатъчно добре, защото доста съм го практикувал с по-големи от мен.

Веднъж искаше да изрита кучето ми, но успях да го издърпам навреме. Имам чувството, че някой път като пусна кучето да тича този може да слезе и да го нарани сериозно ако вдигне и малко шум. Ако направи нещо такова просто ще го смеля от бой, без да ми пука кой е и какъв е.

Въпроса ми е: Следващия път като ми се изрепчи така да отида ли пред него и да му покажа, че не може да се държи така или ако някой път ми посегне да му покажа кой е шефът по трудния начин?

Коментари

1.   Боят не е правилният начин. По принцип ако е много нагъл можеш да го хванеш за раменцата да го пораздрусаш да се опомни. Но на твое място при следващ случай бих поговорил с него какъв е проблемът.

2.   какво чакаш-дай му урок

3.   Има закон за защита на животните. Ако нарани кучето ти - при лекар-вет, после жалба. Дори и да не го глобят ще го заплашат добре. От друга страна кучето лае (нали е куче, няма да мяука) в твоя двор, не неговия, затова няма право да има претенции. Все пак си наблюдавай животното да не иде на територията на този, все пак не се знае пиян и злобен човек докъде може да стигне. Тогава и глоби може да не могат да ти върнат кучето.

5.   Това е познат случай, но за жалост 1-ви коментар е прав.
Аз имах един съсед, който ме провокираше и ми се караше, че котката ми е мяукала, чувала се от километри, защо сме я били държали в коридора като ни няма.
Виж какво, няма смисъл да се нервираш с тоя, ако ти направи нещо на кучето му се измочай на вратата. Тегаво ще му е, защото дървото трудно се отмирисва.
Успех

6.   Можеш да подадеш оплакване в полицията, това озаптява такива хора. Казвам го от личен опит.
Сара

7.   не нападай - щом е дърт хората ще са с него и последиците ще са или глоба за теб, или приспиване на кучето, ако дъртия си измисли че са го ухапали или оня ще го набара и... сешсе. нищо готино. като почне да зяе зяй и ти, ама и съседите да чуят. обясни му че ще си озаптиш кучето като тоя спре да пие. и такива неща. ако те нападне - подай жалба, ако те нагруби - подай жалба. просто дъртото трябва да си го понесе, но по тънкия начин не с бой, а с коварство (devil)

8.   Недей с лошата! Уважавай възрастните. Поговори с него човешки.

10.   А той защо ти вика? Да не би кучето ти като го лае, да го безпокои? Тебе ако те лае куче приятно ли ще ти е?
Намирисва, че ти го безпокоиш, а не той.

Може да си здрав, ама ако ти му направиш нещо - в затвора. Пък той и да те убие, какво ще му направят на тези години.

11.   Вероятно младежът пуска кучето си не в собствен ограден двор, а в общ. Съседът не му е приятно да има пуснато лаещо куче в общия заден двор. Щом съседът може без да прескача ограда да ритне кучето то дворът е общ.
Авторе нямаш право да пускаш кучето си без каишка в двор който не е твой или не е предназначен за кучета.
Не знам ти как ще нападаш 70 годишни старци но ако някой пък нападне моя 75г дядо, стой та гледай. Ако дядо ми нарани куче, без вина, просто за кеф ок да го съдят, но някой да бие дядо ми, защото не обича пуснати акащи в общия двор кучета е тогава...
Първо виж своите грешки и тогава отсъждай грешките на другите.