Споделена история от Други

Безплатен Facebook за абонатите на Vivacom
По-скоро е въпрос, не знаех къде да попитам..

Натъкнах се на тази статия:

http://www.mobilebulgaria.com/news/2...%D1%82-vivacom

Обаждах се на оператор, каза, че е абсолютно безплатно и просто трябва да сваля програмата. Имах я, но от Ови-то, изтрих я, и за всеки случай дръпнах тази - получих СМС, изтеглих я, свърза ми се.. всичко както си му е реда. И въпреки всичко не зарежда ако не съм свързана с мрежа, защо?

И още нещо - как да направя така, че като съм на линия във фейсбук от телефона да ми излиза телефонче и да се появявам в иконките на чата, така че и те да ме виждат а не само да пише, че е изпратено от мобилен телефон?

Коментари

1.   Не ти работи линка, явно е съкратен, има многоточие в средата. Дай целия линк, че иначе нищо не се разбира какво искаш да кажеш.

Фейсбука е безплатен по принцип, не само за абонатите на Виваком, а за всички. Ако имаш предвид приложение за Фейсбук на телефона, те също са безплатни. Може за начало да кажеш какъв ти е телефона? Тези с Андроид всички (които са ми известни) имат Фейсбук стандартно още като си го купиш.

А като нямаш мрежа е съвсем нормално да не може да се свържеш, кво очакваш?!

Кубрат

2.   Nokia C5-03 ми е телефона, със Symbian е.
Фейсбука попринцип е безплатен за абонати на Глобул и Мтел, но не и на Виваком. Това е само временно. Относно мрежата - нали това е смисъла - да се свързваш без Wi-fi. Тогава през GPRS ли става свързването, защото ако е така моят е спрян.. сега се сещам, че може това да е причината...
Съжалявам за линка, ето го:
http://vivacom. bg/bg/residential/about_us/press_releases/2012/vivacom_i_facebook_puskat_mobilno_prilozhenie_za_obiknoveni_telefoni_s_bezplaten_trafik

3.   А, е за Симбиан не знам, може и да няма стандартно инсталиран Фейс. Безплатното в случая е не самото приложение (то е ясно, че е безплатно), но по-интересното е, че интернета, който ползваш през него, ти е безплатен, дори да нямаш абонаментен план за мобилен интернет. (Ако правилно разбирам това дето пише на сайта на Виваком. )

Което обяснява и какво имаш предвид, че не можеш да се свържеш - ако по принцип нямаш мобилен нет включен в абонамента, вероятно нямаш настройките на телефона, които са нужни, за да ползваш такъв. Обади се на оператор и ще ти пратят СМС с правилните настройки - или виж на сайта им, може да имат такава функция да си дадеш номера и да ти пратят правилните настройки. За Глобул знам, че едно време имаха такова на сайта си, сега не знам.

Само че трябва много да внимаваш да не ползваш нета за нищо друго, защото всичко друго, което ползваш освен Фейсбука, ще ти се таксува! И то доста солено!

Иначе това дето казах за мрежата - мислех, че имаш предвид мобилна мрежа (обхват на телефона). Иначе когато имаш Wi Fi е, ясно, че минаваш през него, ако нямаш, тогава минаваш през мобилната мрежа на оператора - стига да имаш обхват и да е настроен правилно на телефона. Ако нямаш обхват на телефона, естествено не можеш да ползваш мобилен нет. Но все още можеш да ползваш Wi Fi, ако има наоколо.

A дали е GPRS... това е само един начин на свързване с мобилен нет, има също EDGE, HSDPA, 3G - всичко това като го видиш, става дума все за мобилен интернет.

Кубрат

4.   Много хубава история за любовта и изневярата :)

5.   Мен ме е страх да си го пусна, да не ме таксува за нещо.. А 3G-то какво е точно? Ами WAP? Значи трябва да си пусна GPRS, който преди си спрях.. ама аз само него съм спряла, не може ли сега да се ползва 3G-то, за да не се налага да го пускам, че ме е страх..

6.   Номер 5, 3G е пак мобилен интернет, също като GPRS, WAP, EDGE и т. н. GPRS е по-стара технология и е по-бавна, 3G е най-бързото в момента. Разликата е само в скороста, цената е еднаква и се плаща или на време или на мегабайти (според зависи от абонамента ти), но независимо от вида на връзката.

Номер 4, и аз си го помислих това, ама викам да не издребнявам...

Кубрат

7.   Добре, като ми е спрян само GPRS-а другите не работят ли? Не може ли през тях да се влезе или трябва да го пускам и след края на промоцията (октомври) пак да го спирам? Пък и както казах ме е страх да не навъртя сметка и това не ми се вижда удачен вариант.. Единственият ли е?

Относно раздела - не съм го пуснала аз тук.

Модератор - местя го в правилния раздел.

8.   Номер 7, казах ти, дали ще е GPRS или 3G, все е интернет и все се плаща по един и същи начин! С 3G дори е по-опасно, защото е по-бърз и може за нула време да навъртиш голяма сметка, ако не внимаваш.

За детайлите говори с оператор, както казах, ще ти пратят настройките на SMS.

9.   И не разбрах в крайна сметка ще стане ли без да го пускам GPRS-a? Няма ли начин без да го пускам?

10.   " как да направя така, че като съм на линия във фейсбук от телефона да ми излиза телефонче и да се появявам в иконките на чата, така че и те да ме виждат а не само да пише, че е изпратено от мобилен телефон? "
Копирах директно въпроса по горе. Имам същия проблем и е ужасно дразнещо, губи се целия смисъл на мобилния FB, помагайтее моляяя!!!
:(

11.   Никой ли не знае как да се направя да съм на линия когато влизам във фейсбук от телефона?

12.   Кажи с какъв телефон си номер 11? Просто не влизай през приложението за фейсбук, с през браузъра. Аз ползвам Opera на моя телефон с Андроид. Операта можеш чрез настройките на направиш така, че да се свързваш нормално, а не мобилни версии на сайтовете.

13.   Аз не съм с Андроид, а със Симбиан. Nokia C5-03 ми е телефона. И през бразузъра съм (който е от телефона) съм опитвала да влизам, същото е.