Споделена история от Други

Вярвате ли в паранормалното?
Винаги ми е било интересно дали наистина съществува, или просто си въобразявам. Например, на мен са ми се случвали някои доста откачени работи, на които не мога да намеря обяснение. Не съм питала никого, защото темата си е доста абсурдна за някои хора и не искам да ме помислят за странна. Намирам за странно, че легенди за вампири, върколаци, вещици(например) има, и то в почти всяка култура...

Коментари

1.   След преживяването на определени ситуации, нещата вече не опират до вяра, а до знание и твърди убеждения. Някои хора са с по-чувствителни сетива и се убеждават по-бързо, други бягат от темата като дявол от тамян и дори да преживеят нещо убедително го причисляват към халюцинациите или към погрешно изтълкуваните сетивни възприятия. На всекиго са се случвали синхроничности, спонтанна телепатия, изкривяване на времето, промяна на реалността чрез силно и категорично намерение, но за по-неосъзнатите хора това са просто "случайности". Както е казал обаче един от най-големите умове на научната мисъл: "Господ не играе на зарове! ". Успех и знай, че нищо няма да разбереш или усетиш от тази материя, освен ако не си достигнал/а съответното ниво на осъзнаване и духовна чистота.

2.   Всичко което не знаем не можем да кажем, че съществува или, че не съществува!Ако някога разберем ще е прекрасно!

10Ж

3.   Аз не вярвам, аз знам, че има.

4.   Какво за теб е "паранормално"? Свръхестествени същества, които могат да повдигат предмети без да ги докосват, да летят, да променят формата си?
Аз паранормалното си го обяснявам по този начин - явление, което още нашият интелект не може да го разбере, въпреки че то може да има много просто обяснение. След време, когато хората започнат да вникват повече в същността на химията, физиката, биологията и другите науки ще разберем за какво иде реч.

Тези теми са ми едни от любимите, особено за вампирите и върколаците. Но едва ли са били същите същества, каквито ги описват в книгите и филмите. Важна роля играе и медицината, преди тя не е била толкова напреднала. Вампирите може да са хора болни от бяс, порфирия и други подобни болести.

А "вещиците" според мен са хора, които просто добре познават науките и могат да ги използват.
Накратко - аз вярвам, че науката има обяснение за всичко. :)

Night'Raven

5.   3, Разкажи ни малко какво знаеш?

6.   Знаеш ли какво да аз вярвам в всичко това но не ме е страх. И ти вярва ако искаш не е лошо.

7.   За върколаци и вампири и вещици просто немога да го опиша според мен направо си е бебешко да се вярва, НО има неща, който просто повече от 100% че ги знам и тожа е например за Извънземните, те съществуват и съм напълно сигорна макар че сега няма как да ти ко докажа, съвсем скоро ще се обедиш другото е че КРАЙ НА СВЕТА ще има, но няма да е скоро...краят на света ще настъпи след като слънцето спре да грее да дава светлина и топлина горе долу в приблизителни години мога да ти го кажа:2500- 3 000 година ще огасне напълно и така :))

8.   Няма такова нещо като "паранормално" или "свръхестествено"... всичко е естествено.