Споделена история от Други

Зодии
Привет! Та направо към въпроса - Как милите.. кое е най - дразнещото и най - хубавото качество в различните зодии?

Аз лично съм стрелец, но няма да пиша за себе си.. ;дд
Иначе за другите зодии мога да кажа по нещичко...

Близнаци - Направо много ме дразнят тия самовлюбени хора. :дд Иначе са много интелигентни...

Понеже нямам време оставям останалото на Вас...

**Приятно лято**

Коментари

51-76 от 76

52.   Зодията ми е рак, а асцедентът лъв...
Ама повече приличам на лъв.
Но за скорпионите... тях няма шанс да ги збъркаш..
Аз много ги уважавам те са страшно умни.

53.   Понеже нямах много опит с мъж близнак попаднах на тази тема, която ми е безкрайно интересна. Аз съм жена Лъв и имам отношения с мъж близнак, та това е най-странния човек, който съм виждала. Сподобен е да ме побърка - както се интересува от мен, така на следващия ден ни вест ни кост докато не го потърся аз. Самовлюбен е, опитва се той да контролира всичко и когато и каквото каже това да се случи. Постоянно ме търси да му решавам проблемите, всъщност мисля че много добре знае какво трябва да се направи, но нерешителността му го кара за потвърждение от човека отсреща. В един момент имам чувството че не съм му безразлична, в друг имам чувството че му досаждам без дори да го потърся? !? Супер странно човече, всеки ден се чудя с какво ще ме изненада като изказване. Изобщо нямам идея какво се случва в главата му и как вече да се държа с него за да не го загубя. А аз като представител на зодия лъв не мога да се побера в кожата си някой да контролира връзката и аз да не Знам какво се случва.

54.   Интересна тема, нека и аз да кажа нещо за зодиите с който съм имала контакти:)

Рак- наистина не знаят какво искат.

Дева- Мрънкащи и натоварващи с много изисквания и голяма гордост. Сметкаджии, предатели и клюкари. Не са честни немогат да си кажат в очите но пред хората могат с часове да говорят за вас. Мрънкьовци и все недоволни.

Козирог-Страхотни са ако държат на вас ще направят всичко, превързват се бързо. Много добри приятели могат да бъдат, но пък имат много пороци и са склони да лъжат, за да не ви наранят благородно никога с лоша умисъл.

Стрелец-Големи деспоти, много властни ужасно дори, склонни към насилие даже, за да е на тяхното, подмазвачи.

Това за мъжете, който знам.

А за жените ето тук:

Рак- тотално безотговорни и вятарничеви

Лъв-Държат на приятелите си много, обичат честността у хората, ако си верен никога няма да те изоставят. Много борбени и реални хора.

Дева -Страхотни веселячки, но и те като мъжете интереса клати феса иначе са доста по добри и тактични от тях.

Овен - Много глупави, мечтателки на сухо, всичко знаят и могат а сами и гъза не могат да си обършат.

Скорпион- Прекалено студени и си мислят, че всички трябва да им свалят шапка, не са реалисти, прекалено са груби.

Стрелец-Деспотични, но справедливи, много весели и умни. Ужасно красиви.

Козирог-Безотговорни не стават за приятели, много се измятат, не държат на никой освен на себе си и мечтите си.

Това е от мен, но разбира се всичко зависи и от възпитанието.

55.   Аз съм жена Козирог с Асцендент, Луна и Венера във Водолей. Отделно имам още 4 планети в 11 дом (водолейския) => имам силно ураново влияние.
Както знаем всяка зодия носи и отрицателни качества на характера, но аз намирам общ език с всички. С изключение на зодия Рак. Особено жени Рак.

56.   До 54! Искам да кажа нещо много важно! То може да е объркващо, но ще се опитам да съм максимално точен в написаното по-долу!
Когато говорим за личен хороскоп (тук зодията е само малка част от огромната тема и тя е само крайния продукт) ще изложа нещо много важно!
Дори и да сте определен типаж човек, например скорпион, но вашия асцендент е противоположен на слънцето ви (в този случай е телец) то въпреки, че асцендента играе НАЙ-ВАЖНАТА роля за формирането на картата ви и как се изразявате към света, вие ще сте типичен представител на скорпиото, ако сте родени по средата на слънцестоенето характерно за този знак (3-9 ноември), защото именно слънцето ви ще плува в свои води, т. е ще е в 8-дом, който е известен като "дома на скорпиона"! Ако сте родена съвсем в началото или в края на скорпиона вие може да проявявате други качества (цел/и), в този случай на "въздухар" или "огнен човек", въпреки че имате много други знаци в хороскопа! Това не трябва да се пренебрегва, когато се прави анализ на дадена особа! Либра

57.   Аз съм зодия дева. Но нито съм срамежлива или кротка, а точно обратното.

58.   Аз съм Водолей (момиче) и напълно си отговарям на зодията. Колкото до другите зодии...

Овен: Принципно се разбирам с овни, приличаме си в много аспекти, само дето те не са такива мечтатели като мен. Много упорити, постигат всичко, което поискат.

Телец: Тук съм малко раздвоена. Познавам поне 5 човека с тази зодия и един с един не си прилича. Общите черти, които намирам са: много са убедени в мнението си, не че не приемат чуждото мнение, но докрай държат на своето. Злопаметни са, но рядко отмъщават или ако го правят, не го правят по много подъл начин. Забелязвам, че са и доста обидчиви.

Близнаци: Харесвам ги, но някои индивиди ми идват малко лицемери и интриганти. Все пак са добра компания, бъбриви и позитивни.

Рак: Много емоционални, в някои случаи прекалено. Забелязвам, че са и в известна степен критични към другите, но то кой ли не е.

Лъв: Готини като цяло, но инатливи. Намирам много общи черти с овните. Обичат да са център на внимание, суетни са, някои от тях дори самовлюбени.

Дева: Мили, спокойни, позитивни. Обикновено се общува лесно с тях и са добри приятели.

Везни: Колебливи, много често прикрити, не можеш да ги разбереш какво мислят. Но държат на приятелите си и са много дружелюбни. Не мислят злото никому.

Скорпион: Лично аз се разбирам много с жените скорпиони, но с мъжете хич ме няма. Много са организирани, подредени, амбициозни и изпълнителни. Умеят да изслушват, но не им липсва и собствено мнение. Интересуват се от много странични неща, не са праволинейни.

Стрелец: Хора с по-особено чувство за хумор, амбициозни. Падат си малко "хейтъри", но го отдавам на перфекционизма им. Изпадат често в мрачни настроения, като цяло са на периоди, но не са лоши събеседници.

Козирог: Оригинални и в по-голямата част от времето са в добро настроение. Не са злобливи, но не са и много открити като хора.

Водолеят го пропускам по обективни причини.

Риби: Отвеяни и непостоянни, но не са лоши хора. Имат силно изразено чувство за хумор. Често са и хора на изкуството, липсва им прагматизъм.

Това е от мен и държа да кажа, че се базира само и единствено на лични наблюдения. Съвсем е твърдя, че всички представители на съответните зодии са такива.. :)

59.   До 58! Склонен съм да се съглася с теб! Доста неща има верни в коментара ти, но само за "но го отдавам на перфекционизма им. Изпадат често в мрачни настроения" и това за козирога, не съм съгласен че "са в добро настроение"!!! Точно обратното, а що се отнася до "перфектционизма" на стрелчето категорично, не е така! Имат огромно желание за ЗНАНИЯ и РАЗВИТИЕ, но абсурдното е, че ПЕРФЕКТЦИОНИЗМА липсва! ДАЛЕЧ СА ОТ НЕГО!!! Ако хора с които си комуникирала са такива, ТО ТОВА СЕ ДЪЛЖИ НА ЛИЧНИТЕ ИМ ХОРОСКОПИ, а НЕ само на техните зодиякални знаци! Анализът ти, обаче ми харесва! Либра

60.   Толкова много коментари. Едвам ги изчетох, но щом то припокриват трябва да има някаква истина във всичко това. Според вас имали съвместимост между жена лъв и мъж скорпион?

61.   До 60! Много трудно, но не и невъзможно! Ако се гледат САМО слънцата ви, то това си е тежка работа! Всъщност НАЙ-ТЕЖКАТА! Познавам лично няколко добри комбинации, при които мъжа е лъв, а жената скорпион, но това се дължи на отличните перспективи от една и/или двете страни, които се получават благодарение на ПЛАНЕТИТЕ и аспектите в хороскопите им!
Както може да НЕ се получи връзка например между рак и телец; дева и скорпион; овен и водолей (СТРАХОТНИ секстили), така може Да получи например между доминиращи организатори като лъв и скорпион (квадратура)!!! Това, обаче се дължи ЕДИНСТВЕНО НА личните индивидуални характеристики на СЪОТВЕТНИТЕ ХОРОСКОПИ от едната или/и другата страна! Зодиите, обаче са или голям(-) или сериозен( )!
Това е като спринт на 100 метра гладко бягане! Добрият старт е ПРЕДПОСТАВКА за добро представяне, но НЕ и решаваш фактор! Просто БОНУС!!! Либра

63.   Яя се успокоите не всичко опира до зодиите ...От голямо значение е и самият характер !! :))

64.   Темата е доста стара, но с интерес прочетох коментарите.
Важно е да се отбележи, че голямо влияние има асцендентът както и луната.
Аз съм момиче, зодия лъв съм, асцендентът ми е дева, а луната ми е в риби.
ЛЪВ – да, аз съм типична лъвица. Признавам си, че обичам да съм център на вниманието, щедра съм, обичам да пускам шеги и закачки.
ДЕВА – много практично гледам на нещата.
РИБИ – чувствителна и мистична съм.
Затова не трябва да се гледа само зодията. Изчислете си асцендента!

65.   Зодиите са езически. От значение е само еволюционното ниво на духа. Ако не са узрели духовете на хората, което обикновено става с много страдания през живота, тогава недостатъка на едната зодия ще е трън, на другата глог и така нататък до последната. Затова не трябва хората да се поставят под знаменателя на зодиите. А също и заради това никой няма право да нарича недостатъци недостатъците според него каквито той ги вижда в дадена зодия и да съди човека по това, след като той самият не е в по-стойностно положение от него. Не може материалист да сочи с пръста някой че бил интригант, а интриганта да сочи друг с пръста че бил двуличник, а двуличника да сочи друг, че бил арогантен и повърхностен. Само можем да си мълчим, и хората които са ни неприятни да отбягваме и игнорираме, без нищо повече от това. Тя една келява Луна като влезе в зодиакален знак който най-много сочите че бил такъв и онакъв, за двата дена когато е там, ставате като самия него, със всичките му недостатъци, а иначе много го сочите през останалото време. Айде де нали вие сте много праведни, силни и израснали духове и не сте такива задници! Защо така се получава? Защото следвате зодиите, а не следвате Бог който е над тях, за да израснете духовно и да преодолеете проклятието което носи всяка една зодия върху духа. Проклятието на зодиите се изявява през слабостите на духа на хората и така става проклятие на цялото човечество. А човечеството става негова жертва като причината за това е незрелият му дух. Така и доста често става възмездие за греховете му. Например евреите са вършили много измами и злини преди втората световна война и това по закона на кармата е дало зелена светлина на проклятието което е носила зодията върху Хитлер да се изяви през неузрелият му дух. А това заложено въздействие, това проклятие върху духа му е било-нетолерантност към различните, злоба, дебелоочие, агресивност и омраза и мания за величие и чувство за непогрешимост. Ето това е механизма по който злото води до унищожение, а ключа който го освобождава е слабият и незрял дух на човек-от двете страни. На същият принцип се разпадна и СССР със избран и сложен Горбачов. Причината за смъртта на СССР и комунизма бяха множеството репресии, и забраната на Християнството от тази система и краят и дойде чрез избиране на човек чието проклятие на зодията реализирано през неузрелият му дух предопределяше това. Така работи кармата и зодиите са инструмент на нея. А те самите са зли когато човек се концентрирва в тях вместо в Бог, защото го отделят от единственото което има значение-Бог и го вкарват в една измама за нещата. Аз наричам кармата гравитационното поле на ада. Когато човек е в горният му край е щастлив като бъдейки такъв е за да се устремява към долният където става нещастен и плаща скъпо за щастието си, и като разплати пак отива в горният и после пак отива надолу да плаща и така бива държан постоянно в тази коварна гадост. Единствено божието царство е извън това поле и там душата има вечен покой но затова трябва да се следва Бог и духа да израсне за да е съвместим с него. А зодиите както казах са инструмент на кармата. Ако подобрите живота си чрез насоките на лични хороскопи и други подобни то ще е за период от време и после ще се устремите надолу за да плащате, защото това не води до израстване на духа ви. Коментар на човек освободен от Христос от оковите на тъмнината.

66.   Стара тема но интересна. Така:

Козирог- Страхотно чувство за хумор. Обича семейството, но често пъти пренебрегва себе си заради любимия човек.

Овен- чувство за хумор граничещо с черен. Много добра компания. Човек с който никога не е скучно.

Риби- Много инати, целенасочени, с чувство за хумор и прекалено изискващи към себе си. Това е може би най- изневеряващата зодия.

Везни- точни и уравновесени, проницателни граничещи със скука.

Телец- Красиви и сексуални. Много големи интриганти. МатериалистиСексуална и интересчии. Богато чувство за хумор. Липса на адекватна самооценка.

Лъв- Горделиви и подмолни. Искат винаги да са в центъра на обществото.

Стрелец- Пресметливи, умни и много чаровни.

Дева- Добри домакини. Обичат домашния уют. Не понасят някой да ги подценява. Интриганти.

Скорпион- Много ревниви. Не могат да бъдат истински приятели. Непрестанно сменят приятелите си.

Рак- Комплексари. Това е зодията с най- ниско самочувствие. Постоянно сравняващи се с другите. Прекалено много говорят а често пъти излишно. Интриганти. Сексуална зодия.

Водолей- Крадиви. Хора на които всичко се отдава. Предани приятели. Обичат домашния уют и са добри домакини. Перфектния родител.

67.   Аз съм жена стрелец, и определено не се смятам за подмазвачка, не мисля че зодията е определяща, въпреки че има МНОГО съвпадения с изписаното в интернет и по книгите и реалността, но все пак... хората не са 12 типа, пък и няма как да не се уцелват някои техни качества. Иначе аз не съм от отворените стрелци, но съм добра, усмихната и позитивна, това изобщо не го смятам за подмазване... виждам даже доста подмазвачи из другите представители на зодиака... като например РИБИ, ЛЪВ и СКОРПИОН, но това си е мое наблюдение.

69.   Не обиждай близнаци че ще ти го начукам. Стрелец също имат лоши страни, ак почна...

70.   Аз съм зодия близнаци, момиче съм. Близнаците са много разсеяни, но и много интелигентни, обичат да говорят и винаги са весели. Моето впечатление за някои от зодиите :
- Овен - с повечето жени Овен много си приличам и се разбираме мн добре
- Риби - глупави са ( с извинение ).. аз досега не съм срещнала умни представители от тази зодия. Повечето риби които познавам се занимават с рисуване
- Телец - много са ми странни, някои от тях малко приличат на близнаци. Като цяло за тях нищо не мога да кажа... всички от зодия телец ми са крайно различни едни от други
- Дева - разбирам се мн добре с тях, познавам 2 момичета от тази зодия, те са много различни една от друга но и с двете се разбирам

71.   Аз се занимавам с астрология и прочитайки коментарите, се убеждавам, че хората в БГ, си нямат никаква представа от истинска астрология. Човека е многопластово същество и да се съди само по слънчевият знак е нелепо, той разкрива само една много незначителна част от целостта. Да не казвам, че няма астролог, който да прави хороскопи според слънчевия знак, те се правят според асцендента/ часа на раждане/, и дори и медийните хороскопи трябва да се четата според изгряващия знак, а не според слънчевия! И от гледна точка на хората, който разбират от астрология, темата и коментарите са много смешни.

75.   Така, значи 69 е от типичните представители на близнаците(мъже) - Палят се лесно и агресират, а колко са двулични и неприятни за общуване е потвърдено от всеки общувал с тях. От рогатите овни(мъже и жени) и телци(мъже) са изключително сложни характери и не съм се разбирал с такива хора никога! И лъвовете(мъже) са доста буйна зодия и проявяват много властно поведение, но имат и положителни страни при жените.. За водолей(мъже и жени) - приятни хора за комуникация, но имат много развинтено въображение граничещо с глупост. Какво да кажа за раците(мъже и жени) - Определено не са стабилни хора и не спазват обещания, прихващат ги глупости, драматизират и са големи инати. Раците силно мразят и силно обичат. Девата(мъже) е коварна зодия!!! Мъж от тази зодия е способен да навреди на свой добър приятел, ако момичето което харесва го е пренебрегнало заради него - отмъстителна и царица на интригите и манипулациите е девата. Познавам трима и все гадове с постъпки и поведение. Явно няма съвместимост, тъй като един мъж не се чувства добре под женски знак, а и нещо бях чувал, че при мъжете деви всички най-лоши черти от характера на жените изпъкват, докато жените деви са добронравни. Скорпионите и от двата пола били сериозни и стабилни хора, но реагирали остро на обиди и са много отмъстителни ако ги нараниш! Козирозите(мъже и жени) са много горди, принципни и непоклатими хора, но понякога е трудно да ги убедиш в нещо, което те не вярват и общуването с тях се превръща в сложен проблем. Силните страни им са, че имат голямо чувство за хумор и са много секлсуална зодия, като скорпионите. Мъж козирог е много темпераментен в леглото и задоволява напълно жените от почти всяка зодия, а жените от същата зодия са уникални и същински палавници, готови на всичко и дори повече в кревата! И двата пола под този знак са добри приятели и помнят доброто. За други зодии нямам наблюдения.

76.   Астрологията ми е интересна, но се хващам за нещо повърхностно, но пък то се вижда от пръв поглед, а то е твърдението, че жените с асцендент везни са много красиви. Е от личен опит ви казвам, че не е така. Иначе, повечето общоприети твърдения са верни, напр. рибите са чувствителни, девите са прекалено подредени, един лъв като влезе в стаята не можеш да не го забележиш, овен - бърз и рязък в решенията си, телец- не може да си промени мнението, рак-прекалено чувствителен и се оплаква, стрелец-успешен, лесно се общува с него, интелигентен, близнаци-може да се пригоди към всеки, с когото общува, интелигентен, събира информация, а водолей- знам, че на всеки ще помогне. С другите зодии нямам личен опит.

77.   Номер 76, по кое от личен опит говориш, всеки човек си има свое мнение, за теб може един човек да е грозен, а за друг пък може да е красив. А асцендента по скоро значи излъчване, характер и тн, какво общо има това със външният вид, външността-това са си гени, някакъв облик. Аз например може първоначално да харесам един човек като външност от пръв поглед но вътрешното му излъчване да ме отблъсне, както и обратното.

78.   76, само по Асцендента определено не може да се дефинира нищо конкретно, камо ли пък красотата!
Защото се гледат доста неща!
Личните планети - слънце, луна, венера, меркурий и марс.
В какъв знак са и какъв дом са!
Донякъде и юпитер, но той е вече за съответното поколение, по - конкретно за набора. Сатурн, уран, нептун и плутон са вече не толкова индивидуални, а са си по - скоро определящи вече качеставата на поколенията.
А принципно е хубаво да се прибавя и хирон към анализа.

Всичко, което избройх се гледа какви аспекти прави към асцендента. Мажорни и минорни!
И по - скоро да се гледа прогресивната карта, а не толкова наталната.

79.   Искам да кажа че за някой хора не винаги впечатлението от пръв поглед е важно. Конкретно не съм чувала подобно нещо за хора в асцендент везни че жените били красиви, аз й не познавам лично такива в асцендента защото не съм се интересувала, всъщност аз съм в такъв асцендент, но какво от това.

81.   Мъж овен съм - Овните си пасваме, но някои не ги разбирам- Телците стават долу горе - Близнаците са арогантни Раците хем ти вършат услуга хем те лъжат - Лъвовете са волна душа според мен, имам приятели лъвове, тоест лъвици. Отношението овен и лъв за мен е приятелско, защото харесвам зодията и хората представители на лъва
Девите са малко егоистични Везните-жени мили и добродетелни везни мъже- внимание слагат рога и правят напук Скорпиони мъже- приятелство може да се върже с тях Скорпиони жени- внимание- доста невират пазете се!
За стрелците жени, волна душа са - стрелци мъже- приятелство, но понякога предават Моите сестри близначки са стрелец.
Козирог ако си жена козирог това значи добродетелност ако си мъж - обратното
Водолеите са супер зодия майка ми е водолеи - да ви кажа
Риби- не ме кефят изобщо

82.   Аз съм водолей и от тук най-верното мнение за зодията ми е номер 45 (според мен) . Аз съм изключително разсеян човек, разпиляна съм, никога не знам нещата ми къде са, а в в училище бях пълна скръб по отношение на пазене на лични вещи.. :Д майка ми също е водолей, а баща ми дева. Тя е същата като мен, та понякога се чудя тати как ни издържа, понеже девите са наша пълна противоположност - подредени, земни, понякога малко припърти.
Иначе асцедента ми е риби, аз рибите не ги харесвам много, но си приличам с тях по това, че съм много чувствителна и наивна понякога.
Зодията с която не се разбирам е рак и може би телец - раците могат да бъдат двулични, а телците са властни. Но това са мои наблюдения и не слагам всички представители под общ знаменател.
Разбирам се с лъв - водят се надменни и властни хора, но според мен са много готини хора. Скорпионите също ме кефят - уж им лепват етикет като най - гадните, а според мен са много пекани, братовчед ми е скорпион и сме много близки.
Везни също е готина зодия, наистина са много колебливи хора и често си менят мнението, но са добри души.
За другите зодии не съм си изградила мнение.

83.   Моето мнение е, че си пасвам със Зодия Лъв и зодия Стрелец, защото сме огнени знаци- Овен съм.

Зодия Лъв- (сестра ми) много мили хора добри слушатели са, оправят на всеки човек настроението Обичам Лъвовете.
Стрелците са по принцип добри и весели, но има и нещо, което не ми харесва, малко са инатливи, като мен.
Ние Овните сме малко инатливи, и егоисти но имаме много късмет в нас.
Водолей, Страхотна зодия, майка ми е представител на Водолей.
Имам и приятелки с тази зодия като зодия Лъв са мили добри с много добро сърце но понякога са чувствителни.
Скорпионите са ужасни, да не обидя някой ама много командват и се заяждат нищо не ме привлича във Скорпионите.
Телец, (жена ми) имам няколко хора които са ми приятели с тази зодия, добри са но понякога досадни.

Рибите - доста внимателни и весели.
Рак - (баща ми и вуйчо ми) Раците са доста закачливи но ако им подхвърлиш нещо като на шега се правят на обидени.
Дева, мрънкащи и заяждащи се като зодия Скорпион.

Козирог (баба ми) Шегобийци веселяци но понякога нямат късмет.
Близнаци, какво да кажа внимателни са но понякога си изпускат нервите за щяло и нещяло.

Накрая останаха Везните:
За тях какво мога да кажа, по характер са добри и внимателни, но понякога правят напук.

Това е от мен.

51-76 от 76