Споделена история от Други

Таблет?
Здравейте,
вероятно въпросът ми ще се стори глупав на част от вас, но не съм особено наясно с таблетите, нямал съм досег с тях, а и не съм се интересувал живо от тях.
Страшно много ми се иска да рисувам на таблет, и се чудя, мога ли да го ползвам с интернет? Доколкото ми казват, няма проблем да рисувам във фотошоп и в същото време да го ползвам почти като лаптоп, понеже си мислех че има специални само за рисуване?
Благодаря!

Коментари

1.   Има толкова много информация в google, че просто не е истина. Тук едва ли някой ще ти отговори.

2.   Грешиш. Ето отговарям. Имаш два главни избора Андроид таблет или Айпад. Вторият е за престиж и ако имаш 1000 лв. А почти всички програми ги има и за Андроид, но за хубав Андроид ще дадеш между два и четири пъти по-малко пари.
Ситуация 1 имаш 500лв Избор Самсунг Галакси таб 2 7 инча двуядрен виваком с договор, техномаркет без, 10 инчовият е по-скъп
Ситуация 2 имаш 250 лв избор Ainol Elf 2 , 1gb ram двуядрен Минус няма сим карта и 3g само wifi , lyf8s модела има. но е едноядрен и с 512 рам и все пак супер ми върви Андроид 4 на него . Намират се на www.pandawill.com Имат и модел от 73$, по-слаб, чието ревю на руски е тук. www.china-gsm.ru/publ/700610-obzor-plansheta-allwinner-a13-10ghz-512mb4gb-android-40.html
www.pandawill.com приемат paypal, които пък приемат български кредитни Виза и дебитни виза електрон карти, и при основателно оплакване, че не си получил стоката ти връщат парите.

Ето списък с част от програмите, които можеш да ползваш на Андроид и аз ползвам:
Firefox за интернет и ел. поща
Documents to go за офис документи презентации и екселски таблици ,
Fresco pro. за рисуване
youtube заyoutube видео и tubex за сваляне на клипове от там
photoshop е само за основни обработки на снимки, не е въобще като на комп
cool reader за четене на книги
bgmaps. и google maps за навигация и карти
има си вградени програми за музика и видео,
даже може да си свалиш прорама Ttorrent за торенти, но сваля с макс 250 килобайта/сек. Разпознават флашки до 32гб с допълнителен кабел обаче.

Плюсът на таблетите специално за рисуване е, че разпознават степени на натиск, но нямат функциите на компютър

3.   М, не баш. На таблет-компютър (или накратко таблет) можеш да рисуваш, но няма нищо общо с това, което се постига с хубав графичен таблет. А и малко ме съмнява фотошоп да тръгне на някой таблет, поне засега ;)

Графичния таблет пък си е устройство само и единствено за рисуване, което значи че няма как да си го ползваш като компютър.

Трябва да решиш какво точно искаш - нещо, което да е специално за рисуване, или само да си драскаш с някоя проста програмка отвреме-навреме, а през останалото да си го ползваш като компютър.

4.   Номер 3 го е казал много ясно. Покрай тия Андроид таблети и айПадове хората позабравиха нормалните графични таблети и тотално омешаха понятията...

Кубрат

5.   N1 : радвам се, че съм сгрешил стига информацията да му помогне на човека :)

6.   Според мен таблетите на Wacom са най-добрите и бих си взел Wacom Intuos