Споделена история от Други

Какво толкова харесвате в чалгата?
Почти няма случай в който да не съм чула усилена до дупка чалга в кола. С какво тя (чалгата) е по-добра от по, рок музиката. Българската музика не е само чалга. Има много други певци и певици. Не говоря за Васко Кеца или Лили Иванова. Говоря ви за младите певци.
Например: Дивна, Криско, Поли Генова, Мария Илиева и още много.

Когато ходя на рожден ден на някой съученик постоянно се въртят някакви кючеци които само могат да ме отвращават. А другите толкова много се кефат.

И другото което ме дразни е, че тези които не слушат чалга ги мислят за задръстеняци. Не харесвам в чалгата най-вече текстовете. Защо трябва да се пее само за секс. За мен това не е музика.

Другото което е, че вече момичатата са станали еднакви заради любимите си певици. Изрусяват се, още от малки си слагат силикон, със супер тънки вежди, 20 сантиметровите токчета, и да не забравим многото грим.

Аз винаги съм се старала да съм различна. Вече всички са станали еднакви. И без това страната ни е затънала достатъчно с тази чалга

Коментари

51-86 от 86

53.   Номер 51, хората са казали "старо, но златно". Предпочитам да слушам качествена песен на 30 години, отколкото някаква помия на 21 век... За всичко останало мнението ми напълно съвпада с това на номер 52. Сори, но това е истината.

54.   Съгласен с 52 и 53. Макар че и през 90те имаше тук-таме някоя хубава песен.

55.   Номер 51 точно сега се правят много български песни които не са чалга. Като почнем с Графа - Дим да ме няма(хит), Поли Генова - Солени дни(почти хит), Богомил - Спри(популярничка в началото), Лора Караджова - Аз оставам тук, Лора Караджова и 100 кила - Цяла нощ, Румънеца и Енчев феат. Турбо Б, Н. А. С. О. и Мариета - Пак на море, Играта и Лео - Айде на морето, Криско - Почивни дни, Рафаела - Магьосник(не съм сигурна че е от тая година), Кикимора - Омерзен (не съм сигурна че е от тая година), Б. Т. Р. - Защо, Остава - Един момент. Може и не всички да са хитове но сравнение с миналата и по - миналата година са много! Аз съм Номер 21/47!

56.   Чалгата НЕ СТРУВА!!

Тя е за хора които не могат да си хванат гаджета и я слушат

58.   Метала не струва. Чалга и аз не слушам, ама по-бива от метал. Не ти трябва да слушаш такава музика. Песните са смотани, нямат смисъл, крещят като хванати от лудницата, обличат се с едни отвратителни дрехи плюс всички метали са сатанисти. Не защитавам чалгата мразя я, тъпа музика е няма смисъл в нея. Ама в сравнение с метала пак бива.

http://www. vbox7. com/play:e8ed559377 тая песен е чалга и предпочитам нея пред метала. Един мой приятел много я слушат с гаджето ми, само се хилят на тая песен и измислят подигравки, ама метала направо го опаткаха вече от подиграване. На всяка метал песен се кикотят и измислят простотии и пародии. Ама те са така на всичко, което не ги кефи мислят глупости.

Например:
На Том и Джери измислиха пародия.
http://vbox7. com/play:fde9d554

Другата дори е и с рими.
http://www. vbox7. com/play:00f2b3dff6
и това е яко не знам що ги качват в нета. Имат гледания и как ги разпространяват не зная.
http://www. vbox7. com/play:ec455e5439

Както и да е чалгата е тъпа, но метала още повече. Ако бях на твое място щях да напиша тема колко мразя метала и металите барабар с него. Така де трябва да накарам гаджето ми да измисли стих за тъпия метал както написаха римите с другото момче (неговият най-добър приятел) и така... За това по-хубаво говори за метала с такъв тон.

Метала те прави прост и малоумен!!!!
(мой думи)

Хайде лек ден ти желая.
:)

Йоана ?

60.   Йоанчето пак намери тема, в която да се изявява. Дишай, разбрахме колко мразиш метъла. Това разбира се говори много лошо за теб, за общата ти култура и тази на хората, с които се събираш. Само да те информирам - когато някой се шегува и подиграва на нещо, това невинаги значи, че въпросното нещо не струва. Понякога означава, че човекът, който се гаври, не струва. Във вашия случай е второто. Понякога наистина си мисля, че си трол, не може човек да се изразява толкова малоумно, дори и на 13... Ако не са те изнасилили блек метъли в някоя гора, не виждам основателна причина за злобата, която бълваш срещу нещо, което не би трябвало да те интересува чак толкова. Да не говорим, че си чула-недочула и вече си мислиш, че много ги разбираш нещата. Смешно и жалко е това, което правиш. Не можеш дори и да подразниш хората, макар че ти се иска, само ти се смеят отстрани и се чудят как да реагират. Просто пълен потрес предизвиква ограниченото ти мислене. (МоИ думи)

63.   А да сега видях номер 60 само искам да ти кажа, че съм имала наистина гадни случки със метал слушатели. Не искам да споря с теб за мен този стил музика е глупав. Хубаво правят гаджето ми като измислят пародии. Те просто се забавляват така трябва да ги видиш как се кискат направо да им се радваш. Та те измислят рими когато им е скучно. Например днес измислиха в последния час по Химия това:

Отново пак сме в плен
и правим си обмен.
Учим биология за човека
няма лошо нека, нека.
Още пет минути ще изтърпим,
а после учителя ще изтощим.
Да това е "интересно"
защо явно неизвестно.
Стоим си ние тука,
ах каква голяма скука.
Безкрай ще е нашето творение,
чакаме едно позвънение.
Колко ли ще продължи не знаем
можем господина пак да изиграем.
Толкова ли сме проклети,
че за ученици сме наети.
Не е жалко не е жалко,
хайде остава още малко.
? ? ? :*

И тогава би звънеца...
Както и да е те го правят от кеф, по някого и да се подиграват, но е просто, защото не харесваме този стил. Да това не значи, че трябва да се гаврим с него, но просто казвам какво мисля. Останала съм с такива впечатления. Давала съм шанс на метали на ми бъдат приятели, но не се е получавало така само си потвърдих тезата, че всички са еднакви.
Винаги има изключения, не споря, но в този случай се съмнявам доста силно. Нямам за цел да дразня, някого от вас. Просото казвам това, което мисля нали сайта е за това.

Не се дразните ли? Аз пък мисля друго. Ако не се дразнехте нямаше да ми обръщате внимание, а вие правите обратното само ми пишете, а аз не искам. Да не мислиш, че ми е приятно във всяка тема, която пиша коментар веднага след това, някой да адресира нещо до мен. Казала съм го вече като ви дразня просто не ми обръщайте внимание.

А и благодаря на модераторите, че сте изтрили фейк коментара. Той не беше от съученичката ми в това съм на 100% сигурна. Не виждам смисъл в това тя да само обижда семейството си, освен ако няма основателна причина за това. Ако смятате да ми публикувате коментара може да изтриете бележката до вас, все пак не е нужно да се чете от всички. И пак благодаря за разбирането, ама е гадно да пишат от твое име, случвало ми се и знам какво е за това си и позволих да ви помоля да изтриете фалшивия коментар. Наистина не е приятно...
Благодаря!!!

Йоана ?

64.   Аз попринцип не слушам чалга, но на рожденни дни и купони слушам и си танцувам на нея. Защо им харесва ли ? Според мен защото е много секси някое момиче да си върти гъза и да си друса циците на някои кючек или пък някое момче да започне да се обарва страстно танцувайки на тази музика (това съм го забелязал на един рожден ден) и ставаш център на вниманието и всички ти се кефат

65.   Значи чалга та чалга... всички хора са различни всеки слуша различен стил, това него ли разбрахте!? Както теб примерно те отвращава чалгата така примерно, някой друг го отвращава рока или рапа.. Всеки със вкуса си и това е! Дали чалгата е отвратителна, гнусна, пошла и селска няма значение! Въпреки, това се слуша нали?

П. с - не слушам чалга

66.   Донякъде си права авторке и аз не обичам сегашната чалга а ретро чалгата просто онези песни са се отвърдили във времето и във сръбското няма нищо лошо.

68.   Чалгата е една отвратителна помиярска ориенталска "музика и култура", идваща от турция и другите арабски мюсюлмански държави. Беше натрапена на хората в България чрез промивне на мозъците на младите хора. Сега виждате какъв е резултата - затъпяло покление с маниери на цигани.

69.   Думата чалга на аблски означава отрепка.

70.   Ами аз съм момче на 16 години и слушам само и единствено чалга. Просто това ме кефи, мразя рок, поп, рап и тн....

71.   70, поздравявам теб и всички чалгаджии с песента "Ако" на Ъпсурт.
http://vbox7.com/play:ed07c52a

72.   Ми като ви харесват циганските ритми-слушайте си ги! Ама после не се обиждайте, че ви сравняват с цигани.

73.   Аз слушам главно рок. Но това не ми пречи да слушам и чалга по купони и дискотеки, и техно, и какво ли още не. А не се ли пее в западните хитове също за секс, изневяра, любов?? ! В клиповете на звезди като Риана и Шакира има не по-малко голота, в песните на рап звездите - не по-малко вулгаризми и момичета, друсащи си задните части. Защо възхвалявате тази музика а обиждате поп-фолка? А и от чалга до чалга има огромна разлика - Радо Шишарката - Деси Слава. Така, че айде по-спокойно, оставете хората да си слушат каквото им е на душата (не вс, който слуша рап, е престъпник и не вс, който слуша поп-фолк, е проститутка) и кажете едновременно НЕ НА РАЗДЕЛЕНИЕТО в музиката (и не само) и ДА на БЪЛГАРСКОТО!

75.   И аз мразя чалга. Просто не ми харесва този музикален жанр. Аз слушам предимно поп, рап, хип хоп, рнб, соул, електронна музика(хаус, дъбстеп, денс). Повечето ми съученици я слушат, но има такива, които са като мен.

77.   Преди 3, 4 години, спрях окончателно да слушам чалга. Преди слушах само поп-фолк. В един етап от животът ми просто установих, че вече не харесвам този стил музика. Помъдрях явно. В момента, като чуя от някъде чалга и ми е гадна тази музика. Чудя се на себе си, как съм можела да слушам такава музика.

78.   До 28 за музиката за маса се бъркаш зависи от настроението и това какво харесват хората дори най-тежкия метъл става за маса само трябва да го разбереш. Примерно аз съм по техното и във всяка ситуация ми е приятно да слушам този стил музика дори на маса ми е най-приятно да го слушам защото това харесвам и това "разбирам"...

79.   Вие не разбрахте ли, че България е под американско робство, вече 28 години. Едни и същи хора налагат както чалгата, така и рапа, така и туиркинга и какви ли не други простотии. Защо? Ами как защо... за да изпростеят хората, как. Човек харесва музика според пулса на сърцето му, т. е. от ритъма влиза в синхрон с него. А мангалите такива сърца имат, че по сложен ритъм от 3/4 не го разбират. Музиканти били. Последните истински музиканти са умрели преди няколко века и са композирали музика за оркестър, ама не Кристали. Съгласен съм има цигани виртуози. Ама тези хора нямат нищо общо нито с чалгта, нито с поп-фолка, както сега е модерно да се нарича.
"Дръж народа прост за да ти е широко около врата"
За мен чалгата е равносилна на Големия глад по времето на Мао, Сталинското избиване на милиони или управлението на Пол Пот в Камбоджа. Всичко това е имало една единствена цел. Само дето те са били малко по-радикални.

80.   Чалгата е една отвратителна циганско-турска ориенталска помия, която се слуша само от помияри с ниска култура. Не случайно изпълнителите и са цигани и хора със съмнителн произход и тен. Ако се вглдаш във феновете на тази малоумна, безвкусна изгъзица, ще видиш че нещо не е в ред с тях. Лицата им имат изражението на "Синдрома на Дуан", повече олигофренски, отклкото на типичните идиоти. Смърдят, защото разбиранията им за чистоплътност, съвпадат напълно с тези на циганите. Ако се опиташ да проведеш някакъв нормален разгово с тях, не става, защото умственните им способност са по-ниски и от тези на кретен - не могат да сложат и две думи на кръст. Когато заминат за някоя друга държава, си отиват там с чалгата и прсташкото си държание и за това хората от други националности ги наричат ориенталци и цигани. За съжалние това е имиджа който те създават и за останалите българи.

82.   Добре де, а Вие какво толкова харесвате на рапа?

83.   82 - той и рапа е същата помия. Не съм расист. Имам дори приятели чернокожи. Но интелигентните африканци или афро-американци не слушат рап. Може би Еминем го раздава малко по-така... епично, но нека не забравяме че неговия стил не е особено Гангста-twirking-булшит

84.   Рапа е на същото циганско ниво с чалгата! Рапа се изпълнява от негри, чалгата от цигани.

85.   Толкова е просто.. само погледнете какви хора слушат хип-хоп, поп музика, рок и т. н и погледнете в махалата и вижте какви хора слушат чалга и се запитайте защо?

86.   Номер 80- олицетворението на културата, образоваността, уравновесеността, толерантността и добрия вкус, не се превъзбуждай толкова, и аз не обичам чалга, ама и не ми пречи, егати плюенето.

87.   Рапът, чалгата и дъпстепът са безсмислени съвкупности от обикновено два тона, които нямат никакъв смисъл и мелодия. Точно за това се слушат от прости хора, защото те си отговарят на прости звуци. Мен лично ми късат нервите, направо почвам да треперя като ги чуя. Металът е най-интелигентната музи. Има около 150 жанра, и е единственият стил в който песента има кулминация, начало и край. Това е история, а не "върт'им си гъзаа, майкати ша на*бааа" .

88.   Думатата чалга с е превърнала в синонм на простащината, ниска култура, цигански вкус и назадничавост. Само като погледете феновете на тази "музика и култура" и ще се напикаете от смях. Същото се отнася и за рапа.

91.   Новото име на чалгата е поп фолк, иначе си е същата ориенталска цигания.

93.   На мен съучениците ме тормозят с чалга, пускам им Енерджи, но те увеличават. Какво да правя? Всеки ден ходя при директорката и казва, че ще вземе мерки, ама не взима. Дали да си сменя училището?

95.   93 - Напусни тази среда, преди да те е погълнала. Тези... "хораица", поради липса на други думи, не си заслужават, дори да се дели въздуха в една и съща стая с тях.

96.   Простащината и чалгата винаги ходят ръка за ръка. На твоите съученици чалгари, не им обръщай внимание. Ще видиш когато завършите образованието си, те в кой слой на обществото ще са - на дъното, в калта и за мизерният си живот който ги очаква, ще обвиняват държавата. Сигурно си забелязал че такива нещастници като члгарите, винги, ама винаги обвиняват България за това че са тъпи и неуспяли в живота.

102.   Ами харесва ми, какво сега... Слушам я по-сериозно от 2004-2005г. насам, от доста време, но пак не нали, от времето на Шопската салата и други такива простотии за времето си! ... Верно е наистина, че жанра доста се промени тука в последните 5-6 години, и не е това, което беше като добра и стойностна продукция докъм 2007-2008г., но пак... въпреки многото изпълнители, стана по-модерна музика, макар и с доста неизпипани и дори неструващи парчета, но пак-и днес намирам по нещо за себе си, колкото и нарядко да е! ... Но така е-кое в нашата мила страна е добре, че попфолка да е, и на ниво...
Ти като знаеш, че съучениците ти слушат почти само това, закво им ходиш на рождените дни бе, не им ги уважавай-щом толкова те отблъсква и дразни тази музика, не си струва само защото са ти приятели, да им ходиш на всеки от тях, когато празнува! ... Но ти си знаеш все пак!
За мене обаче попфолка е на първо място, най-любимата ми музика, с доста песни, които и до днес не са ми омръзнали, колкото и рядко да ги чувам! ... След него са ми вече Криско, 100 кила, Графа и т. н. поп и рап изпълнители, и при тях се намират хубави песнички от време на време! Имам и някои любими евроденс, от 90-те години песни на шведски и немски групи и от световната музика, но аз си обичам родния попфолк, който аз избягвам да наричам чалга, защото разлика между двете има, но знам-не всеки може да понася подобни ритми, и текстове! ...

106.   Авторке, не знам какво толкова харесвам в чалгата. Не мога да ти отговоря. Има хора, които я харесват и си я слушат, а други не. Всички са различни. Това е вкус. Напирмер аз не я харесвам, защото е пропаднала, извратена, селска и циганска музика. Освен това много добре си подхожда с простотиите, секса, проститутките и гейовете и мазните работи. Дори направо много я мразя. Много ме отвръщава и понякога дори ми се повръща от нея. Гнус ме е да гледам как някакви курви си въртят задниците. Направо е отвратително. Освен това в училище имам проблеми с тази музика. Момичета от моя клас много я слушат и тва много ме дразни. Като я чуя, почвам да си запушвам ушите и си говоря „Де да имах тапи за уши, свой смартфон и слушалки“. Да, ама нямам тези неща, а съм 7–ми клас. Нямам ги, защото майка ми мисли, че не съм достатъчно отговорен за тези неща. А смартфоните са много скъпи. Жалко, че не мога да им забраня да слушат тази извратена, шибана и долнопробна музика. Не всички момичета я слушат от моя клас, само някои. Не мога да им забраня, нали всеки си има собствен вкус и мнение и има право да си слуша каквото си иска. Чалгата е ужасна, ще ми се да не се беше появявала в България. Ама се е появила и нищо не мога да направя. Но иначе си обичам поп музика, рок, доняъде хеви–метъл, хард рок и също така мелади рак, касическа, джас и електронна музика. Горе–долу, също донякъде харесвам и рап, хип–хоп, фолк. Освен чалга (поп–фолк) мразя и още ориенталски песни и някои сръбски песни, които наподобяват чалга. Дано моя коментар да бъде оценен от редакторите.

108.   Искам да дам още един коментар. За съжаление сега през 21 век няма свестни български песни. А само някакви чалги, които само те отвръщават. Мъчно ми е, че зарди нея хората само затъпяват. Думата „чалга“ на турски език означава „музика“. Нарича се така, защото наподобява турските ритми. Наистина много звучи просташки. Може и да не съм прав. В нашата държава се пеят и други стилове, свестна музика. Не всичко е чалга. Както и да е. Аз слушам само свестните на песни 21 век, но те са много рядко. Аз слушам в колата песни от преди повече от 30 години. И те за мен са невероятни и ме успокояват. Тогава имаше по-свестна музика и не съм бил роден по онова време. Искам да кажа истината за чалгата: Слушането на чалга ви промива мозъците и ставате нестабилни!!! ОТ НЕЯ СЕ ЗАТЪПЯВА!!! От опит го знам. Съжалявам за думите си, ако съм ядосал или съм обидил нщкой/я чалгар/ка. ТОВА Е САМАТА ИСТИНА!!!

110.   Вижте сега, деца... Наричам ви така, защото темата е насочена очевидно към по-младите. Абсолютно никой от нашето обкръжение с мъжа ми не слуша такава музика. Приятелите ни са художници, писатели, режисьори, лекари, адвокати и бизнесмени. Аз съм редактор, съпругът ми - електроинженер. В нашето семейство се слуша най-често класическа музика. Мъжът ми обожава предкласиката и особено Вивалди, аз пък съм влюбена в Моцарт, Шопен и Брамс. Почти всяка седмица ходим на такъв концерт, това е нашият начин за почивка. Защо го казвам? Не защото съм сноб, а защото има огромна разлика в културата на публиката. Идете ей така за експеримента във филхармонията и вижте какво общество се събира там, а след това идете в някоя чалга дискотека и вижте разликата. И си задайте въпроса: аз от кои искам да бъда? Да седя с вечерна рокля до белгийския посланик и да беседвам с него след концерта или да си извадя циците, да се напия като свиня и да повърна в таксито? Нямам против това, че чалгата е примитивна като музика, на някой пък може и това да му харесва. Против това съм, че тя задава на младите хора примитивен модел на поведение. Против посланията съм, а именно - лесен живот, лесни пари, вулгарна визия, вулгарен секс. Вие подражавате на певици, които никой в едно прилично общество не би допуснал даже като сервитьорки, защото са прекалено тъпи за това, а и изглеждат нелепо. Това дори не е цялата беда. Цялата беда е в последствията. А те са, че се обричате на мизерен начин на съществуване. Никога няма да имате добър живот и свободата да следвате мечтите си, защото за това са нужни средства, а за да ги имаш, трябва образование, трябват контакти с умни хора, трябва култура, трябват обноски, трябват чужди езици. Не се заблуждавайте, в България има класи. Евгени Минчев, например, е доста ниска класа, но жълтата преса ви казва друго и вие му гледате папионката и си мислите, че е голяма работа. Висока класа е академичният елит, големият бизнес, дипломатите, хората на изкуството и т. н. Ако искате да сте в такава компания, разширете малко музикалните си познания, току виж откриете нещо, което да ви допадне, защото ако пуснете на тези хора чалга, те ще се втрещят. Но ако искате да си стоите в блатото при другите жаби, то тинята ще стигне за всички. Въпрос на избор. Ето това исках да ви кажа.

51-86 от 86