Споделена история от Други

Направете света по-добър!!!
В този живот трябва да разбереш, че не всичко е цветно и да се научиш никога да не се надяваш и да очакваш най-хубавото от него... Случват ти се толкова много неща, за които може би дори никога не си и подозирал – и лоши, и хубави.... Важното е да се опиташ да бъдеш силен във всяка една ситуация и никога да не се предаваш... винаги човек трябва да е готов на всичко. Все пак много са версиите, които животът ти предоставя. Какво може да направи един човек, как може да се държи, за да не го боли за да не изпитва онова чувство, което го погубва? ! Нима един човек може да се съпротивлява със собствения си живот..? ! Е... вече няма такива хора... Животът на всеки един от нас вече е толкова злорадствен, пълен с интриги, лицемери, лъжи...
А къде е любовта, къде е обичта, която може би ще помогне на света да се избави... Нима всички сме вече толкова зли, че забравяме най-хубавото чувство, което може човек да изпита...
Задавал ли си е някой въпросът защо всички са такива, защо от ден на ден, все повече и повече семейства се разпадат, децата страдат и лошото е че не се учат от грешките на родителите си....
Младите все повече допускат грешки и съжалявт с години занапред... нима това не може да се спре... толкова ли е ужасно всичко... А защо никой не позволява на едно дете да изживее детството си нормално, защо младите не могат да правят това, което поискат... та нали сега им е времето, нали точно през тези години трябва да живеят пълноценно и да се научат що е то живот... Нима големите хора, които са преживели толкова много неща трябва да ги спират? !
Това е най-огромната грешка! Защо не ги оставят сами да разберат какво представлява света и да се поучат от грешките си (защото все пак няма безгрешни хора), а ги спират...
Всички тези неща ще погубят хората...
Любовта - толкова прекрасно чувство, може би дори най-хубавото!!! Единствено тя и вярата ще помогнат на хората.... АЗ съм може би все още малка до някаква степен, може би тези думи не бива да изричам, защото тепърва ми предстои целия живот, но защо тогава ме боли.... , боли ме само като си помисля за тези неща и най-вече че и мен ме спират, не мога да продължа с мечтите си и ме погубва всичко...
Тези неща научих със времето и един човек ми помогна за това, помогна ми да се запозаня със всичко, за което съм му много благодарна. Този човек влезе в живота ми толкова неочаквано, дори не съм очаквала това никога... Точно когато се чувствах толкова самотна той ми помогна да разбера, че всъщност не съм.. Той беше този, който от този момент до сега винаги е бил неотлъчно до мен макар и да го бях отблъснала.... Той ме накара да почувствам любовта не само като между двама души, а и като цяло... Той е човекът който ми стана най-добър приятел, този на когото съм готова винаги да разкажа всичко, този на когото мога да се доверя винаги.... И както казах по горе... всеки греши... да и аз направих грешки, нараних го и много съжалявам не съм си и простила, а нали казват че ако сам на себе си не простиш никой друг не може да ти прости... Но той пак продължаваше да е до мен, да ме подкрепя и да се раздава.... Господ ми изпрати най-хубавото нещо, но защо има толкова много пречки... Боли ме ужасно много при мисълта, че не мога да му се отблагодаря с нищо, и че иска да ми го отнеме.... Защо точно тогава, когато вече е част от живота ми и ме боли когато го няма... Защо забога на хората им прече това, защо винаги трябва да слушаме чуждите мнения и да се влияем от тях... Нима ние сами не можем да определим кое искаме и кое не... Някой запитвал ли се е как се чувства един човек когато го боли.... даа, лесно е от страни да коментираш, да си правиш изводи... Хора, замислете се поне веднъж как се чувства човека отсреща, поставете се на негово място и го разберете – поне веднъж!!!! Пожелавам на всеки един човек Господ да му изпрати такъв ангел, като моя, да го обича, да го подкрепя, да е готов по всяко едно време на всичко за него, да му докаже, че има малко смисъл на този живот и трябва да се бориш до последно и никога да не се предаваш!!!! Дори и най-лошите хора залужават да изпитат това чувство!!!
Както вече казах всичко е много трудно... Да, искаш или не искаш ти си длъжен да свикнеш с реалността, да се научиш да губиш, да приемаш нещата, такива каквито са и никога за нищо да не съжаляваш! И естествено най-важното нещо, което трябва да се научиш е да прощаваш сам на себе си и да се опиташ да не нараняваш хората около теб! Никой не е заслужил да страда!
Както виждате, тези неща погубват хората... Животът на един човек може да е хубав – стига да поискаш, или пък ужасен ако не искаш.... всичко зависи от хората – те сами решават съдбата си..
Нека всеки преоткрие любовта в себе си, да я показва всеки път дори когато не е нужно, защото няма по хубаво от това да обичаш... Аз вярвам, че и най-злите хора притежават дълбоко в себе си добри чувства и мисля, че дори и те могат да обичат силно!!!
Направете света по-добър!!!

Коментари

1.   Браво на авторката! Мерси, че направи деня ни по-добър и дал Бог повече влюбени хора, които да разпръскват слънце и оптимизъм сред нас. Лаура

2.   Благодаря ти за тези СИЛНИ думи, авторке, хубаво е някой от време на време да ни напомня за... всичко, което каза. Всичко хубаво!!!