Споделена история от Други

България погледната отстрани
Здравейте! Живея извън България 15 год. Всеки път като си ходя, от границата се чува чалга. По българските телевизионни игри има цигани, с изпростяли думи и деиствия. Всяко дете, слуша чалга, дори знае и текста. Не разбирате ли, че им подражавате? Те са само цигани. Защо искате да им приличате?

Коментари

1.   Ти щом обичаш и държиш толкова на България защо живееш в друга държава и каква музика искаш да слушат хората прие мете го ние сме балканци и обичаме този тип музика защо да се правим на такива каквито не сме в кавички европейци аз лично слуша всякакъв вид музика ти си просто една мръсна расистка.

2.   Бе я си стой там където си вече 15 години и не се занимавай с нас. Чалгата и ракията я остави на нас простите.

Ами явно не сме ти на нивото.
Смешник!
Щом не си тук-нямаш право да критикуваш,
аре въз!

3.   Хм .... човека има право. Така, че 1 и 2 - Явно не сте излизали никъде извън България, за да видите нещо по-различно и по-приятно от мръсотията, която цари при нас. Огледайте се и вижте само колко мръсотия и боклук има навсякъде из страната - градове, паркове, гори. Селата ни са под всякаква критика.

За хората да не говорим. Почти всички се държат арогантно и нахално. В българина липсва мисълта за общия интерес, Той е изместен от егоизъм, егоцентризъм, лицемерие, омраза, негативизъм и тн...

Да продължавам ли още?

4.   Автора е нещо много, много повече от №1, 2.

Между другото и аз си мислех да пусна такава тема, но ти ме изпревари.
Това е България - чалга държава. За да не отговарям на стотиците глупави въпроси на тинейджърите, нека да се обосновя. Чалгата е музика, която проповядва само и единствено секс. Я вижте само - пуснете си "планетата" и погледнете какви клипове има на тази извратени песни. Певиците си показват 80% от гърдите и задниците си, даже тези клипове започнаха да се напричат "порнографски", представяте ли си? Песен с порнографски клип? Това си е чисто безобразие.
И най-лошото е, че малките дечица харесват това. Искат да станат като тях и започват да приличат на тях и ето ти бъдещите мимолетни проститутки.

И сега ако някой е срещу мен....нека първо да ми обясни, какво харесва на чалгата??? Тогава да спори.

До №1 ... Ти от къде разбра, че авторката/автора е жена (момиче)? И защо казваш "ние сме балканци и обичаме този тип музика" - под това "ние" разбирам, че слагаш всички хора под общ знаменател. Ама дано да си наясно, че не всички са чалгари.

За ромите, нека да не говорим. Това за хора, които ги е имало и винаги ще ги има.
SFA

5.   От авторката: Браво на номер 3 и 4. Радвам се,че има все още такива хора.Аз много обичам като се разхождам,да пускам силно в колата българска музика, не чалга. Искам да се гордея с нея, а не срамувам. Имам вече семейство, не мога да се върна. ЦЕНЕТЕ СЕ, ДОКАЗВАЙТЕ СЕ ЧЕ ЗАСЛУЖАВАТЕ ПОВЕЧЕ С ДЕЙСТВИЯ И ВИД. ОБИЧАМ ВИ

6.   Към номер 3 и 4, аз съм номер 2:
Първо да ви споделя че в случая не става въпрос за типа музика, аз слушам рок и хард-рок, и изобщо не става въпрос за това.

Не може един човек който бяга от отговорност в своята държава да дава определения и квалификации.
С какво е допринесъл за нашата държава,някой който е по слаб и от тези цигани които споменава и е избягал и е отишъл в едно изградено общество (за което с нищо не е допринесъл най вероятно)

И номер 3 имай предвид че доста свят съм обиколил, и то не като бачкер, а на почивка.

Ей това ме дразни,надявам се да сте ме разбрали.
Аз не казвам че нещата не са такива както ги описва въпросния-но не е той този който трябва да го прави,така че заставам отново зад предното си мнение-
Аре въз-за такива нещастници.

7.   Ще се съглася, че общото мнение което се създава когато влизаш в България не е добро, но не мога да се съглася, че всички в хора тук слушат, тази отвратителна музика. За съжаление така се създава отрицателна представа за за всичко тук. Не искам да е така, но една птица пролет не прави нали!!?

8.   Пак съм номер 2,
и след като циганите по цял свят днес имат празник, ги поздравявам с това:
http://www.vbox7.com/play:d0daf4c7

9.   Поп фолка си е номер едно то и без това се знае като се има предвид успеха и какво като в тези песни се разказва за секс и в американската и английската музика също го има това а да не говорим за клиповете но в техните държави не ги критикуват така.

10.   До №6, аз съм №4.

А за какво става въпрос?

Ок, авторката не е тази, която трябва да пише за държавата ни, тъй като тя самата не е тук (в България).

Тогава аз ще пиша. Аз живея в България и виждам всичко това, което вече авторката е споменала и което аз съм споменала в горния ми коментар (четвъртия). Има ли значение кой ще го каже... дали ще бъда аз, ти, или който и да било друг? Това си остава факт.

В случая ти си написал 2-рия коментар, не защото слушаш чалга, а защото се дразниш на авторката, така ли да го разбирам? Е ако е така, по същата логика не можеш да се дразниш на мен. (Вече споменах защо и аз отново заставм зад авторката).

(Тава "аре въз" е много просташко - като го споменаваш тук, не приличаш на българин, а по - скоро на овчарин. Сори, не искам са те обидя или нещо такова, но казвам нещата такива каквито са в дейстивителност).
SFA

11.   Да не забравяме, че тази "мръсна" България е нашата родина /единствена и няма да имаме друга такава/. Тази земя ни е родила и откърмила и ние трябва да я обичаме такава, каквато е, щом не можем да променим нищо, защото тя е нещото, което реално имаме. Много лесно е да се критикува отвън и отстрани, и тук не е единствения проблем чалгата и нека не се делим българите на обичащи чалга и мразещи чалга... разберете не е това най-важното, има други много по-сериозни неща над които трябва сериозно да се замислим и да се опитаме да променим...

12.   Номер 11 е прав, но с чалгата се изпростява. Тя влияе.

13.   Защо не спрете да спорите за нещо за което не може да се спори.
Къде извън бг има чалга ?
Чалгата си е долна ологофренска музика която не заслужава да се слуша.
От шибаната чалга се затъпява то и затова тъпанарите слушат чалга (може да ви се струва не реално но си е точно така).
Така че доло на чалгата.
В дискотеките не трябва да се пуска чалга а денс абе какво да говоря чалгата трябва да я забранят със закон.

14.   От №4 и №10: Напълно съгласна съм с номер 13.
SFA

15.   От № 11 до №12, 13 и 14 абсолютно сте прави!

16.   Евала номер 4. Още нямам деца но за мен наи големия ми кошмар е те да слушат чалга.

17.   Не всички слушат чалга в България, но след като мнозинството я слуша, явно мнозинството е съставено от простаци. Много неща доказват, че народът ни като цяло (нямам предвид отделни единици) е прост и уви, май такъв ще си остане...

Гледайте само: хиляди боготворят Бойко Борисов, даже за кмет го избраха, а той е един издигнал се мафиот, забогатял с незаконна търговия. Стилът му е елементарен, той като цяло е елементарен, но българите са готови да гласуват за него!
Е, това не е ли прост народ?!

Да беше само чалгата проблемът...

Понеже коментарът ми съдържа нападки, моля редакторът да не го изтрива, това, което цитирам за Бойко Борисов е написано ЧЕРНО НА БЯЛО (!- не го казвам аз) в книгата на един немски журналист, разобличващ българската политическа мафия. Тази книга я има във всяка книжарница. Ще се въздържа да цитирам името й на този етап, за да не ме ореже съвсем уважаемият редактор.

Силно се надявам да публикуват коментара ми. Благодаря за което....

18.   То тук от стил музика (тоест чалгата), стана статия за Бойко Борисов!

19.   Браво номер 4 !!!! Тъкмо се бях отчаял от простотиите на номер 2. Щастлив съм, че в нашата родина има хора като теб и докато ги има няма съвсем да затънем в калта. Много е полезно даже да се излезне навън - там всички проглеждат и си свалят капаците от очите.........а се сетете защо !

20.   1 и 2 са гола вода - 4 е пич

21.   От №4 до №19
Благодаря, че си с мен. Малко останаха хората, които се опитват да превърнат държавата ни в нещо повече от чалга терен. И не мисля, че решението е да избягаме от България, за лична изгода. Ако искаме да постигнем нещо, трябва да се борим...

Но да не забравяме, че всеки сам избира стила музика, която да слуша. Аз не слушам чалга, поп-фолк или нещо от сорта, просто не ми допада, а особенно се отвръщавам от клиповете им. И нямам намерение да се променям. За съжеление, същите думи ги казват доста от превържениците към чалгата, а те са повече от нас...

До №20
Благодаря, но съм момиче. ;)
Успех на всички.
SFA

22.   В зората на демокрацията, през 90-те години, дотогавашните цигански напеви от типа "на Черно море, слънце пече, чака-рака-дее" придобиха облик на ново направление в музиката. Същевременно нивото на образованието се срина надолу и се получи затворен кръг - изпростялото общество започна да слуша натрапчивата и малоумна чалга. Двата фактора са неразривно свързани - изпростяло общество и изпростяла музика. За съжаление това е истината. Сегашното лице на България се представлява от цигани, педераси, бездомни кучета и камари боклук.

23.   Аз съм момиче на 12 години и изобщо ама изобщо не обичам чалгата. А за клиповете им - НЯМАМ ДУМИ!! Аз не знам как може 12-13 годишни момичета да се обличат и държат като ку*ви... например момичетата в класа ми - те са с 1 година по-големи от мен и направо ми се повръща от тях. Държат се гадно и много други неща.... момчетата също само гледат да направят гадно на някой и се правят на голямата работа, а всъщност са едно НИЩО!!! Радвам се, че все пак са останали хора, които не я слушат тая помия...

24.   Браво авторе !! САМО RAMMSTEIN, НИКВА ЧАЛГА!!

25.   Чалгата е ужасна. Може не всички да я слушат, но мнозинството слуша, а то определя музиката... На каквото и събиране да отида- все чалги, в което и заведение в по-малки градове и села да вляза- също. И да, това е циганска музика, не балканска.. Преди всичко сме българи и си имаме хубава народна музика! Не трябва тя да се бърка с чалгата, както се прави. По нормалните радия, не се пуска народна музика и тези, които не харесват чалга я слагат на равно с нея!

27.   Чалгата е най-лошата болест която има. Какво се харесва на тази чалга това е пален кошмар.

28.   Хора, чалгата си е чалга, а тези дето копират чалга певиците са елементарни личности, защото си мислят, че чалгата освен стил музика е и някаква мода. Ние хората сме направили чалгата актуална, за това не се сърдете на певиците. Пеят най харесваното. Ограничено е да се мисли, че чалгата е за простолюдието, пък и не забравяйте, че сме на Балканите, а този стил музика е нещо типично за тези географски ширини.
Трябва да си призная, че се чудя на някой интелигентни хора, които слушат Моцарт на грамофонни плочи, но не ме разбирайте погрешно! Нямам против класическата музика, но не ви ли се струва, че е нещо много аристократично за нашия темперамент, а и на Балканите въобще.
Всеки може да слуша каквото си иска, но поне да не го обръща в кукерски карнавал, защото ако кукерите гонят духовете, може би така наречената "Фешън" култура ги трепе намясто. Мога да бъда най простия човек и да слушам Бийтълс, но мога да бъда и един интелигентен човек, който слуша чалга. Не е нужно да се правим на шутове, ако ме разбирате какво намеквам. Скоро един приятел беше казал - Ех сега ще се натряскам яко в еди кой си клуб.. Абе чакай малко! Ти може да се натряскаш където поискаш, можеш да си слушаш песните, но защо трябва задължително да я чуеш песента на живо, защото искаш да се направиш на гъзар пред приятелите си. Аз искам да видя Памела Андерсън, ама като не е в България ще ми се наложи да ходя да я търся.. ха ха ха.
Хора осъзнайте се малко, защо си слагате такива бариери?

29.   То няма лошо хората да слушат чалга, ама не и да се водят по чалга течението. То им е начин на живот.

30.   то тези цигани само да ги толерираме трябва да крадат убиват и изнасилват безнаказано. Те така казват вие българите трябва да го посеете да го ожънете а ние да го откраднем да го омесим и тогава да го изядем. циганите вън от българия.

31.   Да вземен една държава, като Швейцария или Швеция.

Залей им телевизия, радио, вестници и заведения с чалга след, което им прехвърли нашите 2 милиона безработни, крадливи, насилственни човекоподобни имигранти наречени цигани/Индийци, после им закарай и над 1 милион турци/помаци, които да правят всякакви опити за завземане на власта там.

А кажете ми за 10 или за 20 дена Швейцария или Швеция, която и даржава да си изберете, ще оцелее ли повече от тези 10-20 дена или ще претърпи икономически и културен крах?

Както ги удържаме ние тук в България - за всички други това би било не възможно.

Да ги махнем с закон за депортиране извън страната и без право на завръщане - да видите как Майка България ще и олекне душичката най-накрая.

Рекетьори ли, корумпирани ченгета ли, сводници, наркотафиканти? Да знам аз, че България ще има бъдеще - ще направя всичко възможно тези `вирусни заболявания` да са в затвора, но за сега ги поздравявам и им се усмихвам - точно както вие правите. И гарантирам много други ще постъпят така. Колкото хора са им насъбрали ... майка им тъжна. Но никой няма да се захване да се бие с `вятърни мелници`.

Още десетки неща мога да изброя, но няма никакъв смисъл.

Защо западна Европа са добре? - Ами защото са изтрепали всички, които са са провалили в интеграцията в обществото. Примери има особенно за циганите - в цялата Скандинавия, Германия, Белгия и много други е бил издаден закон с който цялото местно население има право да убива циганин и кралството му е зсаплащало за това. Причината е била точно същата, която имаме и ние - масови грабежи, пребивания, изнасилвания и убийства. Същото се е повторило през 2-та световна война.
Само ние Завършените Идиоти сме ги приютили и спасили 2-та пъти. Резултата от това се вижда всеки проклет ден.

Така прави целия свят с робите си - след като си свършат работата - кой от къде е, ако не иска да се прибира - сеч.

Прави се на добродушен, прави се на човечен, прави на спасител - доказателствата са на лице. Точно тия пумии ни докараха до това положение - сблъсък на културите - те не приемат нашата - ние приехме тяхната - станахме чалгари и продажници и развратници.

Как да се оправи страната като над 40% от населението не е българско и в същото време искат социални помощи, а после крадат, изнасилват и трепят наред.

Натъпкали сте се в една София, Пловдив и една Варна - ами добре не си избягал от страната - само си избягал от положението в нея ... до кога мислиш ще удържиш там?

32.   Темата е стара, но все пак...

Добре дошли в Чалгария! Внимавайте да не ви оберат.