Споделена история от Други

Бягане "совалка"
Някой знае ли какво означава бягане "совалка"? !
Това е едно от изискванията за професионален войник.
Ако знаете нещо повече за професията споделете всяка информация ще ми е от полза.
Изискванията за физичекия изпит са една минута коремни, една минута лицеви, бягане 1000 м всичко до тук го мога но това за совалките не знам какво означава потрсих из нета но нищо не открих!
Моля само за полезна информация без коментари и тн.

Коментари

1.   Здравей. Ето какво открих аз за т. н. совалка... Дано да ти е от полза. :))
-бягане 10х10 метра (совалка). Изпълнение на упражнението: Провежда се на равна площ, ограничена от линиите на старта и обръщането, на разстояние 10 метра. По команда „Напред! ” от висок старт се пробягват 10 метра, допира се с крак зад линията на обръщането, след обръщането кръгом се пробягват по същия начин 10 метра – общо 10 отсечки.

2.   Само наименованието е "страшно" :) Има 10х10 и 10х20 (може и други да има) Това е бягане от една отсечка до друга и обратно и така 10/20 пъти. Отсечките са на 10 метра една от друга. Т. е. 100/200 метра бягане, но не в права линия.

3.   , , Совалките'' чувал съм и, , трупоски'' са както са заявили коментар 1 и 2. Използват се в баскетбола за експлозивност, издръжливост и скорост.

4.   Сега виждам темата, но се надявам това, което напиша, да е в пола на някой читател.
"Совалка" може да се прави на произволни дистанции, но класическата (а и тази, която се прави при военните) е 10 метра. Щом ще кандидатстваш, първо се увери дали наистина е включена в изпитния норматив, понякога се използва като заместител на бягането по време на зимния сезон (ноември-април). Слагат се медицински топки, или пудовки, няма никакво значение, и се докосват последователно. За разлика от това обаче, има голямо значение на какъв терен ще се прави, понеже спирането е ключово за добро време. Тъй като вятъра ме задуха е една служба, която е по-сериозна от БА, ми се налага да я правя отвреме навреме. 10х10метра е. Не съм сигурен колко са времената точно, понеже не ме вълнува много, но по спомени май бяха: над 32сек скъсан, 30сек добър, под 28 отличен. Аз съм от бързите (нали така и така е анонимно) и го взимам за около 24, когато объркам крачките и ги донаглася отива на 25, свалял съм и на 23, но рядко. Забелязал съм, че техниката на спиране е много важна- почнеш ли да ситниш, никакъв шанс за читав резултат. Аз го правя с газ до дупка и на метър пред топката спирам, при обръщането се протягам да я бутна и пак газ. Успех на всички!

6.   hareсвам концепцията за сподели. нет допада ми, че има информация диалог хъс рационален за споделяне е сайтът поздрави