Споделена история от Други

Много се срамувам от пръстите на краката си...
Много се срамувам от пръстите на краката си, защото втория ми пръст е по-дълъг от 1-вия (от големия). И то доста. Намирам го за ужасно грозно и ненормално, и се питам защо така се е получило при положение че пръстите на краката на майка ми, баща ми, бабите и дядовците ми са нормално структурирани и са подредени "по дължина" - от най-дългия до най-малкото пръстче. Това винаги ми е било ужасен комплекс и като се наложи някъде да се събуя винаги си крия пръстите като ги свивам или моля за чехли. И винаги съм си мечтал като нормалните хора - да легна пред телевизора и да си опъна краката свободно на леглото, но за съжаление не мога. Ужасно е.
М

Коментари

1.   не може да е чак толкова фрапиращо. По скоро ми се струва, че малко преувеличаваш нещата. Едва ли на някой му прави впечатление, така че споко

2.   Това си е жив комплекс, но не е невъзможно да се изкорени много е трудно... комплекса не е болест но се лекува отиди при подходящите хора...и успех

3.   За всеки проблем си има решение и специалисти, които биха могли да помогнат в съответната област. Въпроса е колко силно желаем подобна промяна и дали сме готови да пристъпим към нея. Сега аз съм изправена пред подобна дилема - от много години имам голяма разлика от 7 см. в подбедрицата, която е фрапираща. Цял живот съм живяла с подобни комплекси, не съм мала възможност да облека някоя по-секси пола и т.н.а сега ми предлагат да ми помогнат.......с поредната операция, а аз не се чувствам готова за това.

Има хиляди въпроси, които ме измъчват и не ми дават мира. Много съм объркана в момента и не знам какво да предприема - от една страна силно желая тази промяна, която ще ми помогне да стана пълноценен човек и да имам нужното самочувствие на красива жена, но от друга страна идва страхът от евентуални неблагоприятни последици след операцията, от липсата на средства за нея и т. н.

Знам,че трябва да мисля позитивно и да вярвам, че всичко ще се оправи, но...е страшно трудно.

4.   Не се комплексирай, аз също съм с по-дълъг втори пръст, но и със криви трети и четвъри. Много време се подтисках от този факт, до момента в който осъзнах, че няма смисъл. Всичко е в главата ти, вярвай ми това е последното място където те поглежда човека срещу теб. На мен са ми се смели за кривите пръсти, но това е положението, не пръстите формират личността ти. Горе главата, няма идеални хора и неща.

5.   Не мисля, че трябва да отдаваш такова внимание на този комплекс. Не трябва да ти пука.. Аз съм на 16 години и съм със 105 сантиметра гръдна обикола висока сум 165 и сум 58 килограма. Гръдната ми обиколка е прекалено голяма за размерите и годините ми.. Много се комплексирам от това, защото няма как да го скрия и винаги слушам коментари като мина покрай някои.. не ми е приятно..

Но да ти кажа вече свикнах с това и даже го приемам като шега. Ако свикнеш с твоя проблем няма да ти е трудно. Опитай се да ти стане ежедневие да говориш за това без да се поттискаш в забавни разговори и под формата на шеги, ще свикнеш с мисълта и няма да ти прави впечатлиение. Колкото до другите, не мисля че на някой би му направило лошо впечатление това. По скоро ти трябва да свикнеш с това, защото ти сам се комплексираш от това. Пък и в крайна сметка въобще не трябва да ти пука от другите.. :)

6.   :) не е болка за умиране. Моите пръсти също са такива и отначало и аз се срамувах, но после попаднах на някакъв документален филм, според който е нормално вторият да е по-дълъг от първия (точно както при пръститр на ръцете). така че горе главата, нашите пръсти са нормални :)

7.   Миличък я стига глупости
аз пък съм 60 кила на 165см, и на всичкотто отгоре гърдите ми са различни с два номера! да не мислиш, че това ми пречи??? всички мъже с които съм била откачат по мен след това, защо на тебе дна шибани пръста да ти пречат и да ти създават комплекси.. я се стегни!

8.   И аз имам същия проблем с втория пръст и като доиде лятото още повече се депресирам :( тази година завършвам и незнам какви сандали да си взема много се притеснявам :( имам чувството че като вървя само так ме гледат

9.   Я стига глупости! Едва ли на някой ще му направи такова голямо впечатление пръстите на краката ти и надали са толкова гадни и криви че хората да бягат когато видят босите ти крака. Пък и повечето хора са с криви и с различни по големина пръсти на стъпалата. Лично моите са абсолютно правилно структурирани но пък си имам други недостатъци.. Да не ти пука, който не иска да те гледа да си ходи в къщи!

10.   Здравей и от мен. Първо искам да те питам - ти като излезеш навън, вървейки по улицата, докато се разминаваш с хората в краката ли ги гледаш? Помисли над това, защото от опит съм забелязала, че когато човек се чувства некомфортно от външния си вид в някакво направление, винаги си мисли, че точно това се набива на очи. А истината е, че околните те поглеждат и те възприемат като обобщен образ. А конкретно за твоя проблем - бъди сигурен, че има хора и с по-странно, неправилно и т.н. изглеждащи крака от твоите.

Затова моят съвет е да се харесваш такъв, какъвто си и ще видиш, че и другите ще те харесват :) .

И още нещо - ако все пак има такива които да се шегуват с теб - просто ги изпреварвай. Аз правя така, тъй като съм с доста наднормено тегло, за да избегна подигравките.

Желая ти успех! И ако искаш да си поговорим още за комплексите породени от външния вид, аз съм насреща - sunlife@abv.bg

11.   Брат по добре се застреляй веднага това е ужасно или си отрежи пръстите така кто гледаш тв няма да имаш проблеми.

12.   Не се претесняваи моята племенница е по тежко. Тя е на единия крак с четери пръста а на другия с пет, има и по тежки случеи. Не се претесняваи.

13.   Човече,това не е толкова зле! Моите пръсти на краката като са криви? Големия и малкия са нормални, но останалите са изкривени. И аз си мисля, че хората само гледат недостатъка ми, но май не е така .Затова горе главата.

14.   Здравейте и от мен. Аз съм на 23 години от Видин, имам изкривени палци на краката, сочещи на 75 градуса, свити към показалеца. Това е от малкия размер обувки, които съм носел като малък. И сега с годините това си е предължавало. Не съм обръщал внимание на този проблем и сега ми е кофти. И на мен не само втория,а и третия пръст ми е по-дълъг от палеца. А безименния и на двата крака ми е свит леко под средния. Гадно е наистина, но трябва да свикна с това. Има ли специалисти, които могат да ми помогнат?

15.   Аз също съм точно така и при мен показалеца е значително по дълъг от палеца и от обувките ми стават нещо като мазолчета върху пръстите и аз също имам много комплекси точно затова не искам да нося чехли през лятото все си мисля че някой ще ми се подиграва дори ваднъж ме питаха защо са ми така пръстите на мен ми стана много кофти но отговорих защото са такива и това е наистина се притеснявам от това но въпреки всичко дойде ли лятото обувам чехлите и така

16.   Абе ей какви са тия глупости бе и на мен показалеца ми е по дълъг от палеца ама не ми пука пръстите не правят човека!!! Всеки си има някакви комплекси най често за тялото никой не е идеален.... така че кво ви пука. Кой ви гледа в краката. Стига сте се излагали и на мен ми се подиграват за пръста ама не им обрьщам внимание

17.   Здрасти, и аз съм с по-дълъг среден пръст на крака даже е леко кривнал. И аз се депресирах в началото ама сичко ми мина. Всички момчета ми казват колко съм хубава и как искат да съм с тях и постоянно ми свиркат колите по улиците и си дадох сметка че това ми е най-малкия проблем. А пък е казано че хората с по-дълъг среден пръст на крака са с наи-правилната походка.

18.   Това са абсолютни глупости! Съвсем нормално си е! Пръстите на краката на гаджето ми са същите и на мен не ми изглежда нито фрапиращо, нито неестествено. Я не се спичай за глупости! :)))
Много е сладурско даже да сме различни и когато застанем един до друг комплексите се трансформират в добронамерени закачки... СПОКО...

20.   Моите пръсти са също като твоите. Но никога не съм се срамувала от тях. Даже съм си ги кръстила.ХАХАХА

21.   Здравейте,искъм да ви попитам можете ли да ми помогнете, до сега аз нямам проблем с мойте пръсти но са ми проблем при обуване на обувките моите пръсти са горе долу равни но котрето ми емалко, и безименните ми пръстина накраката ми опират в обувката и това ми е голям проблем имам си и проблем с палците ноктитена тях са ми збити не серионзо но след това:?????

22.   Абе я виж пръстите на анелия и после ми кажи че имаш проблем цял живот си мечтая втория ми пръст да е по-дълъг от първия но уви моя е по.къс и неа кажи аз какво да правя

23.   Простата истина е, че ти имаш комплекс, въз основата на наистина ДРЕБЕН недостатък във външния вид. Едва ли хората се вглеждат в пръстите ти.

Adora

24.   И аз имам проблем с пръстите на краката - кутретата ми са криви. Но знаеш ли колко ми пука? Отпусни си душата, не се комплексирай от глупости.
---Джеси---

25.   Имам приятел, който отрязъл жена точно заради същото нещо.... не казвам, че е правилно, но кой знае защо и аз винаги обръщам вничание точно там през лятото.... жена съм, хетеросексуална, и много си харесвам пръстете на ходилата и пръстите.... намирам ги секси и наистина мисля, че е важно и това.... а иначе най-лесното е.... ходи със затворени обувки.... ами лака, ами педикьор... къде отиват... наистина е ужасно... а по повод 23... ще ти кажа... вглеждат се... не искам да те засегна, напротив... просто съм искрена... Зара36

26.   Притча за двете стомни

Един носач на вода в Индия имал две стомни. Носел ги провесени от двете си страни на дълъг прът, който минавал над раменете му. Едната стомна била спукана. Здравата стомна винаги пристигала пълна от дългия път от потока до къщата на господаря, а пукнатата – наполовина празна. Това се повтаряло всеки ден в продължение на две години.
Естествено, здравата стомна била горда, че изпълнява достойно това, за което е създадена. А пукнатата се срамувала от това, че можела да свърши само половината от това, за което била направена.
Един ден на извора тя казала на носача на вода: „ - Срамувам се от себе си и искам да ти се извиня. - „Защо? – попитал носачът. „От какво се срамуваш? „ - За тези две години, заради пукнатината ми, аз доставях до къщата на господаря само половината вода, която наливаше. Ти си вършеше съвестно работата, но заради моя недостатък не получаваше пълно възнаграждение. – казала стомната. Носачът на вода я успокоил и й казал: - „Сега, когато вървим към къщата на господаря, искам да забележиш красивите цветя по пътя.
Докато се изкачвали по хълма, старата пукната стомна забелязала редица от стоплени от слънцето красиви цветя и много ги харесала. Но в края на пътя тя отново била тъжна, защото половината вода пак изтекла и отново започнала да се извинява на носача.
А той и казал: - Забеляза ли, че имаше цветя само от твоята страна на пътя. Това е така, понеже аз, знаейки за твоя недостатък, го превърнах в предимство. Посях цветя от твоята страна на пътя и всеки ден, докато се връщах от потока, ти без да знаеш ги поливаше. През тези две години аз късах от тези прекрасни цветя и с тях украсявах масата на господаря. Ако ти не беше такава, каквато си, той нямаше да има тази красота в дома си. Всеки от нас има своя уникален недостатък.

Ние всички сме пукнати стомни. Но благодарение на пукнатините и недостатъците си ние живеем, взаимнодопълвайки се заедно и по този начин животът ни става по-интересен и пълноценен.

Вместо да се тормозиш заради един по-дълъг пръст, виж цветята от твоята страна на пътя :)) (някои хора се молят за крак, за здраво сърце, за бъбрек! )
Между другото, символиката на вторите пръсти на краката в гадаенето е - страст, чувственост, амбиция, борбеност. Какво по-хубаво, ако това са твоите доминиращи импулси?
:) :) :)

27.   Ех, проблеми. Познавам толкова хора с такива пръстчета. Някой казват, че който имал такива пръсти щял да бъде шева в къщата. Ама и вие сте на никой не му прави впечатление нали тези хора са постоянно около мен. Как може да се притесняваш от това, пълна простотия.

28.   Ти си си добре но аз какво да кажа?
Пръстите ми са много грозни на левия ми крак предпоследния пръст не расте от 3 години и сам много смешна направо ме е срам от краката ми. Ти си добре даже аз харесвам такива пръсти като твоите и винаги съм мечтала за нормални пръсти! :( но изглежда няма как да стане.

29.   Спокойно бе това много хора го имат. Виж Нина Добрев, тя също има такъв проблем, но на кой му прави впечетление нали пак е красива. Има много сериозни недъзи, твойто въобще не е за притеснение. Аз дори не бих му обърнала внимание. Честно!

30.   Не се притенявай аз също има комплекс за пръститр на краката. На лявия крак 4тия пръст ми е по малък от котрето и дори е по нагоре от деугите пръсти. Първите три са ми дълги и 4 и 5 малки. Моя комплекс е когато сложа обувки отворени отпред и трябва да ми се виждат 4те пръста а на мен се виждат 3 и празно. И на дяснкя крак 4тия пръст ми е по малък но не фрапиращо калто лявия. И аз имам същия комплекс като вас като отида някъде искам чехли или гледам да съм с чорапи или почти винаги с затворени обувки. Така стана вече че някой като ме види ще ми се подиграва. И мен ме е срам от пръстите на лявия крак.

31.   Спокойно, на повечето хора са им така пръстите. ;)

32.   Ех...аз какво да кажа тогава-дано се успокоиш след това,което ще ти споделя.Аз съм момиче и при мен случая е много по-зле.Винаги ме е било срам от краката ми и наистина имам основание.

1-во :пръстите ми са дебели дълги като на мъж-отвратително.2-ро:на десния крак средния пръст ми е по дълъг от втория-отврат,а на левия не е така и се досещаш каква разлика става..
3-то:палците ми на двата крака са са коренно различни сякаш гледаш 2 различни крака и единия по-дебел с една форма на ноктите ,на другия с друга....Изродска история-не питай какво ми е...момичетата сме по-суетни не знам дали можеш изобщо да си представиш на мен какъв проблем ми е.
Надявам се поне малко да си преодолял този си комплекс особено след моя пример,аз предпочитам да бях като теб ,отколкото с моите пръсти,ама....

33.   Хаха, не си мисли че си единствен/на

34.   Здравейте, виждам че темата е стара и все пак бях чела за операция за скъсяване на пръстите? Може би и вие сте чували за някаква жена, която си направила такава операция не помня от коя държава беше точно има и снимки в т нета.
Чудя се наистина ли извършват тази услуга и после как се върви не знам, но звучи ужасно болезнено и ако те осакатят... леле...
Моите показалци и средния са по- дълги от всички останали и ми е много противно и гадно а даже и от дължината на петата, явно имам някасэв проблем с ходилата като цяло защото от малка имам и болки в тях особено при дъждовно време.
Мисля си ако реално правят тази операция дали да рискувам. Вие бихте ли или смятате, че е лудост?

35.   Лелее... Наистина е стара. Кой я е изровил от прахта? !
Авторе/ке, не можеш да промениш нищо, но пък нали знаеш, всяко зло за добро, може пък да си по-умен/на!