Споделена история от Други

Усмивката :)
Здравейте ! Аз съм едно 14 годишно момиче. Смятам , че хората в днешно време постоянно бързат за някъде. Всеки има хиляди проблеми ,,на главата си,, и единственото нещо, за което мисли е как да се отърве от тях. Същото така мисля, че вече твърде често се случва около себе си да виждаме намръщените физиономий на познати и непознати. Доста често се случва и да бъдем свидетели или дори самите ние да участваме в подобен разговор:

-Как си ?
-Ами не много добре ... ох хайде някой друг път ще поговорим, че сега много бързам.
Ама за къде сме се разбързали всички? Нали живеем само един живот, защо трябва да го пропиляваме по този начин ?

Ето моето виждане. Много по-добре би било ако около себе си виждаш усмихнатите лица на хората.
Вярно е, че в днешно време имаме много проблеми и неприятности, но няма ли да е по-добре ако всеки един от нас се спре за малко и се огледа ...

Знаете ли, че една усмивка може да промени хиляди неща? Много ли ще ни струва ако се усмихваме по-често? А знаете ли, че денят, който започва с усмивка може да бъде много по-успешен отколкото всеки друг ден?
Колко ценно нещо е усмивката, а всъщност колко малко хора го разбират.

НЕКА БЪДЕМ ОПТИМИСТИ И ДА ПОСРЕЩАМЕ ТРУДНОСТИТЕ С УСМИВКА!

Много по-лесно ще е и не изисква кой знае какви усилия ... Просто трябва да направиш това ----> :) :) :)
Е не е чак толкова трудно , нали ? :)

Пожелавам на всеки един да се усмихва , НО не по принуда , а защото това иска сърцето и душата му.
Усмивката е лекарството, което лекува ВСЯКАКВИ рани . :)

Успех и повече УСМИВКИ ! :)

П.С. Ако имате време и не бързате за някъде :)))) може да оставите по едно коментарче ... и по една усмивка на лицето си . :)

*** *** *** *** *** *** *** *** *** *** ***

Коментари

1.   Аз съм "за"усмивките, но нали си наясно, че наистина понякога е невъзможно миличка, но все пак... :) :) :)

2.   :)))))

3.   АЗ съм момче на 15 години наистина ми се иска да се усмихвам и да говоря очи в очи с някои друг човек, но имам един проблем... имам жълти зъби, който ги мия по три пъти на ден и не се избелват .. винаги като говоря с някои се прикривам.... колкото и да ми е смешно не мога да се усмихна... Ако имате нещо за избелване на зъби ще съм ви адски благодарен
:) :) :)

4.   Към 3: има избелващи пасти, аз лично ползвам и сода за хляб. Ефекта е много добър.

5.   Аз съм за усмивките, нека направим живота си малко по хубав :) , усмихвайки се. Наистина не винаги човек е в състояние да се усмихне но когато може нека го прави... нека озараваме с усмивки света за да го направим но хубав.
УСМИХВАЙТЕ СЕ!!!!
:) :) :) :) :) :) :) :)

6.   От авторката към №1: Наясно съм, че е невъзможно постоянно да сме весели и усмихнати. Но аз ,,тайничко,, се надявам усмивките да бъдат малко повече то намръщените физиономий. ;)

7.   Една оптимистична тема в този сайт. Браво на авторката:) с теб сме :))

8.   За да се усмихваш, трябва да ти идва отвътре. Иначе, ако отвътре ти е мрачно, дори и да се усмихнеш, ще е фалшиво. Живота би могъл и да не е толкова труден, ако се научим правилно да общуваме помежду си и взаимно си помагаме.

9.   И аз на 14 години бях оптимистично настроена, с порастването ми, пораснаха и проблемите и усмивката изчезна. С хиляди хора така се получава, за жалост!:)

10.   От авторката към №8 ами аз съм написала абсолютно същото нещо, само че с други думи . ;) ---->
Пожелавам на всеки един да се усмихва, НО не по принуда, а защото това иска сърцето и душата му.
Иначе с останалите неща съм съгласна. :)

Към №9, смятам че възрастта не е чак от толкова голямо значение. Защо си мислиш, че на тинейджърите или дори и на по-малките не им е трудно ? Напротив, всеки един (независимо дали е малък или голям) има своите проблеми. Така , че не си мисли че живея в някакъв ,,розов,, свят без проблеми и други такива. Но просто се опитвам да гледам от по-добрата страна на нещата (а тя винаги съществува стига да искаме да я видим). ;)

11.   Браво на авторката:)

Супер философия, осъзната и аргументирана:)
гоу гоу гърл:)

Шайн:)

12.   Браво миличка .. страхотна тема!
Аз винаги когато имам трудности .. пак си ми е смешно!
Оставих ти коментарче,а и с последното си изречение ми предизвика усмивката моментално!