Споделена история от Други

Къде да могат да се намерят стойностни жени/мъже?
Здравейте!

Как да започна? Може би от заглавието... къде според вас могат да се намерят стойностни жени/мъже?
В днешно време тези "животни" са изключителна рядкост и истинско чудо ако успеят да се срещнат в живота! Навсякъде биваме заобиколени от безпринципни, ниско морални и отдадени на поп-фолк манталитета! Не ме разбирайте погрешно и аз слушам чалга, но не се обличам като Тони Стораро, Азис и т. н.. Страшното е не музиката, а подражението на изпълнителите на този стил музика. Самият факт че не можеш да разграничиш музиката от начина ти на живот, превръщайки поведението на тези "актьори" в твое и т. н.. Грима е хубаво нещо, но с мярка. Кога за последно сте виждали момиче без 0. 5кг грим на дискотека? Кога за последно сте виждали момиче без фон дьо тен? ! Където и да е!!! Кога за последно видяхте женска снимка без да е снимана в банята, с издути устни, слънчеви очила, и фешън прическа? ! Кирилицата, пунктуацията и грамотното писане са лукс в днешно време, банални фрази, изрази, римувани хвалби и заплахи са най-често срещаните писания в социалните мрежи. Вървежен си само ако си идиот, непукист и си си оскубал вежди, крака, ръце... каквото имаш...
И какво излиза? Въпросните стойностни момичета/жени се питат къде да срещна подходящите за мен момчета/мъже? От своя страна последните правят същото... И в крайна сметка, остава надеждата от случайна среща...
Има една приказка " Лесна е твойта... нямаш много акъл... не я мислиш. ". Горко им на всички мислещи, можещи и искащи... И накрая, не се примирявайте с най-доброто зло... борете се и търсете възможно най-дълго!

Коментари

1.   Интернет, пейки, разходки из плажа и гората.. ;)

2.   .... 1 изискванията на автора са по-задълбочени.... :).... и бих те допълнила;музеи, изложби, галерии, библиотеки.... ;)... ЗАРА

3.   "Кога за последно сте виждали момиче без 0. 5кг грим на дискотека? Кога за последно сте виждали момиче без фон дьо тен? ! Където и да е!!! Кога за последно видяхте женска снимка без да е снимана в банята, с издути устни, слънчеви очила, и фешън прическа? ! "Ела да ме видиш. За грима - слагам спирала и гланц, не съм го теглила, но едва ли стига 0. 5 кг.. а и рядко ходя на дискотека.. то не че има къде да се отиде де. Без фон дьо тен можеш да ме видиш навсякъде! Да съм си слагала не повече от 5 пъти през живота си, когато имам гадни пъпки. Снимки в банята нямам, не си издувам устните... за слънчевите очила, защо не? Снимам се и с тях. И прическа си правя, да. Но не се топирам. "Вървежен си само ако си идиот, непукист и си си оскубал вежди, крака, ръце... каквото имаш... "Ами и тук не съм съгласна. Само не схващам за това с оскубването за момчета или за момичета говорим? За веждите съм съгласна, че трябва всеки да си ги скубе. Изглежда гнусно и неподдържано. За краката - отново мисля, че е по-добрия вариант. Ръцете - не си ги пипам лично аз. Не знам къде живееш и с какви хора се срещаш, но моето обкръжение изглежда е доста по-различно от твоето. Не знам къде ги търсиш тези стойностни хора, но те уверявам, че аз познавам такива.

4.   До коментар No1 и No2:Да съгласен съм, но имам едно питане :)Колко често можеш да правиш това? Колко често точно тогава ще срещнеш подобно/и момичета? Колко пък от тях ще са заети? Колко пък от тях няма да ти обърнат внимание? И какво става тогава? Времето летяло... на теория и аз ги знам местата... До коментар No3: Не можеш да четеш през редовете и го караш твърде буквално всичко написано до момента! А за окосмението явно не правиш разлика между поддържан мъж и модерното гей движение в момента... euroman

5.   Не се търси. Всеки среща готини и стойностни хора в живота си. Ако ти кажа че ще ги срещнеш в библиотека ще те излъжа, но със сигурност няма да ги срещнеш в Найт Флайт, гаранция)Също така не е проблема срещата с тях, а проблема е в общите ви интереси и най-малкото отношението един към друг.

7.   .... до автора;не че това не са местата, но аз ти отговорих с чувство за хумор, защото историята ти ми се стори наивна, забавна и банална.... също като въпросите, които продължаваш да задаваш... ;).... всъщност само 3 до момента е взела насериозно това, което си написал... ЗАРА

8.   Аз съм стойностен и от личен опит мога да ти кажа, че може да ме намериш само в къщи, на улицата или в нета. :D

9.   Много се вживяваш, какво толкова, всеки прави каквото го кара да се чувства добре. Това, че момичетата били с много грим или еди кой си се изживява като чалга певец не означава, че не е стойностен човек. Дрехите, гримът не определят стойността на човека. Можеш да го определиш като го опознаеш и разбереш какво има под обвивката, но ти си наясно с това де.

10.   Аз също съм стойностна според твоите критерии- може да ме срещнеш единствено на улицата. Мога да те забележа, мога и да не ти обърна внимание-това зависи само от теб.

11.   на пазара

12.   Н1 отговаря на Н4- Как ли? Рано или късно се появява човека. Не ги мисли тези неща и въпроси! И аз, ги мислих, но си казах, ако ще има човек до мен, та тя ще дойде! И познай! Тя ме намери и то в интернет.. Всичко от само себе си се нареди.. Няма рецепта. Н4, концентрирай се върху задачите в живота, а човека до теб ще се появи и най-вече вярвай в това. И моля стойностните хора тук да пишат и дори ако е възможно да има срещи.

13.   Това да не носиш никакъв грим не мисля че определя дали си стойностен или не. Или пък дали ходиш на дискотека. И аз се гримирам, излизам на дискотека. Виж сега, чалга не слушам, нито пък си правя снимки по кенефите с надути джуки и мога да те уверя, че съм много добър и весел човек. Имам си приятел от 3 години и него също го намерих в дискотеката и те уверявам, че е прекрасен човек. Стига с тази мания да казвате, че стойностните хора си седяли вкъщи. Каква е тази простотия??? Добри хора има навсякъде. Както в библиотеката така и в дискотеката.

14.   Само искам да кажа БРАВО за написаното от автора, много ми хареса! Много добре разсъждаваш и мислиш, доста като мен. Всичко добро ти желая, успех с търсенето и не се отказвай, който търси намира! :)Рогат

15.   Гледай повече филми.... там има! ;)))

16.   Малко хора от тук разбират същността на ситуацията. Човека не казва, да не се ходи по дискотеки или, че там ходят само пропадняци. Става въпрос, че вече ценностите са изкривени! Определено поведение и следването му от ранна детска възраст ходи до изкривявания, липса на принципи и морал. Колко от днешните посетителки на дискотеки биха правили секс в тоалетната с непознат мъж ако им хареса, независимо дали на външен вид или пари! Не става въпрос за нестрандартни желания с приятеля ти, с който изразявате сексуалната си връзка по нестандартен начин, а за напълно непознат човек! Различни типове Ви бъркат в гащите и под полите... колко от Вас не са ставали свидетели на такива случки или поне да са чували за подобно нещо! Заведенията, алкохола, музиката, грима, парите, да бъдеш красив не е лошо нещо - напротив, все хубави неща са! Но когато всички те са опорочени от хора с нисък манталитет, ниска култура, възпитание, ценности, следващи се по поведение като стадо, тогава идва грозното и жалкото в цялата ситуация!

17.   Ще ти кажа нещо друго! Аз днес попаднах на един, който беше такъв непокист, че чак ме заболя. Няма нито един свестен на този свят! Егати ситуацията! Честно ли е, все да страдам? Пък и не само аз! Този днес реши, че аз съм тъпа и ще му повярвам на думите " Ще ти пиша SMS! " или " Ще ти се обадя после! ". Аз съм тъпа и не разбрах, че ме използва за едното спане. Мда! Явно на такава изглеждам! Сори, няма много общо с темата, но как да кажа, наранена съм! Боли ме от факта, че няма нито един сериозен или добронамерен към мен! Явно, както вече казах, им изглеждам наивна! Но аз не съм, само понякога се правя на неразбрала.

18.   Каквато си такива привличаш. А тези, които се правят на най-големи моралисти и всички са им под нивото един вид са в почти всички случаи най-голямата измет и реално повечето са им над нивото, а не под и оттам е проблема им.

19.   Еми авторе/авторке аз съм на 21 - момиче. Не ходя по дискотеки. Единствения ми грим е гланц и понякога фон дьо тен. Не си правя прически - за мен измитата и сресана коса е достатъчна, моята си е пухкава така и така. Аз обичам да мисля както пишеш - горко ми, да. Искам да срещна стойностен мъж повече от всичко, но не го търся - нямам сили, живота ме умори. Не виждам надежда да намеря половинката си, явно моето сърце завинаги ще си остане наполовина запълнено. Не слушам чалга, никога не съм се напивала, не пуша, не съм се друсала никога - дори и с цигарка с трева. Никога не съм искала да съм център на внимание, винаги съм искала някой да забележи вътрешното ми "аз" и то нещото съм грозна, а защото за мен душата е по-важна. Но това не се случи. Никой не забеляза моето АЗ, никой не пожела да бъде с мен завинаги, въпреки, че не се снимам в тоалетната на мола, изобщо дори не стъпвам в моловете (освен за кино и то 1 път годишно), не си чупя устните в познатата поза "Duck face", не се снимам без сутиен и по гащи - но каква полза? В днешно време са вървежни боклуците... Това е истината. А ние с теб авторе ще си умрем само и необичани, защото сме РАЗЛИЧНИ, А РАЗЛИЧНИТЕ не вървят в тоя гаден свят...

20.   19, според мен ти отиваш в другата крайност - толкова си стойностна, че никой не те разбира, всички са ти под нивото, никой не вижда прекрасната ти душа. е не може да няма хора, с които да ти е интересно да говориш, да се разхождаш, да спортуваш, да имаш някакви общи интереси. ако се държиш съвсем затворено и асоциално, как очакваш от хората да те опознаят и разберат?

21.   До 19 : Много хубаво казано :) А аз автора, съм на 24 :) пиши ако искаш на...........

22.   Искам да използвам този пост за да питам дали някоя жена се интересува да се запознае с чичо ми. Той е на 40 години, няма деца, не е бил женен. Нямал е късмет в живота. Таман ми се оплаква как бившата му сега живее у тях защото нямало къде и на него му станало жал и я прибрал, тя нито чисти, нито готви, не помага с нищо. Запознал се с друга, а тя се оказала проститутка. Става ми жал вече за него. От Варна е. Ако някоя иска просто да си пишт или евентуално да се запознаят. Виждам, че в този сайт има нормални хора, но не знам как ще се свържим при положение, че даже скайп не щат да постнат. От номер 13.

24.   Аз съм 19, към 21 - Съжалявам, но за съжаление дори мейл не можем да разменим. Модовете не позволяват - това според мен е най-глупавото правило, но това е... Явно в тоя живот дори в интернет нямаме свобода!!!!!!

Надявам се да публикувате поне коментара ми!

25.   Благодаря на автора, че се е сетил за да започнетази тема. Също така предварително искам да се извиня за правописните грешки, който ще направя. Та... да се върнем кън темата. Според мен свят голям, хора разни. Има свестни и добри хора на всякаде, но повечето деистват като овце и от страх да не бъдат разбрани или можеби просто различни живеят зад маска. Тази тенденция най-много се наблюдава при тийнеджерите а винаги си е било така. Според мен в България много неща са криворазбрани и комплексарски. Донякъде може би от самото възоитание и все пак не упреквам родителите, но нашите никога не са ме водили по културни мероприятия концети, театри, кино.... Сега ще кажа, защо не ги упреквам. Просто годините бяха такива и хората се чудеха как да изкарат някой лев за семейството. Както и да е. Нещото, което много ме дразни незнам заради слушането на чалга или наа рап е проблема обаче в България подрастващите издивяват направо. Неможе едно момиче на 14 да се облича като ' курва'. Ценностната система е избягала леко на майната си и се свързва само с пари. Някой хира тук може и да се разсърдят, но няма как да не говоря за плдрастващите, защото точно тогава се оформяш като човек и създаваш приятели за цял живот. Ако някой си мисли-глей ся тоя на къв се прави, сигурно е бил най-големия зубър в даскало. Ха, само ще кажа че нищо човешко не ми е чуждо!
Спирам., защото много се изнервих като се сетих за жените в днешно време!!!
Мъж на 26г.

26.   Аз съм 21, до 19/24, наистина много гадно! А не ми хрумва как можем да се разберем нещо...

27.   Вижте хора! Не съм от хората, които се правят на големи моралисти, но поддържам мнението на повечето хора тук. Аз съм 17-та. Писах нещо което ме нарани, но сега ще пиша в темата. Мъжете не само бягат от стойностните жени. Те дори не ги търсят! Само когато вече се замислят, че трябва да се женят се оглеждат и хващат първата срещната за врата и хоп - имат си сериозна връзка, правят деца и после не им харесва, защото решават, че жената, която са си избрали не става за майка на децата им или не е човека когото са търсили. До авторката специално искам да кажа, че няма нужда да търсиш никого. Все пак има мъже, които са добри. Няма ти да търсиш. Те трябва да те търсят! А ти избираш! Ти трябва да избереш с кого да си. Стойностните мъже са толкова малко и все пак все някой ще срещнеш и ще бъдеш щастлива с него. Пожелавам ти го от все сърце! И те разбирам напълно!

28.   Само че авторката е мъж ...

30.   От автора: Бях забравил, че съм писал тази тема. Като я чета се убеждавам, че е актуална и ще става все по-актуална. Преживях истинска любов, срещнах прекрасна жена, пътищата ни се разделиха по една или друга причина. Нямам намерение да се "впускам" в заместнички, времето ще дойде само. Познавам много мъже като мен, мъже, които си дават реална оценка на ситуацията, която ни заобикаля. Поколенията пропадат, това е истината. Много близко до чудо е, ако срещнеш качествена жена или мъж. Именно тези стойностни за мен мъже и жени са отвратени от ситуацията, в която се намира обществото ни, начина ни на веселие, местата за такова, както и голяма част от посетители. В малкото случаи, в които подобни места се посещават от т. н. качествени хора то те се капсуловат и изолират от средата, дори и подсъзнателно - затова и нещата се получават по-трудно. Това е мое мнение, не ангажирам никого с него - споделям мисли.

31.   27. "Все пак има мъже, които са добри. Няма ти да търсиш. Те трябва да те търсят! А ти избираш! Ти трябва да избереш с кого да си"

Чак па толко строго едностранно, не. Но все пак искам да ти отговоря. Аз не бягам от стойностните жени, напротив, и ги търся, но това не е лесно. Знам, че пишеш с огън в теб, но знаем, че стойностните хора са малко и това ги прави трудно намираеми. Още повече, че никой не знае къде са тези хора, за да търсиш там. Може би знаем къде не са. Все пак аз търся и искам стойностна жена и не искам да се хващам с първата срещната както описа(освен яко не извадя божествен късмет и първата срещната не се окаже стойностната!).

Към 19. Различните вървят, но с други различни. Как се намират е въпроса.
Та, номер 19 вече си жена на 29години. Как е живота?

Мъж на 31 години.