Споделена история от Други

Скапания ми живот....
В голяма дупка съм от където и да го погледна. Работа не мога да си намеря най-вече защото ми липсва всякаква увереност, че мога да успея. Със жените е същото, ако ме погледне някоя и ми се усмихне, в главата ми веднага се раждат мисли " Изцапал ли съм се с нещо, защо ме гледа така? ! " и подобни...

Знаете ли, най-лошото е че знам, че с подобно мислене няма до нищо хубаво да стигна, нито в личен план, нито в професионален. Не знам вече какво да мисля за себе си, стигнал съм до извода че не може да съм нормален, тоя живот който живея не може да е нормален. Сигурно някой ще ми каже "Ами промени нещо тогава, какво чакаш? ! ". Повярвайте ми пробвам да променя нещо, но как да си променя психиката и да започна да си вярвам? ! С каквото и да се захвана все си мисля, че няма да стане и то обикновено не става. :) Пробвал съм и обратното - гледам да мисля че ще стане, даже да си представям че е станало, е пак не се получава.

Бих искал отново да се върна на темата за нормалните неща :D та... как мислите, нормално ли е последната ми приятелка да е била преди 5 години, нормално ли е никога да не съм заговарял момиче на живо? А нормално ли е да си имал само интернет запознаства? Всички тези въпроси при условие, че става дума за 25 годишен мъж.

А какво мислите за интернет срещите? Аз мисля че е нож с две остриета, ако срещнеш искрен човек и съответно ти също си такъв може би ще се получи нещо интересно. Но повечето хора не са това което са в интернет. В това пространство всеки може да бъде какъвто си поиска, в началото е хубаво, но накрая все има някой наранен.
Стигнах до извода, че колкото и да си искрен с човек със който поддържате онлайн контакт, не е гаранция че от среща ще ти отвърнат със същото.

Хубаво би било ако можеше да завързвам контакти и на живо, но видя ли момиче което ми харесва, при опит да кажа нещо ставам червен и си гълтам граматиката. Смешно или не - това съм аз.

Ще се радвам, ако пишат хора които са минали през същото и споделят нещо което ще ми е от полза.

Коментари

1.   Относно работата мога да ти кажа, че с малко повече упоритост ще си намериш относно жените сори пич никой не може да ти помогне така ще си останеш цял живот. Моя съвет е да започнеш да тренираш някакво бойно изкуство за да станеш по-як

2.   човек аз съм същия но съм на 20 години. За работата мога да ти кажа че колкото и да е сложно, с практика се постига. Или просто дори и да не можеш, кажи си "майната му" и пак го направи или поне опитай. От която и страна да го погледнеш, по този начин растеж! Опитал си нещо ново, престрашил си се. То се правят малки крачки. А с жените е по-гадно зашото ти и да ги заговориш в днешно време, ти ще й кажеш например здравей и тя ще направи две неща: едното е че няма да те отрази, другото е че ще те погледне с пренебрезителен поглед в стил "ти пък къв си мен да заговаряш" и ще изчака да види какво имаш да й казваш сякаш те изпитва. Ако не се представиш добре ще си тръгне. В България всички са си кучки все пак с безбожно самочувствие.

4.   Номер 1 - физически съм достатъчно як, не съм някой сух тип или релефен заладжия, но ходя 3-4 пъти седмично и съм по-скоро мускулест. Целта ми е просто да поддържам форма и мисля че я постигам.
Наистина ли мислиш че няма шанс за мен и цял живот ще съм така?

Даже сега като се замисля, сигурно съм доста смешен в очите на жените - такъв голям мъж, а така да се срамува...

Anyway... Приятелю номер1, дори да си прав, аз не мисля че все още мога да се примиря с това, ще се боря да се променя, а ако не успея... такъв живот не ми трябва да живея.

Номер2 - не всички са кучки, най-лесно е да се каже така - да обвиниш другите за проблемите си. Казвам ти го защото наистина има свестни момичета, но не винаги се получава.
Аз самия съм имал късмета да излизам с такива, но когато няма тръпка, няма го онова желание. Не искам да съм от ония хора дето са с някой, само за да не бъдат сами! Искам да съм щастлив, не ме интересува жената дали е красива или грозна. Макар че грозна жена не съм виждал, всяка си има своя чар! Абе на кратко искам жена, която да ми бъде любовница, но и приятел. За мен в това се изразява щастието.

От Автора

5.   Аз пък ще ти кажа от опит, че това е социална фобия. Имаш нужда от малко психотерапия. В началото може да я допълниш с антидепресант и ако взимаш такъв медикамент гледай да е Коаксил! Имаш шанс да преодолееш състоянието си, не слушай номер 1. Но сам без помощ от специалист имаш малки шансове да се справиш.

6.   От номер 1

Виж сега автора нищо не пречи да опитваш с жените но 90 процента шанс, че няма да ти се отвори парашута цял живот. Има такива хора малко са на брой, но ги има. Разбира се лошо няма да положиш всички усилия дори те съветвам да го направиш, но в крайна сметка не храни прекалено големи надежди

7.   5, браво бе, наркоман ли мислиш да го правиш?

в, стз

8.   Хаха, мерси за за изключително конструктивните коментари, как пък баш сметнахте че шанса ми да не ми се отвори парашута хахах е 90% :D Както и да е, днеска пробвах нещо ново хаха.

Бях ви писал че примерно като вървя по улицата и срещна момиче с което да си разменим погледи, дори да ми се усмихне в главата ми изкачат само негативни мисли. Та днеска реших да си вървя по улицата и си мислих на ум хаха, че няма какво да го мисля аз просто вървя по празна улица, хора около мен няма и ако щете ми вярвайте... получи се! Е не съм свалил мадама, ама и не съм си мислил стандартните за мен глупости, когато видя някоя симпатична.

И последно, за всички които са като мен малко или много, не ги слушайте тия над мен! Работете над проблемите си, не се предавайте! Изтъркания лаф " За всеки влак си има пътници" е наистина верен, защото колкото и невероятно да звучи, има жени които харесват срамежливи мъже и обратното, намират го за сладко.

9.   Няма нищо лошо в интернет запознанствата. Нормално е да има спек при първа среща, но нататък нещата се оправят. И това, че някой не е толкова искрен и споделящ при първа среща, не означава че не е това за което се представя. Ти знаеш ли кои заговарят мадамите с които се разминават по улицата-пияните и мангалите. Ти едва ли си от тия типажи, така че драскай си в сайтовете за запознанства с жени от твоя град и евентуално се срещай с тях отколкото да се излагаш да досаждаш на пешеходките. Пък дано намериш работа да добиеш малко самочувствие. " Изцапал ли съм се с нещо, защо ме гледа така? ! " - и аз си го мисля това, когато някой ме погледне, но не ми пука, не мисля че това е мерило за увереност

10.   5, ти си много умен бре

11.   От 5 към 10 - не, опитна съм

12.   От 5 към 7 - наркоманите не се друсат с антидепресанти, към тях няма пристрастяване, напротив помагат АДСКИ МНОГО